Lista Przebojów Trójki (LP3)

Misz-masz dotyczący tej audycji i nie tylko

Moderator: Jaahquubel

Re: Lista Przebojów Trójki (LP3)

Postprzez bollo » 22 Sie 2020, 17:38

Dziś CI jutro TAMCI. Gdzie jest rozwiązanie? Kiedys bylem taki naiwny myśląc że, poprostu zrobic dwa państwa na całym świecie...
Awatar użytkownika
bollo

Postprzez santaputa » 22 Sie 2020, 19:13

Olo, powtarzam bo do Was nie dociera, a nie żeby siebie przekonać (ostatnio w priwach do Ciebie też powtarzałem to samo bo za kazdym razem odpowiadales tak jakbyś to zdanie pominął albo nie przeczytał ze zrozumieniem). trudno dyskutować gdy pomija się fakty niepasujące do przyjętej tezy.

Kolejna rzecz, nawet jeśli na chwilę zapomnę o moim szacunie dla Kodyma za nieuleganie owczym pędom i działanie w zgodzie ze sobą pomimo licznych obelg zmanipulowanych ludzi to o co mam się postarać - aby wzbudzić w sobie fałszywy smutek że profil radio ma byc zmieniony i tęsknotę za tymi których w Trójce już nie ma? Kiedy mnie to akurat cieszy..
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez wokr » 22 Sie 2020, 20:14

Pełna zgoda Olo.
Rozumiem Jar, że obecnie masz fazę na Kodyma, ale czy nie przysłania Ci to trochę rzeczywistości? Zaczęło się od piosenki. Od obrazy Szeregowego Posła, a takiej obrazy się nie wybacza. I nikt by nie zmieniał profilu stacji dlatego że Strzyczkowski kogoś tam próbował zatrudnić. Oczywiście był to pretekst, na który ów pan dał się złapać.
PiS wie, że zmiana Trójki w obecnej formie się nie uda, więc uznał, że trzeba ją rozwalić i zbudować na nowo. Co z tego wyjdzie - czas pokaże. Rozumiem, że podoba Ci się taka forma, bez publicystyki, bez Zapraszamy do Trójki. Szanuję to, ale ja wolę zrobić sobie playlistę na Spotify. Wychodzi na to samo.
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Miejscowość: Los Hervideros

Postprzez santaputa » 22 Sie 2020, 21:21

primo - spadek słuchalności programu 3 nie rozpoczął się od afery z piosenką obrażającą posła, po której ówczesny dyrektor został słusznie odwołany.
secundo - misję odbudowania radio i zwiększenia liczby słuchaczy dostał pan Strzyczkowski ale jej nie podołał, słupki dalej malały bo audycje są po prostu nudne.

być może ktoś lubi jak do studio dzwoni pan Adam i opowiada co żeżarł na obiad, mnie to nie jara.. tak samo nie chcę już słuchać pitolenia pana Niedźwieckiego i to wcale nie dlatego że pozwolił aby piosenka Kazika była na liście, hehe..
zgadzam się z Tobą że ZARZĄD tej upadajacej firmy uznał że podtrzymywanie tej formuły nic nie da, więc trzeba ją zmienić lub zbudować od nowa i czas pokaże co z tego wyjdzie. Wg mnie to dobrze, że coś próbuje

-- 22 Sie 2020, 21:21 --

...i można tworzyć mity że pan Strzyczkowski został odwołany bo taki NIEPOKORNY że przeprasza Pana Niedźwieckiego i chce jego powrotu ale można też spojrzeć realnie czy to byłoby atrakcyjne i podniosło słup
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez ojcieceryka » 22 Sie 2020, 21:51

santaputa napisał(a):misję odbudowania radio i zwiększenia liczby słuchaczy dostał pan Strzyczkowski ale jej nie podołał

Czy aby nie za szybko?..
Po trzech miechach rzadko widać ciążę ,a co dopiero słupki słuchalności( dla większości niezrozumiałe )
Czy ktoś się kogoś z Was ,kiedykolwiek oficjalnie pytał jakiej stacji i jak długo dziennie słucha ? Bo mnie nie. A z tego co ogarnąłem z internetów ,na tym polegają sondaże.
Wątpię ,czy jakiekolwiek radio spełniające "funkcję publiczną" zdołałoby podnieść słuchalność , bez względu na to ,kto by był dyrektorem w tak krótkim czasie .
GDYBYM WIEDZIAŁ TO CO WIEM...
Awatar użytkownika
ojcieceryka

Miejscowość: PaczKał

Postprzez wokr » 22 Sie 2020, 21:57

Spadek słuchalności można liczyć w latach. Radio publiczne ma inną misję i to nie powinno być najważniejsze.
Do Niedźwiedzia to akurat nic nie mam, bardziej mnie zawsze wkurzał kult Kaczkowskiego i przez ostatnie kilka lat coroczne pałowanie się Męskim Graniem. Pozbycie się tego, akurat bardzo mnie cieszy.
Można robić zmiany, nie mówię, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale to w jakiej formie robi to obecna władza i że jak na razie nie proponuje nic w zamian to dla mnie skandal.
To taka filozofia, że skoro nas nie wielbią to nie będzie niczego - słupki słuchalności są tu moim zdaniem na odległym miejscu.
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Miejscowość: Los Hervideros

Postprzez santaputa » 22 Sie 2020, 22:40

trzy miesiące to może krótko a może wystarczająco by podsumować jakie kroki zostały podjęte, jakie nie i jakie są zamierzane.. jeśli wraca się do tego co było, nic się nie zmienia i przy tym są jeszcze aferki jakieś ze zakupami i kolesiami to czemu się dziwić...

i bez urazy ale ośmielę się stwierdzić że to nie mi sympatia do Kodyma przesłania rzeczywistość ale niektórym z Was niechęć do "obecnej władzy" i jakiekolwiek decyzje personalne czy ekonomiczne by zarząd radio podejmował to i tak źle bo to "faszyści"..
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez Olo » 22 Sie 2020, 22:43

I oczywiście zakaz wypowiadania się dziennikarzy w mediach nie ma tutaj nic do rzeczy.
:lol:
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez santaputa » 23 Sie 2020, 01:03

czytałem i słuchałem bardzo wiele wypowiedzi dziennikarzy w ostatnich dniach, Olo..
może Ty masz jakąś blokadę? :lol:

-- 23 Sie 2020, 01:03 --

a nie, czekaj... bo pan Strzyczkowski powiedział ze nie bedzie komentował powodów za które go odwołali...
no tak, bo dostał zakaz od faszystowskiego reżimu
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez Laser » 23 Sie 2020, 02:46

santaputa napisał(a):to czy eleganckie jest przenoszenie na inne stanowisko lub odwoływanie z niego pracownika przez pracodawcę niezadowolonego z efektów jego pracy
Zadziwia mnie Twoje pole zakrzywiania rzeczywistości. I jeszcze próbujesz wmawiać innym, że to oni są zmanipulowani.. :roll: :lol: Czy ja mam Ci dziesięć razy napisać, że te zwolnienia były bezprawne? BYŁY BEZPRAWNE. Były niezgodne z kodeksem pracy - nie mówię że wszystkie, ale duża ich część. Czy Ci się to podoba czy nie - w Polsce pracodawca nie może zwolnić pracownika będącego na etacie bez podania konkretnej udokumentowanej przyczyny. Do tych przyczyn nie zalicza się "niezadowolenie z efektów pracy". To dlatego między innymi tak ciężko obecnie uzyskać umowę bezterminową w nowym miejscu zatrudnienia.. ;) Myślałem, że to powszechna wiedza - widzisz, czegoś się nauczyłeś. Warto jednak rozmawiać.. :)

No i właśnie. Skoro łamanie prawa jest dla Ciebie zachowaniem "nieeleganckim" to przestaje mnie dziwić fakt, że nie jesteś zauważyć braku przyzwoitości u Kodyma.. Jesteś Pan rozgrzeszony. :twisted:

santaputa napisał(a):spadek słuchalności programu 3 nie rozpoczął się od afery z piosenką obrażającą posła
Zgadza się. Pisałem o tym już lata temu w związku właśnie ze skandalicznym usuwaniem pracujących tam ludzi - cieszę się, że taka sama refleksja w końcu dotarła także do Ciebie. Znowu wyszło chyba jakby na moje.. :piwo:
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez santaputa » 23 Sie 2020, 09:22

nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje...

innym forumowiczom wskaże tylko że w cytowanym fragmencie napisałem o przenoszeniu na inne stanowisko (bo tak zostali potraktowani dziennikarze Trójki ostatnio i co jest prawnie dozwolone) a nie o zwalnianiu z etatu. tak samo prawnie dozwolone jest odwoływanie dyrektorów, ktorzy przeciez nie są zatrudniani na etat na czas nieokreślony.

Miłej niedzieli
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez Gómiś » 23 Sie 2020, 16:41

Image
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Magda J. » 24 Sie 2020, 01:31

Jar, pisząc o kłamstwie, miałam na myśli: całą aferę z Markiem Niedźwieckim oraz powołanie Kuby Strzyczkowskiego na dyrektora PR3 i obietnice dania mu wolnej ręki w kwestii zarządzania programem (a następnie go odwołanie po wyborach).

Nie za bardzo wiem, o co Ci chodzi, gdy piszesz o jakichś machlojkach ze strony K. Strzyczkowskiego. Nie znalazłam żadnej informacji na ten temat, również niunia prezesunia nie podała żadnych konkretów w sprawie odwołania dyrektora, jedynie same ogólniki. Wiem z wypowiedzi E. Zozunia lub M. Olszańskiego, że Kuba wnioskował o mianowanie na stanowisko wicedyrektora wybranej przez siebie osoby, ale wniosek „wisiał” u Prezes PR, jak zresztą kilka innych o mianowanie na stanowiska szefów poszczególnych redakcji (przez trzy miesiące!). Zresztą większość dokumentów od dyrekcji PR3, które trafiały do Zarządu PR i potrzebna była jego decyzja nie było rozpatrywane (z wypowiedzi E. Zozunia). Nie było rozpatrywane, tzn. że nie była podejmowana żadna decyzja – ani na tak, ani na nie. Pracuję w budżetówce i podejrzewam, że przepływ dokumentów i przepisy wewnętrzne są podobne. Wniosek o mianowanie jest wnioskiem, Zarząd może go zaakceptować lub odrzucić, jeśli widzi, że coś jest nie tak. Nie rozumiem, co mogłoby być tu podstawą do odwołania Kuby ze stanowiska dyrektora. Ciekawe jest również, że na stanowisku wicedyrektora cały czas pozostaje Mirosław Rogalski, który przez ostatnie trzy miesiące nie wiem co robił, bo w pracach zespołu PR3 nie uczestniczył. Więc siedział i nic nie robił, albo niewiele robił, i z tym Zarząd PR problemu już nie miał.

Faktem jest również to, że w tym samym momencie odwołany został nie tylko K. Strzyczkowski, ale E. Zozuń został przeniesiony do agendy IAR oraz skończono współpracę w TVP z A. Szydłowską. Przy czym przypomnę, że E. Zozuń oraz Szydło brali udział w posiedzeniu komisji senackiej w sprawie pierwszej afery w Trójce. Był z nimi również B. Gil, który aktualnie zawiesił współpracę z PR3 oraz M. Nogaś, który też w Trójce już nie pracuje i im nic nie mogli zrobić. Jeśli nie widzisz tutaj dziwnej zbieżności zdarzeń, to się dziwię.

Dziennikarzom PR3 rzeczywiście zamknięto usta i nie mogą się wypowiadać. Ci co się wypowiadają – podejrzewam, że są osobami współpracującymi z radiem i nie obowiązuje ich zarządzenie wydane niedawno przez Zarząd PR (a które tak poza tym jest wbrew wolności słowa i krytycznie zostało ocenione przez Helsińską Fundację Praw Człowieka). Przykładem może być Michał Olszański, który za zrealizowany materiał wystawia fakturę dla PR, a nie jest związany umową o pracę. W przypadku E. Zozunia – reprezentuje on związek zawodowy i jako jego przedstawiciel nie może mieć blokowanych wypowiedzi na temat działania pracodawcy.

Podniesienie słuchalności radia nie jest kwestią trzech miesięcy (szczególnie wakacyjnych!). W przypadku PR3 jest to kwestia kilku lat. Zaufanie słuchaczy zostało mocno podważone, a przy okazji rośnie konkurencja w postaci RNŚ. To co Kuba razem z zespołem Trójki zrobił w ciągu tych trzech miesięcy, to była tytaniczna praca. Nie wszystko na początku zażarło, ale efekt końcowy był bardzo dobry. Do pracy w radiu zaproszeni zostali też świetni dziennikarze – chociażby Marcin Cichoński, czy Beata Pawlikowska (oboje po odwołaniu Kuby zrezygnowali ze współpracy).

Myślę, że warto również zwrócić w tej całej sprawie uwagę na to, że część audycji zostało w ostatniej chwili odwołanych (m.in. M. Olszańskiego, E. Zozunia, czy Tomka Michniewicza). Od czwartku nie pozwalają na wypowiadanie się słuchaczom na antenie.

Trójka jest dla mnie osobistą sprawą, zespół tego radia traktuję jak część mojej rodziny. To co się stało dotknęło mnie do żywego i nigdy „im” tego nie zapomnę.
Dziwi mnie naiwne myślenie jak przypuszczam, że za trzy lata słuchacze o tym zapomną. Nie, nie zapomną.

I jeszcze odnośnie Kodyma. Rozumiem, że może Ci się nie podobać, co niektórzy piszą chociażby na jego profilu na FB. Lubisz go, więc rozumiem. Sama nie napisałabym mu żadnych obelg. Mam do niego zastrzeżenia, ale obrażanie ludzi nie jest ok (jak na przykład pisanie komuś, że jest głupi, bo ma inne zdanie). Nie wróżę mu jednak długiej przyszłości przy nowej dyrekcji. Ich wizja na stworzenie radia kulturalno-muzyczno-rozrywkowego i dotarcie do jak największej grupy ludzi zdaje się, że wyklucza go z „nowego” zespołu PR3.

Słucham Trójki, jestem dość dobrze zorientowana w jej sprawach i myślę, że potrafię ocenić obiektywnie sytuację. Cały zespół PR3, chyba oprócz Kodyma, Łodeja i jeszcze jednego jegomościa, którego nazwiska nie pamiętam, sprzeciwia się działaniom Zarządu. Słuchacze również. Dlatego nie rozumiem o co Ci chodzi, gdy piszesz o owczym pędzie i manipulacjach.

P.S. Ostatni akapit mojej poprzedniej wypowiedzi odnosił się do różnych obszarów i był ogólną oceną rzeczywistości w której jestem i żyję.
Awatar użytkownika
Magda J.

Miejscowość: Kraków/Rzeszów

Postprzez santaputa » 24 Sie 2020, 11:01

odpowiadam, chociaż już chciałem wycofać sie z tej dyskusji, bo wychodzę na jakiegoś obrońce zarządu Trójki a jestem (przynajmniej staram się) być jedynie obiektywnym obserwatorem.

wszystkie fakty o których tu wspominamy przedstawiamy w zależności od upodobania w określony sposób, dodając jakieś słówko, coś pomijając lub uogólniając. przykładowo nazywanie kłamstwem "powołanie Kuby Strzyczkowskiego na dyrektora PR3 i obietnice dania mu wolnej ręki w kwestii zarządzania programem (a następnie go odwołanie po wyborach)" zawiera teze że był w założeniu powołany na 3 miesiace aby kogoś uspokoić, a ja nie jestem pewien czy taki plan rzeczywiscie istniał. to, że wniosek o mianowanie wicedyrektora wisiał w zarządzie może byc spowodowane konfliktem prawnym, o którym wspominałem wczesniej, a nie blokowaniem i ograniczaniem swobody nowemu dyrektorowi. ja nie wiem, nie znam całej sytuacji, ale po prostu wstrzymuję sie z pospiesznym wnioskiem. bardzo czesto takie wnioski są wyciągane pod wpływem argumentu że to zrobił pis, a pis jest zły i to nazywam owczym pędęm.

jeżeli chodzi o wspomniane "machlojki" (ja tego chyba tak nie nazwałem?) to mówiłem o "naruszeniach regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczaniu kompetencji i pełnomocnictw", co brzmi ogólnikowo, ale było gdzies omówione na przykładach chęci zakupu jakiegoś mercedesa czy własnie zatrudnienia kogos. czy faktycznie takie naruszenie i przekroczenie miało miejsce to ja nie jestem w stanie tego ocenić i dlatego powstrzymuję sie z krzyczeniem o "ograniczaniu swobód".

jeżeli chodzi o "dziwną zbieżność zdarzeń" w przypadku przeniesienia Zozunia i zakończenia współpracy ze Szydło to być może jest to zemsta za posiedzenie w komisji senackiej a być może nie, różnych teorii spiskowych jest bardzo wiele i kolejny raz powtórze - zbyt mało wiem o całosci sytuacji by ferować wyrok.

być może faktycznie p. Strzyczkowski wykonał "tytaniczną pracę" i został niesłusznie odwołany, nie wiem. myslę że mogę Ci zaufać skoro tak twierdzisz i przeprosić w takim razie za pochopną ocenę że "nie podołał misji".

I na koniec - jesli to do mojego poprzedniego postu aluzja o "pisaniu komuś że jest głupi bo ma inne zdanie" to pragne zaznaczyć że wielu ludzi o zupełnie odmiennych poglądach szanuję i nawet się z nimi przyjaźnię, zatem nie "inne zdanie" było przyczyną takiego określenia, lecz brak zrozumienia tego co napisałem połączony z szyderczymi wywodami, mającymi wykazać swoją jedynie rację i wyższość (a debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie jak to śpiewał Kazik)

pozdrawiam, miłego dnia
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez Laser » 25 Sie 2020, 02:03

Bardzo fajny wpis Magda. Doskonale rozumiem Twoje odczucia i podzielam większość przewidywań. Jakiś czas temu nawet gotów byłbym napisać coś podobnego. Ale zdecydowanie już nie teraz. Dla mnie tego radia już nie ma. Radio to ludzie, a tych ludzi nie ma. Przez ponad dwadzieścia już lat miałem ustawioną w domu zawsze tylko jedną stację i była to Trójka. Paradoksalnie jednak jak już to się stało to co sie stało, całe napięcie ze mnie opadło i obecne zdarzenia teraz na Myśliwieckiej bardziej mnie bawią. Podobnie jak (wydaje mi się) Olo uważam, że ten temat jest już zamknięty. Radia już nie ma, ale przecież się nie potnę. Ząb wyrwany - teraz może być tylko lepiej. Trup już przecież nie ożyje. Dlatego z rozkoszą czytam przepychanki między ludźmi z zarządu, głupie tłumaczenia polityków oraz obronę pisowskich działaczy przez niektórych forumowiczów, którzy tego radia właściwie nigdy tak naprawdę nie słuchali, a gdy coś usłyszeli to wtedy im się nie podobało.. :D

Radia Nowy Świat słucha się o dziwo naprawdę nad wyraz dobrze. Dałem im szansę choć nigdy nie przepadałem za Magdą Jethon. Słuchanie tego co tam nadają działa jak balsam.. 8-)

Tego wszystkiego co czują teraz prawdziwi Trójkowicze nie zrozumieją raczej "psychofani" Jędrzeja Kodymowskiego, ale cóż poradzić.. Był Kaczkowski - jest Kodymowski! ;) Groteska.

@santaputa
Jak widzę dotarło jednak i do Ciebie, że zrobiłeś coś nieodpowiedniego. Masz zatem coś do dodania w tej kwestii, czy uruchamiamy standardową procedurę? Bo wiesz - teraz jest dokładnie ten moment, kiedy możesz zachować się faktycznie jak mężczyzna.. Jakby co to słucham uważnie. Dałem i daję jeszcze trochę czasu oraz potwierdzam też, że odpowiednia część mojego ciała została już symbolicznie w Twoim kierunku wystawiona.. 8-)
"(Laser) nie chce mi się prowadzić rozmowy z tobą gdyż arogancja twoja wielka jest jak Himalaje a głupota jej dorównuje..." - santaputa
Awatar użytkownika
Laser

Postprzez santaputa » 25 Sie 2020, 09:59

przykro mi, ale wkładam tylko kobietom. jesli pragniesz takich uciech w swój tyłek to może idź pod cele

-- 25 Sie 2020, 09:59 --

kompletne nierozumienie czytanego tekstu i małpi intelekt - to ma być "prawdziwy trójkowicz"?
014
Awatar użytkownika
santaputa

Postprzez bollo » 25 Sie 2020, 17:42

Ja tam bym podał rękę jak kolega wyciąga pierwszy mimo ze przyglądam się tylko biernie ;)
Awatar użytkownika
bollo

Postprzez Laser » 25 Sie 2020, 20:43

792bfc735af74fb5bf7d4d2f012dbea4.jpg
792bfc735af74fb5bf7d4d2f012dbea4.jpg (22.08 KiB) Obejrzany 3089 razy

Zespół i słuchacze III programu PR wystosowali petycję do najwyższych władz państwa. Miło mi się to czyta. W petycji znalazły się m.in. żądanie przywrócenia na stanowisko dyrektora Kuby Strzyczkowskiego oraz protest przeciwko mianowaniu szefem Trójki "człowieka bez jakiegokolwiek doświadczenia dziennikarskiego i elementarnej wiedzy na temat funkcjonowania radia" (chodzi o Michała Narkiewicza-Jodko).

Mowa także o usuwaniu dziennikarzy z anteny i "wymienianiu ich na półamatorów dramatycznie obniżających poziom Programu III". O kim tu pomyśleliście w pierwszej chwili? Ale tak szczerze? :D 8-)

Całość tytaj --> https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/rada_ministrow_prezydent_rp_rada_mediow_narodowych_protest_przeciwko_likwidacji_trojki_programu_iii_polskiego_radia_1/
Awatar użytkownika
Laser

Postprzez ożeszty » 27 Sie 2020, 21:56

https://wiadomosci.wp.pl/trojka-nowy-dy ... 216004288a
Wywiad z następcą Strzyczkowskiego.
Już lubię gościa. Najbardziej za
"Po to wprowadzamy interesujące zmiany, aby przyciągnąć nowych słuchaczy oraz tych, którzy przeszli do internetu, bo z tego, co wszyscy słyszeliśmy, wielu się tym internetowym radiem rozczarowało"
Ci, którzy zawiedli się, że RNŚ nie jest kopią "starej, dobrej Trójki" z pewnością zachwycą się odświeżoną, pełną zmian rozgłośnią o starej nazwie.
Awatar użytkownika
ożeszty

Postprzez Olo » 28 Sie 2020, 14:54

Image
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości