Acid Drinkers

Moderator: Jaahquubel

Re: Acid Drinkers

Postprzez matiik » 22 Mar 2021, 14:03

Ważne żeby ten zespół wog. istniał i grał. Po covidzie czy może inaczej, po tym wielki restrykcjach zobaczycie jak się składy pozmieniają w większości bandów, bo część muzyków już robi co innego bo musi. :roll:
Arise again
I believe is the only way...
matiik

Miejscowość: Starogard Gdański/Koteżanin

Postprzez Damiano » 22 Mar 2021, 18:16

Laser napisał(a):Ogólnie to nadal nie za bardzo jestem w stanie pogodzić się z myślą, że ktoś taki miałby zastąpić Popcorna

W wywiadzie zamieszczonym na jego fb (post z 26.02.2021) Hubert powiedział: "O jakichkolwiek roszadach w składzie raczej nie ma mowy. Mamy wstępnie dogadane, że jakby była potrzeba wstrzelić na jakieś zastępstwo – to jestem w pogotowiu."
Jeśli tak jest, to dobrze. Mam nadzieję, że pozycja Popcorna jest niezagrożona.

matiik napisał(a):Ważne żeby ten zespół wog. istniał i grał.

Z tym, to chyba trzeba do jakiejś wróżki...
Awatar użytkownika
Damiano

Postprzez Olo » 23 Mar 2021, 10:09

Damiano napisał(a):Mam nadzieję, że pozycja Popcorna jest niezagrożona.

Pozycja Popcorna JEST niezagrożona.
Ale musi mu się jeszcze chcieć. A z tym różnie bywa.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez adam » 23 Mar 2021, 13:05

Ja trochę nie kumam tekstów o zakończeniu działalności muzycznej, gdy trzeba będzie podjąć jakąś pracę. Przecież to jest taka muzyka. Nie każdy jest jak Metallica, tu zawsze kluczowa była pasja. Mam na regałach pełno albumów zespołów, których muzycy robią poza graniem inne rzeczy, bo z tych niskonakładowych wydawnictw i bandcampa nie wyżyją. Smutny los, ale czy jeżeli ktoś zajmie się inną pracą to już będzie oznaczało, że gitarę rzuci w kąt i do niej nie wróci?
FCK.
All I need, is U.
Awatar użytkownika
adam

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Olo » 23 Mar 2021, 20:10

Acid Drinkers jednakowoż nie jest zespołem z bandcamp. I śmiem twierdzić, że akurat oni z muzykowania się utrzymywali.
Co nie zmienia faktu, że w dzisiejszych czasach trzeba sobie jakoś radzić bo jeść trzeba. A niekoniecznie musi się to wiązać z odwieszaniem instrumentu na kołek.
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez Damiano » 23 Mar 2021, 22:01

Ale o czym my mówimy, jakim podejmowaniu innej pracy? Zobacz sobie co robią Titus i Popcorn, co robi Dzvon - działają sobie w innych projektach, jeden jest pochłonięty debiutanckim albumem Truism, a pierwsza dwójka wesoło muzykuje sobie w nowo założonym coverbandzie(!) ...a przed nami jeszcze nowa płyta House of Death, które informowało, że 2021 to będzie ich rok...to są priorytety a nie jakieś tam Acid Drinkers i kij z tym, że leci 5 rok od wydania Peep Show.
Awatar użytkownika
Damiano

Postprzez Leon » 23 Mar 2021, 22:16

Damiano napisał(a):a przed nami jeszcze nowa płyta House of Death, które informowało, że 2021 to będzie ich rok..

A Tytus mówił już, że to kalifornijski thrash i nie biorą jeńców? :D

Bo mówił też, że druga płyta Titus Tommy Gunn już nagrana i się miksuje, a tymczasem minęło bodajże 9-10 lat i nic. Ale "ten materiał się nie starzeje", w przeciwieństwie do muzyków. :twisted:
Leon

Postprzez Gómiś » 23 Mar 2021, 22:20

jedni grają covery, a inni zakładają patronite, i śmigają między Ukraińcami na uberze.
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Laser » 22 Kwi 2021, 21:16

Parę słów o książce i ostatniej fajnej płycie Acidów. Z okazji rocznicy.. :twisted:

Leszek Gnoiński na swoim FB napisał(a):Kilka osób (jak choćby Mariusz Grzesiek) przypomniało mi swoimi postami, że 25 lat temu ukazała się płyta "The State Of Mind Report" Acid Drinkers. To dla mnie wyjątkowa płyta, bo w trakcie jej tworzenia, podpisywania kontraktu z Warner Music Poland pisałem swoją pierwszą książkę w ogóle, czyli "Raport o Acid Drinkers".
Pojechałem wtedy ze swoją ówczesną partnerką na dwa tygodnie do Wisły, aby towarzyszyć chłopakom w jej nagrywaniu. To były niezapomniane chwile. Wchodzenie półtora kilometra w górę do studia Deo Recording, spacery i wycieczki z Litzą, Dobrochną i ich trzema małymi córeczkami (jeszcze mieli tylko trzy - Majkę, Wiktorię i Różę), siedzenie wieczorami i śmianie się z tekstów Titusa (Titi mógłby być genialnym stand uperem; z Litzą turlaliśmy się ze śmiechu pod stołem w kuchni). Jak pewnie wielu z Was wie, teksty (przynajmniej wtedy) powstawały po polsku, a dopiero później tłumaczono je na angielski. I miałem możliwość bycia w studiu wtedy, gdy Titi zaśpiewał "24 Radical Questions" po polsku! Wrażenie niesamowite. Uważam, że ten gość powinien śpiewać po polsku, ale co poradzić, jeśli nie chce :) .
Długo myślałem nad tytułem książki. Gdzieś mam zapisane te moje propozycje, ale najlepszym okazał się właśnie ten, który znacie. Świetnie odwoływał się do płyty, a przy okazji wskazywał na zawartość. I też wymyśliłem go niemal w ostatniej chwili. Tak było też z kolejnymi tytułami - "Kult Kazika" czy "Republika. Nieustanne tango" powstały niemal tuż przed tworzeniem okładki.
Do "Raportu..." udało nam się załatwić reklamę EB. Myśleliśmy z wydawcą, aby za te pieniądze dołożyć singel z dwoma piosenkami z "The State...", ale niestety nie starczyło nam pieniędzy. Ale dzięki tej kwocie mogliśmy wydrukować pół tysiąca książek więcej.
Z okładką też związana jest niezła historia. Litza powiedział, że nie może być jeden z nich, a cała czwórka. I to było jedyne nadające się zdjęcie. Dostaliśmy je w formie slajdu. Takie slajdy są niewielkie, więc mało na nich widać. Widzieliśmy, że jest czwórka Acidów, czyli wszystko się zgadzało. Gdy odebraliśmy wstępny wydruk okazało się, że na zdjęciu obok Popcorna stoi... piwo, czego w ogóle nie było widać na slajdzie. Na szczęście było to EB. Odetchnąłem z ulgą. Gdyby było inne, mielibyśmy problem z EB. Z drugiej strony, gdybym wiedział wcześniej, można było więcej kasy od nich wyciągnąć i może starczyłoby na singel :) .
A zamiast okładki płyty czy książki dorzucam reklamę płyty, którą zrobił Warner. Wisiała w wielu sklepach, aby reklamować "The State Of Mind Report". Zostawiłem ją sobie na pamiątkę.
Zaraz chętnie wrzucę płytę do odtwarzacza, bo dawno jej nie słuchałem. Albo nie... może położę winyla na talerz gramofonu, bo ta płyta wyszła również w tej wersji, o czym wiele osób nie wie. Był to jeden z niewielu polskich winyli rockowych, który ukazał się po krachu winylowym z początku lat 90., a przed wielkim ich powrotem w drugim dziesięcioleciu tego wieku.

mały  7793330982023018253_n.jpg
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Damiano » 24 Kwi 2021, 15:35

Acid Drinkers - Przystanek Woodstock 2001 !!!

Ten słynny medley...mistrzostwo.

od 57:09
Awatar użytkownika
Damiano

Postprzez Leon » 24 Kwi 2021, 16:23

Uuu, świetnie zaśpiewane to My Pick, z większym jajem niż na płycie, brawko Perła. Aż szkoda, że się Titi wpierdziela w refrenie :twisted:

Od razu fajnie widać różnicę, kiedy piosenka jest napisana przez kogoś, a kiedy trzeba wejść w czyjeś buty. My Pick super, za to refren w Poplinie już mocno "tak se".
Leon

Postprzez Damiano » 25 Kwi 2021, 12:19

Rzeczywiście My Pick wypadł wybornie...a i ten refren w Poplinie wg. mnie całkiem spoko. Perła to był fajny gość, miał chęci, umiał zagrać, skomponować i zaśpiewać (miał fajną barwę głosu).
Niezaprzeczalną wisieńką na torcie tego koncertu jest jednak kultowy medley - dla fanów Acids jest niczym święty graal ;)

Tymczasem na instagramie Ślimaka ukazało się coś takiego:
https://www.instagram.com/stories/maciej_slimak_starosta/2559108767730283674/?hl=pl
Ten riff, czyżby to 24 Radical Questions? Tylko wokal jakby nie z płyty.
Awatar użytkownika
Damiano

Postprzez Leon » 25 Kwi 2021, 15:18

Damiano napisał(a):Perła to był fajny gość, miał chęci, umiał zagrać, skomponować i zaśpiewać (miał fajną barwę głosu).

I pewnie nadal jest. ;) Też go zawsze lubiłem i to przez niego kupiłem sobie Firebirda.
Medley wyborny, prawda.
Leon

Postprzez Damiano » 27 Kwi 2021, 20:06

Nie wiem czy słuchaliście audycji Leszka Gnoińskiego w Radiospacji poświęconej 25-leciu The State Of Mind Report...gościem był Tytus...no i jest mały update nt. tego, co dzieje się teraz w Acidach - otóż Tytus oznajmił po prostu, że nic się nie dzieje. Zespól nie ma żadnych planów, nic nie nagrywają... Na ten temat było raptem kilka zdań, ale wywnioskowałem, że główną kwestią tu jest Popcorn, który jak okazuje się, znów zrobił sobie przerwę od grania (nawet w tym coverbandzie teraz Hofmann gra za niego)...Tytus ma jeszcze trochę na niego poczekać... Także niestety, zapowiada się, że Acids będą raczej nieaktywni jeszcze przez dłuższy czas...pytanie jak długo i potem w jakim składzie.
Awatar użytkownika
Damiano

Postprzez Olo » 30 Kwi 2021, 18:39

Właśnie wypłynęła w internecie kolejna perełka i to w 25 rocznicę wydania TSoMR.
Awatar użytkownika
Olo

Postprzez oto przystojny wodór » 02 Maj 2021, 12:59

bardzo fajny materiał (tzn. ujęcia z zespołem, bo gadki producentów nudnawe)

szkoda, że United Suicide Legion nie zostawili w takim miksie jaki słychać w tym filmie, a najlepszy moment to wgrywanie wokali do Pump :)

P.S. ja się takim archiwalio odwdzięczę, zdaje się że tu na Forum nie było:

Awatar użytkownika
oto przystojny wodór

Postprzez Leon » 15 Maj 2021, 18:30

Temat taki, bo chyba nie ma co otwierać oddzielnego.

Dzvon i koledzy wypuścili dłuuugo zapowiadany materiał.

Nóżka buja, ale trochę brakuje w tym czegoś charakterystycznego.
Leon

Postprzez Gómiś » 15 Maj 2021, 23:56

lepiej byś napisał, że będzie dvd z Pol'and'Rock Festival 2019.

Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Leon » 16 Maj 2021, 13:55

A będzie?
Leon

Postprzez Gómiś » 16 Maj 2021, 17:30

skoro Dzvon wrzucał na swoim IG Stories nagranie. gdzie siedzi w montażowni, oznacza na nim acid drinkers, oraz Pol'and'Rock. i dopisuje coś w stylu "oczekujcie nowości", to nie może być inaczej

Awatar użytkownika
Gómiś

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości