Folk...

...is dead?

Moderator: Jaahquubel

Folk...

Postprzez Root » 17 Wrz 2011, 16:38

Polacy nie gęsi iż muzykę swą mają

Odkąd usłyszałem płytę Żywiołaka mam ciągoty do słuchania rzeczy okołofolkowych, ale ostatni rok nasiąkam nią na prawdę intensywnie.
Po pierwsze Lao Che "Gusła" płyta może nie folkowa ale zakorzeniona w wiekach średnich. Sokole jasnyj, brate mij ridnyj świetnie się przy tym książki czyta/ło.

Po drugie Kapela Ze Wsi W. byłem na ich koncercie niedawno w Leżajsku i wrażenie robili przełogromne

Po trzecie i podobne bo pochodne R.U.T.A. czyli kolaboracja wyjętych spod prawa wykrzykujących jak to dawni dobrze beło

Na koniec rzecz najlepsza bo i z mieściny mej
Najmniejszy kwartet świata - Hudacy, zupełnie mi nie przeszkadza słuchanie ich płyty 3 razy z rzędu

Wy też nie lubicie folku? Da się tak w ogóle? Wierzę w Was :piwo:

PS. Hajda na Uschod! :knight:
Image
http://www.studnia.org.pl Zapraszamy!
w soboty o 19 oraz z niedzieli na poniedziałek o północy :)
Awatar użytkownika
Root

Miejscowość: wschód w Polsce zaczyna się na południu

Re: Folk...

Postprzez Quilombo » 17 Wrz 2011, 18:51

Ja lubię ale takiś jaki inny....metalowy :P ...taki zwykły to nie bałdzo...chociaż wszystko tak na prawdę zależy od przesłania i tego jak to jest ogólnie "zrobione"
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez Olo » 17 Wrz 2011, 19:17

Może to nie do końca czysty folk, ale ta kapela od dobrych paru lat robi na mnie wrażenie.
W aucie taka odskocznia od hałasu...

-- 17 Wrz 2011, 19:17 --

Aha...
Nie przestraszyć się wokalistów, bo twarzowcy są niemiłosiernie... ;)
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Galloway » 17 Wrz 2011, 19:22

Quilombo, w takim razie polecam Ci ukraińską kapelę Kroda. Bardzo trudno grać folk metal i nie pitolić bez sensu, ale Viterzgir i Eisenslav potrafili grać z sercem. Niestety po odejściu Viterzgira kapela straciła całą magię i dziś niczym się nie różni od setek innych kapel w gatunku...

Aż sobie zapodam... ;)
Może jeszcze placek?...
Awatar użytkownika
Galloway

Miejscowość: The Covenant estate

Postprzez moher » 18 Wrz 2011, 14:00

Dla mnie Folk to główna muza jakiej słucham. A najlepszym zespołem świata jest DIKANDA. Powtarzałem to wiele razy.

oprócz tego polecam:
Margot Leverett & The Klezmer Mountain Boys
Amsterdam Klezmer Band
Lévon Minassian
Gothart
Gevorg Dabaghyan
Goran Ivanovic Group
Pharaoh's Daughter
Le trio joubran
David Arkenstone
Steven Bernstein
Mercan Dede
Kala Ramnath
Masz ryj jak pudelek. Jak mówię, że działa, to działa!
Awatar użytkownika
moher

Postprzez Laser » 18 Wrz 2011, 14:47

fakt - o tej Dikandzie to już słyszałem w 98 długo przed Arką Noego w jakimś wywiadzie dla Tylko Rocka.. 8-)
jako że jestem ze Szczecina widziałem parę koncertów Dikandy i też polecam ten zespół. mam też nagrany koncert trójkowy - czyli jak ktoś chce to wiecie..

ja ogólnie relatywnie mało folku słucham. nie mogę jednak pominąć Kapeli Ze Wsi Warszawa. przepiękna muzyka i nieograniczona wyobraźnia. 5 lat temu spadło to na mnie jak objawienie i choć słucham ich płyt wybiórczo.. to zawsze jak grają w pobliżu to organizuję wypad. ostatnio rok temu był koncert w Gryfinie z jakąś jazzową wokalistką. coś pięknego.

Kapela rozpada się co jakiś czas na pomniejsze zespoły i projekty. w tym tygodniu na przykład w Szczecinie miałem okazję zobaczyć Maję Kleszcz z incarNations. magia..
http://www.youtube.com/watch?v=OAyntWjRb_U&feature=related
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Szakal » 18 Wrz 2011, 17:57

Też od czasu do czasu lubię folkowe granie i mogę polecić " Dzikie Pola " bardzo fajna kozacka nutka :knight: :)
"....Dużo tak, po co tak? Nawet kiedy coś, a?
Nie lepsze będzie niż ostatnie razy dwa
Bo czemu to złe? Dlaczego by nie?
O gustach przecież ciągle dyskutuje się..."
Awatar użytkownika
Szakal

Miejscowość: PRZECŁAW/LUBUSKIE

Postprzez morte » 18 Wrz 2011, 19:16

Z kolei dla mnie wyjątkowo dobry jest John Butler i jego Trio.

Może nie jest to do końca czysty folk, ale pewnie się jeszcze łapie.
No i facet jest niesamowity ;)
Awatar użytkownika
morte

Miejscowość: Zielona Góra

Postprzez Root » 17 Lut 2012, 22:12

Wziełem łopatę i odkopałżem.
WSZYSTKO JEST FOLKIEM
Tak brzmi tytuł audycji w której mam skromny udział, a która będzie nadawana na falach radia [url='Studnia"]http://studnia.org.pl/[/url]

W sobotę rusza audycja „Wszystko jest folkiem”. Nadajemy korzystając z gościnnych fal Radia Studnia z Opola. Można nas słuchać od 19 do 20 w każdą sobotę i 0 24 z niedzieli na poniedziałek. Audycję tworzą Janusz, Szymek i ja - Mazur spod Lasu.

W audycji pierwszej poruszamy odwieczny temat kontaktów heteroseksualnych: „obiecała a nie dała”. Nasze rozważania potrwają około godziny i będą bogato ilustrowane muzyką. Zagrają Raniżowianie, Kocirba, Czeremszyna, Orkiestra Świętego Mikołaja, Kapela Pogody, Hudacy, The Ukrainians i Trio Marenycz. Jak widać dość ostro muzycznie będzie.

Oprócz tego Szymek opowie jak zrobić berimbau.

Całości słuchamy tutaj. Po kliknięciu otworzy się okienko zapisywania małego pliczku *pls, który należy zapisać na dysku i odtwarzać w takich programach jak Winamp, Windows Media Player albo Foobar. Można oczywiście słuchać Radia Studnia wchodząc na stronę http://studnia.org.pl/ i klikając w zamieszczony po prawej o góry player.

Wkrótce pojawi się fanpage na fejsbuku. Tam będziemy kontaktować się ze swoimi słuchaczami oraz zamieszczać informacje o kolejnych audycjach. Będą zdjęćia z naszych działalności, wypraw po złote runo oraz wszelkie inne potrzebne informacje.

W następnych audycjach więcej muzyki, więcej dyskusji o folku i takich tam, czytanie Kotuli, Mały Książę po lasowiacku, co to jest suka z Biłgoraja i wiele, wiele innych.

Zapraszamy.

DARZBÓR!!!

Tu fanpejdż na fejsie: http://www.facebook.com/pages/Wszystko-jest-folkiem/130338400422395
A tu dżingielek: http://hudacy.wrzuta.pl/audio/8TnGvoOaT ... m_dzingiel
Serdecznie zapraszam!
Image
Awatar użytkownika
Root

Postprzez anatol » 26 Lut 2012, 16:26

wpadła mi w ręce płytka - Balkan and Jewish Inspirations. Folk jako taki nie jest mi bliski, ale takie klezmerskie klimaty zawsze jakoś przyciągały moją uwagę - lata temu byłem na koncercie jakiejś takiej francuskiej kapeli grającej coś podobnego i od tego czasu jak słyszę to pogłaśniam, choć nigdy nie kupowałem nic w tym zakresie. ta płytka też całkiem fajna.
Awatar użytkownika
anatol

Postprzez gomez » 26 Lut 2012, 21:20

laser 98 to nie tak długo przed arką wcale jak by sie wydawało ;)
gomez

Postprzez Root » 28 Lut 2012, 20:03

Bardzo fajny kower Moskwy
Image
Awatar użytkownika
Root

Postprzez uszak » 28 Lut 2012, 20:18

Root napisał(a):Tak brzmi tytuł audycji w której mam skromny udział, a która będzie nadawana na falach radia Studnia

O, radio Jacka Podsiadły :). Słuchało się "Studni", słuchało :). Zawsze wieczorem w piątki w Radiu Opole (ale to już dawno temu).
Awatar użytkownika
uszak

Postprzez Lelek » 28 Lut 2012, 20:55

Root napisał(a):Bardzo fajny kower Moskwy

On nie jest "Bardzo fajny". On jest genialny...
022, 031, 037, 039, 058, 065, 068, 072, 077, 079, 086, 092, 101, 103, 123, 137, 140, 164, 180

Na liczniku: 19
Awatar użytkownika
Lelek

Miejscowość: Swarzędz/Poznań

Postprzez Root » 28 Lut 2012, 22:41

uszak napisał(a):O, radio Jacka Podsiadły

Określił nas w ciekawy sposób w ramówce
JP w studnia.org.pl napisał(a):19.00 Janusz Radwański, Jarek Mazur i Szymek Węglowski: „Wszystko jest folkiem. Wędrówki po krańcach światów”
(Prosty chłop spod Kolbuszowej, prosty muzyk lasowiacki i prosty badacz kultury ludowej, skubiąc pierze nadają wprost z ziemianki w Puszcy Sandomierskiej).

Tylko nie wiemy kto jest kim, choć do każdego po trochu pasują wszystkie określenia :D
W minioną sobotę audycja miała temat Rock a Folk i poleciało m.in. Dreadnoughts, Korpiklaani i RUTA, w przyszłą sobotę kolejna premierowa audycja, będąca kontynuacją badania folkrockowych zależnosti :) Zapraszamy! HAJDA NA STUDNIĘ!
Image
Lelek napisał(a):On nie jest "Bardzo fajny". On jest genialny...
:piwo:
Image
Awatar użytkownika
Root

Postprzez veronica888 » 28 Lut 2012, 23:30

Bohun :oops:
Отец Небесный, скажи мне честно
В этом мире тесном е-е-есть ли мне место...?!
Awatar użytkownika
veronica888

Miejscowość: 52°35′N 17°15'E

Postprzez Emilian » 02 Mar 2012, 23:25

Już nie mogę doczekać się tej płyty Tribute to Moskwa! Oprócz tego na YouTubie jest druga folkowa przeróbka:

Cała płyta nie będzie folkowa, bo z tego co mi wiadomo, to będzie jeszcze Spirit of 84 i Vavamuffin.
Awatar użytkownika
Emilian

Postprzez Root » 03 Mar 2012, 13:52

Zapraszam dziś do Studni o 19:00!
Poleci między innymi De Press, Orkiestra Świętego Mikołaja, Żywiołak, a w minimalistycznym kąciku opowiem jak zrobić instrument uważany za najstarszy dęciak ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Root

Postprzez acidol » 03 Mar 2012, 14:35

jeśli mogę do tego zaliczyć ŻYWIOŁAKA to jest git.
Słucham i mam ciary na plecach. Po prostu uwielbiam tę kapele. Mimo że nienawidzę damskich wokali tutaj jest nic innego jak magia!
a rzadko mam ciary na plecach odnośnie muzyki. W dodatku przewijają się tam słowiańskie legendy, dawne wierzenia które to pewien król mądrala chciał zniszczyć przyjmując coś co się zwie "Chrztem Polski w 996"
Dostałam ich płytę od Kamila na walentynki i stwierdzam że to najlepszy prezent płytowy który dostałam. Trafił w 10.
Tajemnicze instrumentorium, ogólnie ta aura wytworzona w muzyce jest po prostu niepowtarzalna.

Jakiegoś Carrantouchilla słuchałam czy jak to tam się pisze, też mi się podoba. Dikandy mam jakiś album koncertowy (nie wiem skąd nie wiem dlaczego i co robi w mojej płytotece - zagadka) Czasami lubię posłuchać, dla odstresowania czy ukojenia nerwów. Zastanawia mnie tylko co to za muzyka bo nie mogę dojść czy to cygańska czy żydowska.
acidol

Postprzez Root » 10 Mar 2012, 12:13

Image

Poborowi! Rezerwiści! Cywile!
W audycji Wszystko Jest Folkiem w sobotę o 19. otwieramy kącik młodego dekownika. Pomówimy o poborze do wojska i o tym, jak branie chłopskiego rekruta odcisnęło się w folklorze.
Jadłospis:
Kapela Ze Wsi Warszawa
Raniżowianie

Orkiestra pw św. Mikołaja
Płacz Jeremiji
Serencza
Lao Che (tak, tak)
R.U.T.A.
Jaromir Nohavica
Czechomor
I inne kąski, z Galicji głównie. Ponadto trzypotrzy w empetrzy i „Muzykanty” Kotuli. Smacznego!
Image
Awatar użytkownika
Root

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości