Illusion + Lipali

Moderator: Jaahquubel

Re: Illusion + Lipali

Postprzez Agent Owca » 25 Lis 2019, 09:46

To był mój 3. koncert Lipali i tak jak to co w utworach (może z 2 wyjątkami) mnie bierze i porywa, tak to co pomiędzy utworami coraz bardziej drażni i zniechęca.
Zgadzam się co do nagłośnienia. Było za głośno a basior zmiażdżył, i to nie było to fajne uczucie w klacie które stojąc pod sceną czasem się ma.
Zdążyłem nagrać dwa nowe numery, które poniżej i w połowie koncertu foch Lipy i politykowanie spowodowało naszą ewakuacje spod sceny do baru.
Sama końcówka koncertu całkiem fajna.
W totalu było bardzo bardzo ale to przede wszystkim zasługa mojej wspaniałej opiekuńczej żony i forumów, z którymi ten wieczór spędziłem.
Dev, Czapko, Kredu... pjona! :D

Mt 10,16
Awatar użytkownika
Agent Owca

Miejscowość: pod Poznaniem, tej!

Postprzez Kred » 25 Lis 2019, 20:07

Olo napisał(a):Bas (...) przykrył wszystko
Lipali miało własną nagłaśniającą. Niby można to podciągnąć pod nieznajomość lokalu i akustyki tegoż, ale z drugiej strony umiejętność wybrnięcia z właśnie takich sytuacji cechuje profesjonalnego gałkowca.
Ale co ja tam się znam.
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez Gómiś » 25 Lis 2019, 20:28

No tak. Natalia kręci teraz u Dody, to nie ma komu kręcić u Bazyla
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Kred » 25 Lis 2019, 20:31

Akurat Aleja (nasz, miejscowy) jest świetnym akustykiem, niemniej to zależy od zespołu kto się tym zajmuje.
Kred

Postprzez Gómiś » 26 Lis 2019, 00:01

Glaca na FB napisał(a):Zanim przelepisz na swoją tablicę kolejny propagandowy, jednostronny i szkalujący mnie post to sprawdz palancie jak wyglądają fakty z drugiej strony. Łatwo być klawiaturowym prokuratorem, trudniej stanąć na przeciw mnie i zapytać o moją stronę tej historii Tak robią bezmózgi i tchórze.
Lipa - złamałeś mi serce stary. Wrzuciłeś na swój wall tekst który nie tylko kpi z Godności, ale też podważa moja wiarygodność i stawia mnie w świetle przestępcy. Okrasiłeś to swoim bolesnym i prześmiewczym komentarzem.
Lipa - tak trudno bylo wykręcić mój numer który masz w swojej komórce i zapytać jak to wygląda z mojej strony ? Za parę dni gram w Gdyni, mogłeś wpaść i wysłuchać tego co w tym jednostronym linczu ja mam do powiedzenia.
Byłeś dla mnie jedną z ikon polskiego mocnego grania. Występowaliśmy na jednej scenie i co prawda Sweet Noise zawsze spuszczał Wam energetyczny wpierdol, wznosząc sztukę live performance na nie osiągalny dla polskiej sceny poziom to ja zawsze byłem gotow powiedzieć że najlepiej i najmocniej brzmiał Illusion.
W pewnym sensie byłeś Lipa moim starszym kolegą w tej zasranej branży i cieszyłem sie kiedy w końcu przybiliśmy piątkę, zrobiliśmy wspólną fote z naszym fanem i nawet zaczęliśmy pisać wspólny numer na mój album Zang.
Miałem Ciebie za mądrego gościa i szanowałem. Walczysz z tym systemem i tą władzą, a jednocześnie zachowałeś sie dokładnie tak jak oni. Wydałeś wyrok na podstawie oświadczenia i prania mózgu jednej strony. Pozwoliłeś na swoim profilu obrażac mnie od najgorszych. Mnie i moich fanów, których ktoś tam nazwał cieniasami i twierdził że powninni mi pokazać fucka zamiast wpierać w dzialaniu/ które swoją drogą pozwala mi spłacać dług i jest szansą wyjścia na prostą/. Twoje like’i sa pod wieloma komentarzami Twoich klakierów którzy za Twoim przyzwoleniem i aprobatą szydzą ze mnie w najlepsze. Dla wielu osób jesteś autorytetem i masz swoje zasięgi. Wiesz z pewnością jakie mogą być skutki i co się łączy z umieszczeniem takiej publikacji na „ścianie” FB
Nadal trudno mi uwierzyć że zachowałeś się w stosunku do mnie tak jak ta cała banda idiotów która daje sie manipulować sfrustrowanej i wściekłej kobiecie której celem nie jest i nigdy nie było dobro dziecka, a tylko i wyłącznie zniszczenie mnie i Sweet Noise. Na to wszystko są dowody i świadkowie Lipa.
Albo zawsze gdzieś w głębi siebie gardziłeś mną, albo dałeś się zmanipulować jak ostatni frajerzyna. To sa jedyne opcje które widzę w tej sytuacji.
Pluły na mnie przez lata różne kreatury, ale kiedy robi to leader Illusion, ktoś kogo dażyłem szczerym szacunkiem to muszę zareagować.
Walczycie wszyscy o wolne sądy i prawa człowieka, a zachowujecie sie jak reżimowa prokuratura. Uwielbiacie niszczyć i szkalować bez poparcia dowodami. Uwielbiacie sciągać w doł i niszczyć ludzi. Uwielbiacie te swoje publiczne pierdolone lincze. Jesteście jak hieny żądne krwi.
Ty Lipa dzisiaj jesteś jednym z nich. Tym razem nie chodzi o jeden z tych Twoich tekstów pod publiczkę o walce z systemem, tylko o moje życie i moją sztukę. Oplułeś żywego człowieka.
“Chcesz być jak głos Boga
Jak ten który wie, który zna
Moje serie, moje imię, moje życie
Smak bólu, smak strachu, smak końca
Kim Ty jesteś ?
Kurwą Jesteś “ album Czas Ludzi Cienia Sweet Noise
#respecttour
Image

Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Kred » 26 Lis 2019, 07:26

Tej no, ale Glaca i wiarygodność... :lol:
Kred

Postprzez Olo » 26 Lis 2019, 09:24

Pomijając już czyja jest racja, to Lipa znany jest z tego, że jest impulsywny i powie/napisze zanim pomyśli.
Przykład sprzed dekady.
Na forum Vendetty zorganizowali sobie fan-made zapis koncertu z Hali Ludowej we Wrocławiu. Dystrybuowane to było potem wśród forowiczów po kosztach. Ostatnią płytę wrzucono na Allegro (mogę się teraz mylić, ale chyba z przeznaczeniem na jakąś charytatywność), fakt jest taki, że Lipa nie wyjaśnił tematu z autorem, tylko publicznie go ochędożył na forum.
Tak że... Z Tomkiem jak z jajkiem należy na miękko się obchodzić.

Przesłuchałem te "Mosty | ... ". Raz.
I podoba się. Są momenty, chociaż czuć tendencję spadkową od szczytu, którym moim zdaniem był "3850".
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez wokr » 26 Lis 2019, 11:30

Mi się za to w ogóle nie podoba. Pierwsza płyta Lipali, której nie kupię. A szczyt to dla mnie Fasady - płyta świetna od pierwszego do ostatniego dźwięku. Tu to jakieś pitolenie odpiętalają, Ira mogłaby nagrać taką płytę. Wczoraj rano włączyłem mojej Młodszej przy śniadaniu: "Tato, weź to wyłącz, co oni wszyscy z tym popem, chyba tylko Korn nie poszedł w pop". Moja córeczka kochana :D
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Miejscowość: Los Hervideros

Postprzez Gómiś » 26 Lis 2019, 13:18

FB_IMG_1574767083356.jpg

Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Kred » 27 Lis 2019, 00:08

wokr napisał(a): "Tato, weź to wyłącz, co oni wszyscy z tym popem, chyba tylko Korn nie poszedł w pop"
Uściskaj, proszę!
Kred

Postprzez Quilombo » 29 Lis 2019, 19:46

Wiele osób narzeka, że Mosty Rzeki Ludzie to za lekka płyta. Ja mam odwrotnie. Bardzo podobają mi się te delikatniejsze kompozycje z utworami Będzie dobrze i Świat upada na czele. Na tle całej płyty nawet Kim jestem? wychodzi dobrze. Natomiast całość psują mi te mocniejsze kawałki typu Od brudu plus te gdzie pojawia się jakaś taka psychodeliczna nuta.
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez Laser » 03 Gru 2019, 22:40

infernal napisał(a):Ale masz świadomość, że temat depresji jest dość mocno związany z zespołem i jego okolicami?
Chodzi Ci o jaki zespół? Luxtorpedę?
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez infernal » 03 Gru 2019, 23:31

Tak.

483|484|495|496|500||525|530|543|544|552|||569|573|584|586
Awatar użytkownika
infernal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Quilombo » 25 Gru 2019, 21:07

śtychem tam, śtychem
Awatar użytkownika
Quilombo

Postprzez Olo » 04 Mar 2021, 09:05

Lipa idzie na solo. W sumie drugi raz już.
Ale idzie.
Plus wywiad/rzeka/autobiografia.
https://lipasolo.net/
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Leon » 04 Mar 2021, 09:27

Problem z urodzinami w grudniu jest taki, że jak coś wychodzi w I i II kwartale to potem zapominam, że chcę to w prezencie. ;)
A tę książkę bym przytulił chętnie, ale tak bez okazji... hm.
Leon

Postprzez morfina » 05 Mar 2021, 13:00

Leon napisał(a): że jak coś wychodzi w I i II kwartale to potem zapominam, że chcę to w prezencie.

Zapisuj.
Albo jakieś to-do appki, albo listy w Goodreads, jeśli tylko książki. Technologia dogoniła już potrzeby ;)
Exceptional claims require exceptional evidence.
morfina

Miejscowość: Kraków

Postprzez Quilombo » 26 Mar 2021, 17:46

https://www.terazmuzyka.pl/lipa-ostro-o-nowej-piosence-system-of-a-down-najnizszego-lotu-patos/
Oho. Pan Lipnicki chyba chce być jak Pan Glaca...
Chociaż opis Pana Atomowego Gardła bardziej pasuje do jego ostatniej piosenki niż utworu SOAD...
śtychem tam, śtychem
Awatar użytkownika
Quilombo

Postprzez ojcieceryka » 26 Mar 2021, 20:08

"Kim jeeeesteemm?"
Nie znam całego artykułu,jeno co w linku ,ale też wydaje mi się,że nawet jak tak faktycznie myśli,mógł to przemilczeć, robiąc co robi.Aż strach pomyśleć ,co powie o nowej płycie Luxów.
Sam ,po słaboudanej płycie Lipali ,będzie nagrywał( oder już nagrałbył) płytę solową na ukulele i akustyku .
Dżizas co to się na tym świecie dzieje?
Czy to ten covid,że z braku koncertów palma odbija, czy naprawdę jest już "mistrzem ceremonii" i próbuje jak wielki guru ( czyt. Prezes)mówić co dobre, co złe .
GDYBYM WIEDZIAŁ TO CO WIEM...
Awatar użytkownika
ojcieceryka

Miejscowość: PaczKał

Postprzez Laser » 27 Mar 2021, 00:17

Nie przesadzajcie. Wyraził szczerze swoją opinię o utworze - zresztą zaznaczając, że nadal jest fanem SOAD. Bycie fanem (choć niektórzy tutaj najwyraźniej uważają inaczej) nie polega na tym, że łyka się bezkrytycznie wszystko co nagra dany zespół.

A to, że Lipa nie ma prawa do wyrażania swojego zdania ponieważ utwory Lipali też są słabe.. Co to w ogóle za argument?

Po pierwsze - być może wcale nie są słabe, a tylko wam się tak wydaje, że są słabe. Być może są dobre, a po prostu wam nie leżą, c'nie?
Po drugie - czy jeżeli ktoś sam nie robi muzyki albo tworzy muzykę słabej jakości, to nie może już wyrażać opinii o tym co zrobili inni??? Czyli publiczność, jeżeli sama nie gra na gitarze i nie śpiewa to automatycznie nie może się źle wypowiadać występującym? Nie mogę powiedzieć, że występ zespołu X na którym byłem mi się nie podoba - bo sam nie jestem muzykiem, right? :D Przecież to absurd! O czym wy tutaj gdakacie.. 8-)

A ten kawałek jest naprawdę do dupy. Mnie też się nie podoba. Wolałem i nadal wolę GENOSOIDAL HUMANOIDS. Jest po tym ślad nawet na naszym forum..
viewtopic.php?f=8&t=940&p=613651&hilit=soad#p613651

Nikt nie zabrania słuchania Sabatonu czy innego pussy-metal bandu, ale nie zabraniajmy wyrażania swojego zdania.
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości