T.Love

Moderator: Jaahquubel

T.Love

Postprzez adameria » 13 Lis 2017, 10:10

Wczoraj byłem na ich koncercie w Fortach Kleparz w Krakowie.
Muniek nie jest grzecznym frontmanem, ale do bólu szczerym.
Gośćmi byli Marcin Świetlicki i Robert Brylewski.
35 lat, więc są i goście.
Koncert znakomity, ponad 2 godziny, druga część, to taki "best of",
ale jak to Muniek ujął, przyszliśmy "na balangę", więc nie mogło byc inaczej.

Przed T.Love były dwa supporty.

Najbardziej ucieszyłem się z tego kawałka, bo jest on moim ulubionym:

Wszystkie te Warszawy i Chłopaki, co nie płaczą mogą się schować...

Zaskoczeniem był ten kawałek, przy czym było oczywiście "zamień cnotę na wino",
a nie tak jak w grzecznej wersji radiowej poniżej:

Dlaczego o nim wspominam? "Sezam" to taki sklep w mojej dawnej dzielni w Czewie.
http://www.forum.lp3.pl
Wiem, że nie mam żadnych szans
Dlatego spróbuję jeszcze raz.
Awatar użytkownika
adameria

Miejscowość: Krak uff

Re: T.Love

Postprzez emilius » 13 Lis 2017, 10:25

Wątek o T.Love powstał dopiero chwilę przed tym jak zawieszają działalność... Ciekawie ;)
035, 120, 157, 231, 252, 266, 278, 317, 325, 329, 343, 360, 372, 402, 404, 412, 424, 431, 451, 458, 461, 468, 470, 472, 474, 477, 500, 548, 574, 585
Awatar użytkownika
emilius

Miejscowość: BP / Warszawa

Postprzez anatol » 17 Lis 2017, 00:39

no to faktycznie ciekawe. T.Love - pierwsze skojarzenia to oczywiście skryj się pod mój parasol, ale na tym samym tchu - duszą się w domach swoich rodziców, potem wychodzą na ulicę, ....., idą kaleki do dyskoteki.
Ale i tak najbardziej i do końca najważniejsze skojarzenie to koncert w składzie z Benedekiem i Dzikość Serca. Nic specjalnego ale jakoś wyjątkowo w pamięć zapadło.
Awatar użytkownika
anatol

Postprzez adameria » 17 Lis 2017, 09:41

Cóż, ja zaglądam tutaj na tyle rzadko, że myślałem, że tylko odkopię ten wątek w dziale muzycznym.
Przeglądam, przeglądam, strona po stronie... Jak doszedłem do głosowania na 2Tm2,3 i audycję im poświęconą jako Top 2Tm2,3 w Radio Orbit
czyli jakieś 4 lata wstecz, to zbaraniałem. Nie ma? Jak to - nie ma?
Lepiej późno niż wcale...
Choć pewnie ten wątek niedługo przepadnie w czeluściach niczym kamień wrzucony do studni.
Oby było inaczej, obym się zdziwił.
Sorry, ale sam nie należę do reanimatorów za wszelką cenę.
Przykładowo wątek o polskiej muzyce lat 60 przepadł... ale cóż, kim są Polanie?

To może coś na "gwiazdkę"?
Awatar użytkownika
adameria

Postprzez daro » 22 Lis 2017, 13:25

Byliśmy z Koleżanką dlaczego na poznańskim pożegnalnym koncercie Muńka et consortes. Nie będę ukrywał, że dla mnie T. Love to przede wszystkim wczesne dokonania, tak mniej więcej do płyty "King". Potem poszli w stronę, która mi zupełnie nie podeszła. Dopiero ostatnie dwie płyty są dla mnie do strawienia. Dlatego bardzo mnie ucieszyło, że zagrali stare i bardzo stare kawałki z "Garażem", "Karuzelą", "IV LO", "Pociskiem miłości" i "Warszawą" na czele. Oczywiście musiało być też trochę festynu i poleciały ze sceny chłopaki, co nie płaczą i "Ajrisz". Ale największe wrażenie wywarło na mnie wykonanie "Lucy Phere" - wyciszone, z wygaszonymi światłami. Ta piosenka ma moc niebywałą. No koniec wybrzmiała "Polska" Kultu, odśpiewana chóralnie przez Muńka i publiczność. Tym razem gościnnie na scenie wystąpili Kortez i (niestety) Kamil Bednarek. Zespół jest w świetnej formie. Dobrze, że w takim momencie kończą, a nie jako popłuczyny samych siebie.
A my, nie z własnej winy,
Aż się przyznawać hadko -
Nie znamy już łaciny
I z polskim nam niełatwo.
Awatar użytkownika
daro

Miejscowość: Poznań

Postprzez Smok » 22 Lis 2017, 17:07

No, ale to chyba jest zawieszenie działalności, a nie koniec?

Ja od sierpnia bardzo lubię T.Love - a piosenka "Pielgrzym" to jest dla mnie ich najlepszy kawałek - robiący najlepsze wrażenie... dziś grają w Lublinie, ale odpuściłem niestety... (przecież jutro są Luxy!)

Po koncercie w Olsztynie, na którym dane mi było być - zakupiłem dwe płyty (the best of i ostatnią... ostatnia lepsza :) - choć co najmniej dwa utwory są takim pociskiem - że sam nie wiem czy się śmiać czy płakać ("Moi rodzice" - idealny do zastąpienia hitu "Kochanych rodziców mam" na potańcówce weselnej - i "Ostatni gasi światło" - kawałek bardzo lubię - ale za każdym razem śmiać mi się chce jak to słyszę....).
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez adameria » 24 Lis 2017, 09:54

Fakt, że "Pielgrzym" jest znakomitym kawałkiem. Ja jednak mam tak, że właściwie z każdego okresu mogę wyciągnąć jakiegoś asa.
Poza płytą "Antyidol" to właściwie ten zespół nie odwalał kichy, jak dla mnie (co podkreślam).
Na przykład takie nawiązanie do new romantic, pozornie odklejone od tego, co T.Love robił zazwyczaj:

No ale to pewnie dlatego, że ja bardzo lubię Depeszów. :lol:

A to jest utwór, który kiedyś admini twarzaka usunęli z mojego profilu (tak było!):

CZYSTA POEZJA!
Szkoda, że nie było tego na koncercie, bo bym sobie pokrzyczał...
Awatar użytkownika
adameria

Postprzez wojomierz » 27 Lis 2017, 12:44

Fajny wątek widzę powstał. Może w końcu się zmobilizuję, żeby chociaż Old is Gold uzupełnić. Zasadniczo tylko ostatnie dwie płyty chcę mieć w kolekcji, choć innych też się słucha z przyjemnością.
Podpis.
Awatar użytkownika
wojomierz

Postprzez daro » 29 Lis 2017, 21:48

Muniek z kolegami postanowili uczcić 35-lecie Kultu...
http://www.facebook.com/TLovePage/videos/10155270052719779/
Nie znamy już łaciny
Awatar użytkownika
daro

Postprzez Gómiś » 29 Lis 2017, 22:12

i nawet im się udało
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Haczyk » 29 Lis 2017, 22:45

Jeśli chodzi o rocznice, to przy okazji jakiegoś jubileuszu Myslovitz w Opolu, genialnie wykonali ZAZDROŚĆ.
Niestety do dziś nie mogę tego nigdzie znaleźć w sieci :(
Synu mój, ufaj, że właśnie tak ma być. Lepiej się naucz już teraz jak bez odpowiedzi żyć!
“Death is just another path, one that we all must take. The grey rain-curtain of this world rolls back, and all turns to silver glass, and then you see it.”
Awatar użytkownika
Haczyk

Miejscowość: Katowice

Postprzez matiik » 30 Lis 2017, 23:04

moje wspomnienia z t.love zaczęły się jak zaczynałem słuchać rocka czyli w wieku 13-14 lat. Start od jakiegoś the best off, to były czasu i hate rock'roll i chyba to była moja pierwsza płyta. Ładnie mi wtedy weszli, akurat miałem kumpla w klasie którego brat był moderatorem forum t.love znał muńka miał wpip płyt plakatów, jakieś najnowsze wieści o zespole zawsze miałem. W 2011 przyjechali do mojego miasta na święto miasta czy coś, kumpel poprosił Muńka żeby przyjechał szybciej, zrobimy z nim jakieś spotkanie w liceum pokażemy miasto - od razu się zgodził. Pamiętam moja ekscytacje, kumpel zrobił plakaty, poszliśmy je wydrukować i porozklejać. Spotkanie bardzo udane, mundo troche politykował to był czas świętego tu*ka i do liceum się zlaźły lokalni aktywiści platformy więc pytania były zasadnicze a Muniek płynął. Okazał się mega kolesiem, miasta mu nie pokazaliśmy bo wracam z top trendy z sopotu i zapomniał z hotelu bluzy więc po spotkaniu się zaraz cofał na autostrade i wracał na koncert do nas. Sam koncert też mega, później byłem w tym samym roku na męskim graniu i od tego czasu mi się nie udało ich uchwycić, miałem raz nawet bilet ale nie pojechałem.. No to tyle, muzyka fajna, mieli różne okresu ale do dzisiaj czasami do nich wracam. Wydali fajny box T.Story, lata po jakieś 170 zł więc może kiedyś..
Arise again
I believe is the only way...
matiik

Miejscowość: Starogard Gdański/Koteżanin

Postprzez Majkel » 30 Lis 2017, 23:59

daro napisał(a):Muniek z kolegami postanowili uczcić 35-lecie Kultu...
http://www.facebook.com/TLovePage/videos/10155270052719779/

Ależ ładny saks, gitarki też. Gdyby Kult tak dzisiaj brzmiał...
016,112,122
Awatar użytkownika
Majkel

Miejscowość: Aleksandrów Łódzki

Postprzez Leon » 01 Gru 2017, 00:25

Majkel napisał(a):Gdyby Kult tak dzisiaj brzmiał...

Przecież brzmi, muzycznie to jest zagranie niemal 1:1 ;)
Leon

Postprzez Bonjo7 » 01 Gru 2017, 01:46

Nooo, T.Love na Luxfeście to by było coś... Nadmienię że byłem playboyem jedzącym kredę i poznałem dziewice czekającą na sygnał (dziś moją żonę z 2 Luxowych dzieci...) - w IV LO , tym o którym śpiewa Muniek, nawet z wesela się wyrwaliśmy pod to nasze słynne częstochowskie LO! A co do Zygmunta - miał jakis dziwny okres od chłopaki nie płaczą bodajże gdzie go nie rozumiałem ale ostatnio wraca z przytupem...
Awatar użytkownika
Bonjo7

Miejscowość: Katowice, Częstochowa

Postprzez adameria » 01 Gru 2017, 10:49

Jesteś z Czewy? O, to miło.
U mnie zawsze byli gdzieś obok, a że są dla mnie ważnym zespołem dotarło do mnie przy okazji prowadzenia ich Topu w Radio Orbit. Dawno i nieprawda... ;-)
Nie no, z tym, że są ważni to prawda.
Awatar użytkownika
adameria

Postprzez daro » 01 Gru 2017, 11:58

Bonjo7 napisał(a):A co do Zygmunta - miał jakiś dziwny okres od chłopaki nie płaczą bodajże gdzie go nie rozumiałem ale ostatnio wraca z przytupem...

Mam dokładnie takie same odczucia. "King" był dla mnie ostatnią płytą, której się dało słuchać. Potem było już co najwyżej średnio, ale może to dlatego, że nie lubię popu, a chłopaki poszli mocno w tę stronę, czego Muniek zresztą nie ukrywał. Dopiero ostatnie dwie płyty, to jest T.Love, który najbardziej lubię, a co najważniejsze, który rozumiem.
Nie znamy już łaciny
Awatar użytkownika
daro

Postprzez emjot » 01 Gru 2017, 13:00

Tak chwalicie te ostatnie dwie, że aż muszę posłuchać.
---------------------------------------------------------------
181 222 260 343 347 349 350 359 360 411 412 476 477 478 487
Awatar użytkownika
emjot

Miejscowość: maszyna emigracji

Postprzez Bonjo7 » 02 Gru 2017, 15:28

adameria napisał(a):Jesteś z Czewy? O, to miło.
U mnie zawsze byli gdzieś obok, a że są dla mnie ważnym zespołem dotarło do mnie przy okazji prowadzenia ich Topu w Radio Orbit. Dawno i nieprawda... ;-)
Nie no, z tym, że są ważni to prawda.

Od 3 lat mieszkamy w Katowicach, ale w Czewie mam rodzinę, przyjaciół i wieeele wspomnień...
Awatar użytkownika
Bonjo7

Miejscowość: Katowice, Częstochowa

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości