Queen

czyli "Jesteśmy Mistrzami" i inne wielkie standardy

Moderator: Jaahquubel

Queen

Postprzez Bartas » 03 Cze 2012, 10:10

Nie znalazłem tematu o muzyce Queen, więc postanowiłem założyć. Otóż jest to mój UKOCHANY ZESPÓŁ. Moja przygoda zaczęła się, gdy miałem 4 lata, to był rok 1990 (Freddie jeszcze żył). Mama kupiła mi kasetę "Live Magic". Chwilę potem, a właściwie zaraz po premierze, dostałem od Niej "Innuendo" - album, który po dziś dzień zostaje moim ukochanym albumem Queen i nie tylko Queen najważniejszym z całej mojej dość pokaźnej płytoteki :) Dla mnie absolutni Mistrzowie, a wokal Freddiego to niedościgniony wzór dla wielu. Cudowne jest to, że nie szufladkowali, nie siedzieli tylko i wyłącznie w roku. Nawet jeśli albumy były popowe to i tak stały na wysokim poziomie.

Zapraszam do dyskusji :)
Siedem razy na dzień upadam,
Nie jestem święty i nie przesadzam
Siedem razy na dzień powstaję,
Przegrywam walkę kiedy się poddaję...

Bartas pozdrawia :)
Awatar użytkownika
Bartas

Miejscowość: Mosina

Re: Queen

Postprzez Paq » 03 Cze 2012, 12:35

na poczatku gimnazjum zacząłem słuchać, od tego zespołu zaczęła się moja przygoda z "porządna" muzyką :D Bardzo spodobała mi się Red Special Briana Maya, do tego stopnia, ze postanowiłem zainwestować w niezwykłą gitarę, niebanalnej jakości, marki "sounder" za 300zł razem ze wzmacniaczem^^ potem juz jakoś poszło, od Queen w strone gitarowej muzy-metallica-i tak poprzez megadethy, sepultury, arki noego, soulfly, slayery do arch enemy i luxow :D

ulubione utwory to ofc bohemian rhapsody, dont stop me now, innuedno. Jeszce under pressure z Davidem Bowie.
Awatar użytkownika
Paq

Miejscowość: Koniaków

Postprzez Kuba » 03 Cze 2012, 15:56

Kiedyś słuchałem QUEENa , ale później "przerzuciłem" się od 2008 na Dębca i tak właśnie znalazłem się na tym forum :P . Swoją drogą 7 lipca we Wrocławiu odbędzie się pierwszy koncert zespołu w PL , wybiera się ktoś na niego :) ?
____________________________________________________________________________________________
|
Image
|__________________________________http://www.piecdwa.pl____________________________________|
Awatar użytkownika
Kuba

Miejscowość: Rawicz

Postprzez Bartas » 03 Cze 2012, 16:07

Kuba napisał(a):Swoją drogą 7 lipca we Wrocławiu odbędzie się pierwszy koncert zespołu w PL , wybiera się ktoś na niego :) ?

Ja, choć mam tego świadomość, że to już NIGDY nie będzie to samo. Jadę, by zobaczyć żyjących muzyków. Przynajmniej po części spełnię swoje życiowe marzenie :)

Image

Awatar użytkownika
Bartas

Postprzez Kuba » 03 Cze 2012, 18:57

Mój znajomy też właśnie jedzie i mówi podobnie jak Ty . On ma bilet na Golden Circle. Zakładajcie koszulki :torpeda: trzeba promować zespół :band: !
____________________________________________________________________________________________
|
Image
|__________________________________http://www.piecdwa.pl____________________________________|
Awatar użytkownika
Kuba

Miejscowość: Rawicz

Postprzez Grey » 03 Cze 2012, 19:32

Niemal codziennie słucham "Who wants to live forever", to dla mnie jeden z takich utworów best of the best.
Bartas, myślę, że pozostali żyjący muzycy będą w stanie pokazać magię Queen. Mimo charyzmy Freddiego, która powodowała te dreszcze, ten zespół w warstwie muzycznej był i nadal jest niemal genialny. Życzę wspaniałych wrażeń na koncercie :)
Awatar użytkownika
Grey

Miejscowość: Mirkwood

Postprzez Bartas » 03 Cze 2012, 23:33

Grey napisał(a):Niemal codziennie słucham "Who wants to live forever", to dla mnie jeden z takich utworów best of the best.
Bartas, myślę, że pozostali żyjący muzycy będą w stanie pokazać magię Queen. Mimo charyzmy Freddiego, która powodowała te dreszcze, ten zespół w warstwie muzycznej był i nadal jest niemal genialny. Życzę wspaniałych wrażeń na koncercie :)

Tak, to jest przepiękny utwór. Gdy go słucham mam przed oczyma scenę z filmu "Nieśmiertelny", gdy umiera ukochana Connora, a ten trwa dalej :cry: łezka się w oku kręci.

Masz rację, magia Queen, mimo braku Freddiego, gdzieś tam pozostanie. Liczę na to, iż w ramach hołdu Brian zagra "Love Of My Life", a obok niego puste krzesło. Na pewno Freddie będzie z ekranu do nas mówił i zaśpiewa też dla nas :) Nigdy nie miałem okazji być na koncercie pełnego Queen. Teraz mam okazję, by zobaczyć przynajmniej 2/4 zespołu. To znakomici muzycy, moi Mistrzowie. Jednak z nowym materiałem pod szyldem Queen - kurde, bym się zastanowił czy warto. Pociesza mnie tylko to, że to jest Queen+Adam Lambert (wcześniej Paul Rodgers), więc ... nie jest tak źle.

Dzięki wielkie :)

Awatar użytkownika
Bartas

Postprzez Loyolny » 04 Cze 2012, 00:24

Jeden z najzarąbistszych kawałków ever
„Jeżeli jutra nie ma - ja nie przestaję ziewać”
Twitter: @loyolny
Awatar użytkownika
Loyolny

Miejscowość: Wolica

Postprzez Aron » 04 Cze 2012, 05:14

Loyolny napisał(a):Jeden z najzarąbistszych kawałków ever

Nie no kurcze uwielbiam głos Freddie'go i muzykę Queen'u ale nie mogę przeboleć ich teledysków i orientacji seksualnej lidera... Jestem nietolerancyjny, co poradzić.
"A ja osobiście podzielam zdanie obu Panów"
056 108 123 151 202 219 269 309 332
Awatar użytkownika
Aron

Miejscowość: Między Nieżychowicami, a Ględowem

Postprzez Grey » 04 Cze 2012, 09:48

Bartas, z Nieśmiertelnego jest też kultowy "A kind of magic" :) Bez tych utworów Queen ten film nie byłby taki świetny, one dały mu tę magię.
Odnośnie homoseksualizmu Freddiego, on sam powiedział coś takiego "Nigdy nie powiem że jestem gejem, bo to poniżej mojej godności" ;)
Raczej nigdy tym nie epatował. Znam osoby, które w latach 90-tych sympatyzowały z ultraprawicowymi ruchami, ale słuchali Queen. To chyba jest ta muzyka ponad podziałami.
Awatar użytkownika
Grey

Miejscowość: Mirkwood

Postprzez Lelek » 04 Cze 2012, 19:47

To też jest piękny utwór...
022, 031, 037, 039, 058, 065, 068, 072, 077, 079, 086, 092, 101, 103, 123, 137, 140, 164, 180

Na liczniku: 19
Awatar użytkownika
Lelek

Miejscowość: Swarzędz/Poznań

Postprzez Bartas » 04 Cze 2012, 21:59

Mnie nie obchodzi to jakiej orientacji seksualnej był Freddie, w co wierzył lub nie wierzył, czy miał, kurna, krzywe zęby czy proste. To NIE JEST WAŻNE!!! Cenię go za niezwykły talent, którego dostał od Najwyższego! :) i za to też jakim był człowiekiem. Poza sceną był niezwykle skromnym i nieśmiałym facetem. Sprawiał może czasem wrażenie gwiazdy, ale to w gruncie rzeczy była nieufność wobec ludzi. Oczywiście poza zespołem. Musiał kogoś bardzo dobrze poznać, by nabrać przekonania do tej osoby. To był dobry, bardzo dobry człowiek. A że kochał życie, czasem nawet aż za bardzo do tego stopnia, że przepłacił życiem - NIE NAM, KURNA, OCENIAĆ!!! :)

Awatar użytkownika
Bartas

Postprzez Loyolny » 04 Cze 2012, 22:17

Bartas napisał(a):A że kochał życie, czasem nawet aż za bardzo do tego stopnia, że przepłacił życiem
Kochał życie. Cóż za poezja. Przez "rz" byłoby celniej.
Bartas napisał(a):NIE NAM, KURNA, OCENIAĆ!!!
Owszem. Ale stwierdzenie, że np. Freddie był Parsem nie jest ocenianiem, tylko stwierdzeniem faktu. To że lubił również chłopców, także nie jest oceną.
Awatar użytkownika
Loyolny

Postprzez kaktus » 04 Cze 2012, 22:18

Loyolny napisał(a):To że lubił również chłopców, także nie jest oceną.

ja tez lubię chłopców. freddie był pederastą zwykłym.
lustro, lodówka, lodówka, lustro, w jednym i drugim zaglądam - tłusto
Awatar użytkownika
kaktus

Postprzez Bartas » 04 Cze 2012, 22:28

Nie chodzi mi o to, że oceniacie. I nie o to też chodzi, że był Parsem. Po prostu mało mnie obchodzi jego sfera seksualna.

Kaktus! Ja, choć jestem tu niemal nowy, bowiem od dwóch dni zaledwie, jednak zauważyłem, że słyniesz na tym forum z ciętego języka. Ok! Każdy ma swoje wady i zalety, każdy jest inny, ale ... proszę Cię ... okaż troszkę szacunku. Jeśli nie masz nic do powiedzenia pozytywnego na temat Freddiego czy innych osób zaliczających się do mniejszości seksualnej - nie pisz nic! Ja ja czegoś nie lubię, czy nie znam to się nie odzywam! Dziękuję.

Awatar użytkownika
Bartas

Postprzez Loyolny » 04 Cze 2012, 22:30

Bartas napisał(a):Jeśli nie masz nic do powiedzenia pozytywnego na temat Freddiego czy innych osób zaliczających się do mniejszości seksualnej - nie pisz nic! Ja ja czegoś nie lubię, czy nie znam to się nie odzywam! Dziękuję.
Tej, trzym się faktów. Rozumiem, że nazwanie pederasty pederastą jest brakiem szacunku? http://pl.wiktionary.org/wiki/pederasta
Awatar użytkownika
Loyolny

Postprzez Bartas » 04 Cze 2012, 22:32

Loyolny napisał(a):
Bartas napisał(a):Jeśli nie masz nic do powiedzenia pozytywnego na temat Freddiego czy innych osób zaliczających się do mniejszości seksualnej - nie pisz nic! Ja ja czegoś nie lubię, czy nie znam to się nie odzywam! Dziękuję.
Tej, trzym się faktów. Rozumiem, że nazwanie pederasty pederastą jest brakiem szacunku? http://pl.wiktionary.org/wiki/pederasta

Freddie był biseksualny. Co to ma jednak do jego niezwykłego talentu? Nic!

Awatar użytkownika
Bartas

Postprzez Loyolny » 04 Cze 2012, 22:33

Bartas napisał(a):Freddie był biseksualny. Co to ma jednak do jego niezwykłego talentu? Nic!
Czy jednak jest faktem, czy, jak twierdziłeś, brakiem szacunku? Trzymajmy się faktów.
Awatar użytkownika
Loyolny

Postprzez Bartas » 04 Cze 2012, 22:36

Loyolny napisał(a):
Bartas napisał(a):Freddie był biseksualny. Co to ma jednak do jego niezwykłego talentu? Nic!
Czy jednak jest faktem, czy, jak twierdziłeś, brakiem szacunku? Trzymajmy się faktów.

Chodzi o sposób, w jaki to kaktus napisał/a:
freddie był pederastą zwykłym

Uderzyło mnie to słowo "zwykłym". To jakby powiedzieć: "zwykły cham i prostak". Chociaż może się mylę.

Awatar użytkownika
Bartas

Postprzez Loyolny » 04 Cze 2012, 22:38

Bartas napisał(a):Chodzi o sposób, w jaki to kaktus napisał/a:
freddie był pederastą zwykłym

Uderzyło mnie to słowo "zwykłym". To jakby powiedzieć: "zwykły cham i prostak". Chociaż może się mylę.

W jaki sposób napisała? Przypuszczam, że uderzając palcami w klawisze. Co w jego pederastii było niezwykłego? To jego głos był niezwykły, nie upodobania seksualne, które - choć ostatnio modne- są banalne.
Ostatnio edytowany przez Loyolny, 04 Cze 2012, 22:39, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Loyolny

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości