Perkusja

I tabulatury

Moderator: Kred

Perkusja

Postprzez Lolo » 19 Sie 2011, 10:53

Ten temat jest dla tych co trochę grają na perkusji,bądź znają się na tym sprzęcie.Miło by było gdyby ktoś podał dokładniejsze dane co do perkusji Krzyżyka tzn.jakie konkretnie ma blachy i jaki zestaw.A co do tabulatur to w najbliższym czasie spróbuję opracować autystycznego i może coś jeszcze :ave:
Przegrywam walkę,kiedy się poddaje :)
Lolo

Miejscowość: Olszewnica Stara k.Warszawy

Re: Perkusja

Postprzez T.YoY » 19 Sie 2011, 21:58

Tabulatura na bebny, to tak jakby pisac ksiazke kucharską o robieniu jajecznicy na masle :):):)
T.YoY

Postprzez Lolo » 20 Sie 2011, 17:13

Taa...coś w tym jest,ale łatwiej to wrzucać na neta niż nuty a nie wszyscy są w stanie wszytko wyłapać
Lolo

Postprzez T.YoY » 20 Sie 2011, 23:08

a po co w ogolel taby na bebny? tam nie ma filozofi, bo stopa brzmi jak stopa, a werbel zawsze zabrzmi jak werbel :)
Taby na gite, to co innego. Poza tym nic tak nie rozwija muzyka jak granie ze sluchu.
Precz z tabulaturami!!!:):)
T.YoY

Postprzez aasiek » 20 Sie 2011, 23:12

Tak z ciekawości zapytam - jak wyglądają taby na bębny?
aasiek

Postprzez Gothix » 20 Sie 2011, 23:57

tak samo jak gitarowe, tyle ze cyferki nazywane sa poszczegolnymi bebnami chyba 44 to werbel albo stopa
Awatar użytkownika
Gothix

Miejscowość: Lublin

Postprzez Olo » 21 Sie 2011, 00:01

T.YoY napisał(a):a po co w ogolel taby na bebny? tam nie ma filozofi, bo stopa brzmi jak stopa, a werbel zawsze zabrzmi jak werbel
Taby na gite, to co innego. Poza tym nic tak nie rozwija muzyka jak granie ze sluchu.

W sumie racja, ale w Guitar Pro mogę sobie wyciszyć moją ścieżkę i zagrać tylko z perą i basem...
I tempem nawet się mogę pobawić, co by się naumieć lepiej...
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Lolo » 21 Sie 2011, 10:14

Gothix napisał(a):tak samo jak gitarowe, tyle ze cyferki nazywane sa poszczegolnymi bebnami chyba 44 to werbel albo stopa

nieprawda w tabach nazwy poszczególnych blach czy bębnów to literki na przykład werbel-Sd,hi-hat-HH itd.

T.YoY napisał(a):a po co w ogolel taby na bebny? tam nie ma filozofi, bo stopa brzmi jak stopa, a werbel zawsze zabrzmi jak werbel :)

jesteś perkusistą?wydaje mi się że nie bo byś wiedział jak niewielka potrafi być różnica między tomami,albo między tomami a otwartym werblem+zagęszczanie+plus duża ilość ścieżki basowej to wszystko potrafi skutecznie zagłuszyć i po to są właśnie taby i nuty na bębny
Lolo

Postprzez uszak » 21 Sie 2011, 10:19

Lolo napisał(a):jesteś perkusistą?wydaje mi się że nie

:)
T.YoY, to co Ty robisz w tej Pneumie? ;)
Awatar użytkownika
uszak

Postprzez Olo » 21 Sie 2011, 10:45

Widać, opierdala się...
:lol:
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Quilombo » 21 Sie 2011, 10:53

Lolo napisał(a):jesteś perkusistą?wydaje mi się że nie

:lol: źle Ci się wydaje :P
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez Lolo » 21 Sie 2011, 12:37

mylić się rzecz ludzka :P :P
Lolo

Postprzez Gothix » 21 Sie 2011, 14:22

Lolo napisał(a):
Gothix napisał(a):tak samo jak gitarowe, tyle ze cyferki nazywane sa poszczegolnymi bebnami chyba 44 to werbel albo stopa

nieprawda w tabach nazwy poszczególnych blach czy bębnów to literki na przykład werbel-Sd,hi-hat-HH itd.

T.YoY napisał(a):a po co w ogolel taby na bebny? tam nie ma filozofi, bo stopa brzmi jak stopa, a werbel zawsze zabrzmi jak werbel :)

jesteś perkusistą?wydaje mi się że nie bo byś wiedział jak niewielka potrafi być różnica między tomami,albo między tomami a otwartym werblem+zagęszczanie+plus duża ilość ścieżki basowej to wszystko potrafi skutecznie zagłuszyć i po to są właśnie taby i nuty na bębny

ja tam czytam tylko taby z guitar pro gdzie perkusyjne wlasnie sa cyferkami anie literkami
Awatar użytkownika
Gothix

Postprzez T.YoY » 21 Sie 2011, 18:59

Lolo napisał(a):[

Niee,a skad, ogladalem tylko kilka szkolek Zwierzaka z Muppetow, stad cala moja wiedza na temat bebnow :):):)

I powiedz jeszcze co to jest otwarty werbel=zageszczanie?:))

A tak na serio. Akurat bebny sa najlatwiejsze do zagrania ze sluchu . a Nuty w muzyce sa dla zawodowcow, ktorzy przychodza na 10 minut przed pracą, popijają kawę , grają z nut jest to dla nich tak naturalne jak dla nas czytanie tego forum :):):)
T.YoY

Postprzez gauguin » 21 Sie 2011, 21:35

Lolo napisał(a):...Miło by było gdyby ktoś podał ...jakie konkretnie ma blachy i jaki zestaw... :ave:

Aktualnie używa:

- blachy Paiste: hh Dark Crisp -14", ride Dark Energy Mark II -21" oraz 2 crash'e Heavy Full Crash Reflector 19" i 20"
- bębny Premier Series: 22, 12 i 16
- werbel z lat 80-tych Tama 14x9
Gorgeous!
Awatar użytkownika
gauguin

Postprzez Lolo » 21 Sie 2011, 22:09

gauguin napisał(a):
Lolo napisał(a):...Miło by było gdyby ktoś podał ...jakie konkretnie ma blachy i jaki zestaw... :ave:

Aktualnie używa:

- blachy Paiste: hh Dark Crisp -14", ride Dark Energy Mark II -21" oraz 2 crash'e Heavy Full Crash Reflector 19" i 20"

Dzięki wielkie :D
Lolo

Postprzez budrysiak » 21 Sie 2011, 23:04

perkusiści :D Lolo tak btw lekki fail co do T.Yoy'a ;) przyjemnie się czyta :D to wszystko :D
Kocham ten dźwięk i kocham ten zapach, to jest jak napalm o poranku....
http://www.facebook.com/acridsnack
Awatar użytkownika
budrysiak

Miejscowość: gd/ngi

Postprzez rofakos » 21 Sie 2011, 23:06

Werbel to Tama Artwood z tego co pamiętam. Krzyżyk właśnie poleca stare werbelki tamy ale i nie tylko tamy. Fajne ma podejście do sprzętu, skutecznie mnie odciągnął od chęci kupna nowego werbla za nie wiadomo ile:]

a T.Yoy jak się nie znasz na garach to się nie odzywaj :mrgreen: ave!
15 LISTOPAD - ŚDO!
Awatar użytkownika
rofakos

Postprzez gloomy » 21 Sie 2011, 23:36

gauguin napisał(a):

Aktualnie używa:

a co ile zmienia blachy, bo to mnie interesuje, czy co koncert czy jak mu sie powyginają i w ogole gra do samego konca ich żywota? ;)
gloomy

Postprzez Gothix » 21 Sie 2011, 23:42

daj spokoj gloomy kto by zmienial blachy co koncert, trzeba byc milionerem i... glupcem? najlepiej grac az sie nei rozleca :D(czy tam powiginaja)
Awatar użytkownika
Gothix

Następna

Wróć do Zespół

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości