Litza

Moderator: Kred

Re: Litza

Postprzez ożeszty » 26 Lip 2022, 07:15

Pewna Starsza Pani napisał(a):Ożeszty, przecież nie żyjemy w czasach głodu i to nie jest tak, że ojciec zeżarł głodnym dzieciom ostatni kawałek mięsa w całym domu :roll:

niczego takiego nie sugerowałem,
Dzięki Tobie miałem okazję usłyszeć wystąpienie Litzy. Nie komentuję całości, bo ona trzyma się kupy. Nie robię z jednego niefortunnego przykładu sensacji, bo tym zajmują portale plotkarskie. Wyraziłem swoją opinię na jego temat
Awatar użytkownika
ożeszty

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Quilombo » 26 Lip 2022, 11:04

Ja mam na ten temat zdanie podobne do ojcaeryka. Przy czym mam taką niezbadaną naukowo intuicję, że ten "wielki kotlet" ma swoje podłoże w antropologii i biologii właśnie. A mam też taką intuicję, że cokolwiek się na tym opiera (jakkolwiek byłoby dziwne czy zaściankowe) jest właściwe i słuszne bo nie opiera się na modzie, poprawności politycznej czy odkryciach naukowców ale właśnie na konieczności przetrwania. Myślę sobie też że ten kotlet absurdalny nie jest bo to bardziej symbol, mający przywoływac takie wspomnienia o jakich pisze ojcieceryka i myślę, że bardziej w takim kontekście i z lekkim żartem użył go Litza. Mogę tylko zgadywać ale ciężko mi sobie wyobrazić jakoby Litza miał kiedykolwiek robić focha czy wyrzuty dzieciom lub Dobrochnie bo dostał kotlet o ułamek panierki mniejszy albo nawet taki sam jak któryś z jego synów. Myślę też że chętnie by go oddał komuś kto byłby aktualnie bardziej głodny (potrzebujący) i kojarzy mi się w tym momencie taki znany skąd innąd tekst żeby zajmować ostatnie miejsce a posądza Cię na najbardziej zaszczytnym. Zajmij to najważniejsze to Cię wyproszą. Ten największy kotlet to takie zaproszenie przez żonę na najbardziej zaszczytne miejsce po całym (czy połowie) dnia służenia rodzinie.
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez Smok » 31 Lip 2022, 15:03

Quilombo napisał(a): bo dostał kotlet

Dawno nie gadałem z Litzą o kuchennych kwestiach, ale kilka lat temu mówił, że nie je wcale mięsa ;)
Sprawić by czas wciąż omijał mnie
Wszystko to już dziś nie liczy się...
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez dlugaj » 02 Wrz 2022, 08:37

Ja to bym dopatrywał się w tym kotlecie i jego wielkośći formy podziękowania za tą pracę dla rodziny,poprostu.Bez analiz,przypomnień że to czasy się zmieniły,czy innych rozkmin. Czysta miłość i wdzięczność

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
"When a man lies
He murders some part of the world..."
dlugaj

Miejscowość: Jaworzno(ślunsk)

Postprzez moher » 03 Paź 2022, 18:05

Kotlet ma to do siebie, że odgrzewany na maxa. Wywiad był przeprowadzony jakieś 15 lat temu. :lol:
Masz ryj jak pudelek. Jak mówię, że działa, to działa!
Awatar użytkownika
moher

Postprzez Quilombo » 03 Paź 2022, 21:03

O! Haj Moher :piwo:
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez dlugaj » 05 Paź 2022, 13:21

moher napisał(a):Kotlet ma to do siebie, że odgrzewany na maxa. Wywiad był przeprowadzony jakieś 15 lat temu.
Zobacz Pan, jak to długo można przy jednym kotlecie posiedzieć

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
"When a man lies
He murders some part of the world..."
dlugaj

Miejscowość: Jaworzno(ślunsk)

Poprzednia

Wróć do Zespół

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości