Soulfly / Sepultura / Cavalera Conspiracy

Moderator: Jaahquubel

Re: Soulfly

Postprzez Kred » 15 Wrz 2011, 18:24

Tak jak ktoś pisał w komentarzach na YT - Max potrzebowałby roku urlopu od grania. Chęć ekspresji chęcią ekspresji, ale zdrowie - zdrowiem...
Prawda, Moheru?
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez Olo » 15 Wrz 2011, 19:22

Wazeliniarz.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Kred » 15 Wrz 2011, 19:39

Muszę. Dostałem piękny autograf. :lol:
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez pomian91 » 26 Wrz 2011, 22:39

Soulfly zmieniło moje życie ( w pewnym stopniu) wcześniej słuchałem Limp bizkit itp. gdy usłyszałem płyte 3 to zmieniłem upodobania. Dziś wydają Mi się zbyt mocni ale do wspominanej 3 i Roots Sepultury często wracam.
Póki żyjesz i tchnienie jest w tobie, nikomu nie dawaj nad sobą władzy.
Awatar użytkownika
pomian91

Miejscowość: Olsztyn/Wa-Wa

Postprzez Quilombo » 16 Lis 2011, 10:04

A w Soulfly następne zmiany. Po tym jak Tony Campos zastąpił Bobiego Burnsa przyszedł czas na nowego pałkera. Jest nim niejaki David Kinkade (z niejakiegoBorknagar). Ciekaw jestem czemu dotychczasowy perkusista opuścił zespół...

-- 16 Lis 2011, 09:04 --

Wywiad z nowym perkusistą i trochę jammowania na początku:

ktoś wie czemu stary perkusista opuścił zespół?
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez agenttomek » 19 Lis 2011, 14:08

Quilombo napisał(a):ktoś wie czemu stary perkusista opuścił zespół?

Kurde, nawet nie wiedziałem, że Joe Nunez odszedł, nie jestem na bieżąco... Szkoda, on i Bobby Burns odwalali świetną robotę jako sekcja rytmiczna.
Zobaczymy, co chłopaki pokażą na nowym albumie... Ale jak dla mnie Soulfly apogeum formy osiągnęli po wydaniu Prophecy. Dark Ages jest przeciętne, Conquer dobry, a Omen to już zupełnie inne granie. Mam nadzieję na powrót do korzeni.
RISE!!
Awatar użytkownika
agenttomek

Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez Smok » 19 Lis 2011, 15:05

agenttomek napisał(a):Mam nadzieję na powrót do korzeni.

jak słucham od kilku (może nawet -nastu) lat wywiadów z Maxem to on do korzeni wraca na każdej płycie... czyli jest szybciej, mocniej, bardziej trashowo... :evil:
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez Olo » 19 Lis 2011, 16:11

Smok napisał(a):czyli jest szybciej, mocniej, bardziej trashowo...

A to źle? ;)
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Smok » 19 Lis 2011, 16:30

Olo napisał(a):A to źle?

nudno...
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez Quilombo » 19 Lis 2011, 16:53

agenttomek napisał(a):apogeum formy osiągnęli po wydaniu Prophecy. Dark Ages jest przeciętne, Conquer dobry, a Omen to już zupełnie inne granie.

tu się zgadzam, choć dla mnie apogeum do było 3. Chociaż Prophecy to też genialna płyta.
Smok napisał(a):nudno...

jakże prosto i trafnie ujęte! Ja to też tak dokładnie odczuwam....nie chce mi się już pisać dlaczego bo bym się któryś raz już powtarzał ;)
śtychem tam, śtychem
Awatar użytkownika
Quilombo

Postprzez Root » 19 Lis 2011, 17:10

Szkoda Nuneza, nie nadążałem za nim wzrokiem, więc musi być dobry hehe.
Dziś skończyłem robić 3 berimbau czyli to na czy Maksiu gra o tu:

"punker:
Quilombo napisał(a):
Smok napisał(a):nudno...

jakże prosto i trafnie ujęte! Ja to też tak dokładnie odczuwam....nie chce mi się już pisać dlaczego bo bym się któryś raz już powtarzał ;)

Omen to praktycznie to samo co CC. "Potrzebne są zmiany konieczne są zmiany..." Może jednak nowy garowy coś wniesie.
Image
http://www.studnia.org.pl Zapraszamy!
w soboty o 19 oraz z niedzieli na poniedziałek o północy :)
Awatar użytkownika
Root

Miejscowość: wschód w Polsce zaczyna się na południu

Postprzez Quilombo » 19 Lis 2011, 17:21

Root napisał(a):Omen to praktycznie to samo co CC. "Potrzebne są zmiany konieczne są zmiany..." Może jednak nowy garowy coś wniesie.

zgadzam się. Dość podobne te płyty. Nie wiem na ile zmiany są w tym składzie możliwe. Marc Rizzo lubi solówki i chociaż podziwiam jego kunszt to odkąd pojawil się w Soulfly to ten zespół po mału po mału zaczął iść coraz bardziej w stronę trashu (choć to na pewno głównie inicjatywa Maxa).
Co do nowego perkusisty to mocno wątpie czy to będą zmiany (co najwyżej jeszcze bardziej w kierunku, w którym Soulfly zmierza od Dark Ages) ponieważ David wcześniej był związany z zespołami, które praktycznie grają jedynie death/trash/black metal
śtychem tam, śtychem
Awatar użytkownika
Quilombo

Postprzez Root » 19 Lis 2011, 21:33

dojdzie do tego, że zaczną wracać na prawdę po korzeni i będą grać Antichrista i Necromancera z pierwszej Sepy...
Image
http://www.studnia.org.pl Zapraszamy!
w soboty o 19 oraz z niedzieli na poniedziałek o północy :)
Awatar użytkownika
Root

Miejscowość: wschód w Polsce zaczyna się na południu

Postprzez Rog3r » 30 Lis 2011, 11:58

Ostatnia bardzo dobra płyta Soulfly to "Prophecy" (z 2004!), a w miarę słuchalna to "Dark Ages" (2005!). Reszta kompletnie nie warta poznania, po za paroma utworami. Może czas wreszcie wykopać skrzeczącego murzyna z Sepy i reaktywować oryginalny skład?
Rog3r

Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez PatY » 30 Lis 2011, 22:07

Rog3r napisał(a):Ostatnia bardzo dobra płyta Soulfly to "Prophecy" (z 2004!), a w miarę słuchalna to "Dark Ages" (2005!). Reszta kompletnie nie warta poznania, po za paroma utworami. Może czas wreszcie wykopać skrzeczącego murzyna z Sepy i reaktywować oryginalny skład?

Ani odrobinę się nie zgodzę. Zespół zmienia się i rozwija się w biegiem lat, choć mimo zmian personalnych i tak chłopaki pozostają mniej więcej w jednej stylistyce. Lotów od Prophecy na pewno nie obniżyli o czym świadczy chociażby ostatni Omen. Wydawnictwo studyjnie zagrane świetnie, a na żywo brzmi po prostu rewelacyjnie.
To nie moje są słowa, to legenda ludowa.
Awatar użytkownika
PatY

Miejscowość: Wrocław

Postprzez uszak » 30 Lis 2011, 22:12

PatY napisał(a):o czym świadczy chociażby ostatni Omen. Wydawnictwo studyjnie zagrane świetnie, a na żywo brzmi po prostu rewelacyjnie.

I tu wypada mi po prostu przytaknąć.
Awatar użytkownika
uszak

Postprzez Laser » 30 Lis 2011, 22:23

PatY napisał(a):Ani odrobinę się nie zgodzę. Zespół zmienia się i rozwija się w biegiem lat, choć mimo zmian personalnych i tak chłopaki pozostają mniej więcej w jednej stylistyce. Lotów od Prophecy na pewno nie obniżyli o czym świadczy chociażby ostatni Omen. Wydawnictwo studyjnie zagrane świetnie, a na żywo brzmi po prostu rewelacyjnie.
niestety nie zgodzę się.. Soulfly i sam Max to teraz tylko cień tego czym byli wcześniej. ostatnie płyty nie są zbyt interesujące a jeżeli chodzi o koncerty.. to lepiej nie wspominać.. są słabe ;)

byłem ostatnio na koncercie w Poznaniu i to co zobaczyłem stojąc prawie na samym przedzie utwierdza mnie w tym przekonaniu. Max jest (był) w kiepskiej formie fizycznej i nie chodzi mi tu tylko o jego uzębienie. kawałki odegrane były tak jakby pod przymusem. nie wiem gdzie na przykład Ty stałeś, ale jeżeli ja stoję parę kroków od sceny i widzę że facet się męczy, robiąc to co powinno go chyba cieszyć, to coś tu jest nie tak.. jedyne co fajne było na tym koncercie to zapach trawy tuż przed występem dobiegający zza kulis czy też może z sali.. nie wiem (?) no i to że w kiblu spotkaliśmy Popcorna z Acid Drinkers :ugeek:
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez PatY » 30 Lis 2011, 22:34

Laser napisał(a):nie wiem gdzie na przykład Ty stałeś

Miałem szansę tak jak Uszak zobaczyć Soulfly na ich ostatnim koncercie we Wrocławiu w czerwcu 2010 i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne. Do formy Maxa zastrzeżeń nie miałem, ale wiadomo, koncert ujawinia dypozycję dnia i raz może być lepiej, a raz gorzej dlatego występ live to jeszcze nie wyrocznia. Gusta też różne są i całe szczęście. Inaczej pewnie wszyscy byśmy słuchali Feel'a czy co tam teraz w komercyjnych stacjach puszczają...

W sumie wracając do wrocławskiego koncertu to skłamałem, że wrażenia jedynie pozytywne. W-Z (potem Kultowa, a teraz chyba w ogóle nic tam nie ma) z klimą nie podołała. Już w połowie koncertu było tak gorąco, że na suficie zaczęły się zbierać kropelku potu. Świadczy to dobrze o zespole i mocy jaka wtedy była, gorzej niestety o klubie.
To nie moje są słowa, to legenda ludowa.
Awatar użytkownika
PatY

Miejscowość: Wrocław

Postprzez uszak » 30 Lis 2011, 22:39

PatY napisał(a):na ich ostatnim koncercie we Wrocławiu w czerwcu 2010 i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne.

No przeca :).
PatY napisał(a): Już w połowie koncertu było tak gorąco, że na suficie zaczęły się zbierać kropelku potu. Świadczy to dobrze o zespole i mocy jaka wtedy była, gorzej niestety o klubie.

I tu też zgoda.
Awatar użytkownika
uszak

Postprzez infernal » 01 Gru 2011, 01:59

Moher, mam pytanie - bo nigdy się tego nie dowiedziałem.

Soulfly grało kiedyś w Krakowie koncert na Hali Wisły.
Supportem miało być Acid Drinkers (w każdym razie tak zapowiadały plakaty).
Poszedłem wtedy na koncert zobaczyć WAS w akcji ale na miejscu okazało się, że Acid Drinkers jednak nie supportuje Soulfly
Co więcej - na płycie spotkałem Ciebie, a na trybunach Ślimaka.
To mieliście wtedy grać czy nie? :roll:

483|484|495|496|500||525|530|543|544|552|||569|573|584|586
Awatar użytkownika
infernal

Miejscowość: Kraków

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości