Korn / Brian "Head" Welch

Moderator: Jaahquubel

Re: Korn / Brian "Head" Welch

Postprzez adam » 30 Gru 2018, 22:18

Co jest kwestią gustu, to jest kwestią gustu, np. moje lubienie paru płyt KoRn. Marność epigonów KoRna to fakt taki sam, jak ich wpływowość. Wracam do prośby - rzuć jakieś przykłady wartościowych płyt takich grup. Chętnie poznam. Prosze o to też dlatego, że ci naśladowcy są tak marni, że już są zapominani. To też fakt, a nie gust.

Nie pisałem o "napierniczaniu dla samego napierniczania" przez Korn, Pantera, RATM, SOAD tylko przez ich naśladowców. Nie wiem dlaczego (celowo?) stosujesz taką manipulację. Fakty są takie, że nu metal już się właściwie skończył, co nie świadczy najlepiej o jakości tych kontynuatorów :P Biorąc pod uwagę, że na przełomie wieków pół świata tak grało to naprawdę bida z nędzą.
FCK.
All I need, is U.
Awatar użytkownika
adam

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez ojcieceryka » 30 Gru 2018, 22:48

adam napisał(a):Co jest kwestią gustu, to jest kwestią gustu

Jedno mądre zdanie ;)
"Jeden lubi jak mu skrzypki grają ,drugi jak mu skarpety śmierdzą"

@adam ja tak samo zrozumiałem Twój wpis ,ale jestem za mało elokwentny ,żeby się wypowiedzieć w tej kwestii ;)
Po Twoich wcześniejszych wpisach można się domyślić ,że.... Greta,mimo,że wszystko ściąga z Zepplinów też nie ma znaczenia :o

Otóż mylisz się.- łepki ,które zaczynają słuchać "ambitniejszej muzyki" zaczynają od tego co im się podoba w masowym przekazie par exemple mój syn(13 lat) ....,a dopiero później zaczynają szukać głębiej i trzeba im to przekazać...."to już było ,ale fajnie ,że ktoś czerpie garściami "z klasyki,
Wszystko zależy od tego w jakim jesteś wieku -ja trzy kasety Slayera ,które miałem pokasowałem w 2 klasie liceum(92 rok) dla The Cure i Dead Can Dance, co teraz bardziej przykre(może dla nie których nie)nie mam nic w swojej dyskografii ani jednego ,ani drugiego bandu, a Slayera sobie wznowiłem, chociaż rzadko słucham.

I nie poznałem w życiu ,tak ortodoksyjnego metalowca ,który słuchałby na okrągło młócki.
GDYBYM WIEDZIAŁ TO CO WIEM...
Awatar użytkownika
ojcieceryka

Miejscowość: PaczKał

Postprzez idefix » 30 Gru 2018, 23:39

adam napisał(a):Tematem jest chyba "wpływowość", a nie "pierwszość".

Tyle, że "wpływowy" rozumiałbym raczej jako "taki, który wywarł wpływ na innych wykonawców, przyczyniając się do powstania/ewolucji jakiegoś gatunku". A zatem nie tyle chodzi o to, że nakłonił kogoś do grania w ogóle (bo tu pod termin "wpływowy" podpadać mógłby byle lokalny zespół grający na szkolnej imprezie, albo niebieskooka dziewoja z kształtnym biustem, której pragnie zaimponować połowa chłopaków z liceum), tylko że wpłynął na rozwój sceny muzycznej. W tym ujęciu znaczenia takiej Nirvany umniejszać nie sposób, ale też warto przy tym oddawać sprawiedliwość prawdziwym pionierom.

I od tej strony patrząc wciąż za ważniejszą grupę uznałbym Talk Talk, niż Radiohead, nawet jeśli ci drudzy nagrali płytę, która zdefiniowała epokę (zapamiętani zostaną prawdopodobnie bardziej z OK Computer, świetnej płyty, nota bene, niż swoich późniejszych eksperymentalnych dokonań). Przez taki pryzmat oceniając, ważniejszą też grupą jest Joy Division, niż np. The Cure, choć dorobek tych drugich jest nieporównywalnie bogatszy i niewątpliwie ważny dla historii muzyki, a i komercyjnie dobrze zdyskontowany. Choć też Joy Division* nikt akurat zasług nie umniejsza. Aczkolwiek znowu ich legenda trochę przyćmiewa zasługi Siouxie and the Banshees
Ale najgorsze będzie to, co przyjdzie potem
Awatar użytkownika
idefix

Miejscowość: miasto na prawach powiatu, położone na Wyżynie Śląskiej nad rzekami Kłodnicą i Bytomką

Postprzez adam » 31 Gru 2018, 00:00

Tato Eryka, ale o czym mówisz? Jest tu jakiś "ortodoksyjny metalowiec"? Rzecz jest o tym, czy Korn jest mega wpływowy. Moim zdaniem jest. Zauważyłem tylko, że jakość tego wpływu jest bardzo, bardzo marna i ten cały nu metal, mimo gigantycznej skali zjawiska, sporej ilości promowanej nachalnie zespolików, w ogóle się nie rozwinął. Z kolei zespoly z innych nurtów metalu, które w tym duchu zmieniły swoją muzykę na przełomie wieków, często już z tej drogi zawróciły.
FCK.
All I need, is U.
Awatar użytkownika
adam

Postprzez inri.drac.desk » 31 Gru 2018, 15:33

Kred napisał(a): Ja na ten przykład wciąż nie jestem w stanie znieść takich The Doors, nie rozumiem ich fenomenu, przed chwilą musiałem wyłączyć "Riders On The Storm" na Antyradiu, bo myślałem, że się porzygam. Nie ujmując nic ich kunsztowi nie potrafię znaleźć w nich nic tak odkrywczego, czym cechowali się ich inni "rówieśnicy". I jakoś nie mogę skojarzyć innych kapel, na które wpłynęli. Jednak nie twierdzę (z moim nastawieniem), że nie byli ważni.

Chyba dawno żeś nie dostał :laubzega:
You're drowning, I'll give You my hand
stay acid!
Awatar użytkownika
inri.drac.desk

Miejscowość: Tyne and Wear

Postprzez Kred » 31 Gru 2018, 16:35

Umknęło Ci, że napisałem:
Nie ujmując nic ich kunsztowi

Chyba nie zamierzasz zmuszać kogokolwiek do lubienia czegokolwiek, hm? Nie lubię, tak samo jak nie lubię Slayera, Iron Maiden, Dream Theater czy - dajmy na to - Björk, co nie oznacza, że nie mam szacunku do ich twórczości. Co nie zmienia z kolei faktu, że dziwi mnie ich fenomen. Taka moja mała ambiwalencja.
Ale to już inny temat.
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez ojcieceryka » 31 Gru 2018, 16:43

@ adam nie piłem broń Boże do Ciebie :?

"Wpływ" na muzykę może mieć każdy wykonawca ,czy kapela,...dla każdego inaczej i to zależy( od wieku ,od czasu w którym zaczyna fascynować się muzyką i od psychy w danym momencie )w jakim się słucha.-moje spostrzeżenie :psycho:
I jak mówi przysłowie "czym skorupka za młodu...."itd., żeby nie wiem jak na "starość" ,się starać wracają sentymenty ;) Wiele kaset ,które pokasowałem ,teraz odświeżam
na Cd albo na winylach (dla juniora) ,jako ,że jestem "starszej" daty ,Ty pewnie też (tak se "sobie?" wywnioskowałem)
I do czego zmierzam w moim pijackim bełkocie...
Jako szanuję i uwielbiam Pattona za Faith No More co wniósł był ,do kapeli (mimo przeciętnej ostatniej płyty).,ale do tej pory nie mogę zrozumieć " Pana Partacza" ,albo Tomawawka :oops: Choć wielu się probuje wzorować :shock:

Ja na ten przykład nie wstydzę się i czasami wracam do Ziyo,Róż Europy , starego Dezertera czy BonJovi ,Van Halena ,czy Skorpionsów ,

-- 31 Gru 2018, 15:43 --

Edit ..:

Jako ,że dałem sobie za punkt honoru ,że do 24 ,trzy razy wytrzeźwieję proszę nie brać moicch postów do sie ;)
Awatar użytkownika
ojcieceryka

Postprzez inri.drac.desk » 31 Gru 2018, 17:07

Pewnie że nie zamierzam zmuszać do lubienia, ale będę bić :lol:
Włącz sobie może kiedyś coś innego niż Riders of the storm bądź Light my fire. Może akurat ;)
Też kiedyś niezbyt kręciły mnie Drzwi ale jak pokochałam to ino raz.
You're drowning, I'll give You my hand
stay acid!
Awatar użytkownika
inri.drac.desk

Miejscowość: Tyne and Wear

Postprzez Gómiś » 31 Gru 2018, 17:31

a kto nie lubi Slayer'a ten, albo nie., nie bede kończył
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez ojcieceryka » 31 Gru 2018, 17:31

Kred 'dziszu ,też masz u mnie "liścia" przy najbliższym spotkaniu i nawet nie będziesz pamiętał za co :x :lol:
Awatar użytkownika
ojcieceryka

Postprzez Gómiś » 31 Gru 2018, 17:41

alewracając do korna. jeden lubi pomarańcze, drugi jak mu nogi śmierdzą. ja to nie że korna nie lubie, ale jakos nigdy nie miałem natchnienia i weny aby ich posłuchać. znam kilka kawałków które znaja wszyscy i starczy
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Olo » 01 Sty 2019, 00:02

Z Kornem mam jak z Ironami.
Tylko jeden utwór.
W ich przypadku jest to "Y'all Want a Single".
Aż se chyba zaraz włączę.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Kred » 01 Sty 2019, 02:57

Może Cię przekonam. Spróbuję. Chociaż jesteś beton. Gimli... ;)
Kred

Postprzez adam » 04 Sty 2019, 15:08

Wpadł mi o oczy txt o ewentualnym powrocie nu metalu, idealny jako załącznik do wcześniejszej rozmowy. Jak dla mnie dobrze podsumowuje temat, doceniając eklektyzm tego gatunku. Mimo to: Czas brutalnie weryfikuje jakość: po latach zostają tylko wykonawcy, którzy artystycznie bronią się nawet w zupełnie innych epokach. Nevermind (rok wydania: 1991) słucha się do dziś bardzo świeżo, Hybrid Theory, czyli najpopularniejsza nu metalowa płyta ever (rok wydania: 2000) mocno trąci myszą. Na nu metalu świetnie się dorastało, bo był gatunkiem łatwym, przebojowym, ale i za sporą ilością odnóg do innych wykonawców. Limp Bizkit mieli wszystko to, czego potrzebuje każdy 15-letni słuchacz muzyki: rap, hałas i głupie teksty. Jednak po latach wracają do nich tylko najbardziej zaskorupiali konserwatyści.

I jeszcze Samo to, że praktycznie nikt po latach nie nawiązuje do niego choćby w ramach hołdu, pokazuje tylko, że wszyscy chcielibyśmy go wymazać, jak Kate Winslet w Zakochanym bez pamięci.

Zanim padnie nadużywany tu txt o śmierdzących syrach i pomarańczach zauważę tylko, że ostatnie stwierdzenie to fakt, a nie gust.

https://newonce.net/2018/08/czy-nu-meta ... o-czekamy/
FCK.
All I need, is U.
Awatar użytkownika
adam

Postprzez Kred » 04 Sty 2019, 18:07

adam napisał(a): Hybrid Theory, czyli najpopularniejsza nu metalowa płyta ever
Bardzo subiektywna ocena.

adam napisał(a):Jednak po latach wracają do nich tylko najbardziej zaskorupiali konserwatyści.
Wow, chociaż w czymś jestem konserwą. :mrgreen:

adam napisał(a):praktycznie nikt po latach nie nawiązuje do niego choćby w ramach hołdu
Równie subiektywne, jak pierwsze.

Jak by to powiedziała moja mama - kłótnia o skórkę z gówna. De gustibus non est disputandum.
Kred

Postprzez adam » 04 Sty 2019, 19:47

Ty też fakty nazywasz gustem?

1. O "Hybrid Theory":
As of 2017, the album has been certified diamond by the RIAA for sales in the band's home country of United States, with over eleven million units, peaking at number two on the US Billboard 200, and it also has reached high positions on other charts worldwide, with 32 million copies sold, making it the best-selling debut album since Guns N' Roses' Appetite for Destruction (1987) and the best-selling rock album of the 21st century.

2. O tributach - które kapele zrobiły jakiś hołd dla nu metalu?

To są konkrety, nie kwestie subiektywne. Spoko, że sobie słuchasz, tylko po co z tej okazji wieprza nazywać jabłonią? :P Ja mam od wczoraj fazę na debiut KoRna, tak przy okazji. Dopiero usłyszałem, że Davis śpiewa tam inaczej niż na kolejnych albumach.

A jak o takich rzeczach nie ma sensu gadać to po co forum? :D
FCK.
All I need, is U.
Awatar użytkownika
adam

Postprzez Kred » 04 Sty 2019, 20:13

Whatever.
Kred

Postprzez Jaahquubel » 07 Sty 2019, 10:24

adam napisał(a):2. O tributach - które kapele zrobiły jakiś hołd dla nu metalu?
A jak to by miało wyglądać? Serio pytam, bez ukrytej tezy czy podtekstu.
Wypisz, wymaluj, Wujek Dobra Rada.
085 | 135 | 188 | 360 | 574 | 622

Leguramin „Najlepszej dziesiątki”

Wstawianie filmów:
Kod: Zaznacz wszystko
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TpNc6uh0jbk[/youtube]

Awatar użytkownika
Jaahquubel

Miejscowość: Varrez, Tracona

Postprzez Olo » 07 Sty 2019, 10:41

Zacznijmy od tego czym jest hołd (tribute).
Hołd to próba odegrania utworu możliwie najbliżej oryginału. W przeciwieństwie do przeróbki (cover), w przypadku której panuje dowolność zarówno w kwestii muzyki jaki i tekstu.

To, o czym wspomina adam, to nagrywanie takich utworów przez uznane już marki w celu okazania szacunku jak i podkreślenia wpływu jaki dany (hołdowany/przeróbkowany) artysta miał na rozwój muzyki.
Najczęściej są to pojedyncze utwory zawarte na regularnych albumach, zdarzają się jednakowoż całe pozycje w tej tematyce, jak chociażby oba "Fishdicki" wiadomej kapeli z naszego podwórka, czy "Undisputed Attitude" Slayera.
W odróżnieniu od wspomnianych powyżej, będących zbiorem utworów różnych artystów są albumy poświęcone jednemu li tylko artyście, zwykle nagrywane przez różne uznane mniej lub bardziej firmy, aczkolwiek zdarzają się i albumy nagrane przez jeden zespół, a nawet nagrywanie wyłącznie jednego całego albumu (vide "Master of Puppets" by Dream Theater) miast wybranych przez się ulubionych wałków.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Jaahquubel » 07 Sty 2019, 10:43

OK, ale czy inne gatunki/podgatunki doczekały się takich tributów? Czy wymaganie wobec numetalu nie jest tu zbyt wysokie?
Wypisz, wymaluj, Wujek Dobra Rada.
085 | 135 | 188 | 360 | 574 | 622

Leguramin „Najlepszej dziesiątki”

Wstawianie filmów:
Kod: Zaznacz wszystko
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TpNc6uh0jbk[/youtube]

Awatar użytkownika
Jaahquubel

Miejscowość: Varrez, Tracona

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości