Wstęp
Pomimo tego, że Oficjalne Forum zespołu Luxtorpeda jest miejscem przyjaznym, a użytkownicy tego forum to z natury ludzie dobrzy i prawi, to jednak po roku od powołania tego miejsca do życia okazało się, że warto jednak wprowadzić regulamin. Zapis ten nie ma za zadanie zrobić żadnej rewolucji, a jedynie uściślić i usystematyzować pracę moderatorów, a także utwierdzić zasady, którymi się do tej pory kierowaliśmy. LuxForum w dalszym ciągu pozostaje przestrzenią wolności, która jest przecież tak bardzo ważna.
Rejestracja:
1. Użytkownik ma prawo wyboru dowolnego nicka, pod warunkiem, że nie jest on wulgarny. Jeśli profil nie spełnia tego warunku zostanie usunięty. Ten sam warunek dotyczy wybranego przez użytkownika awatara.
2. Nick nie powinien być podobny do nicka wykorzystywanego już przez innego użytkownika. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji, administrator ma prawo zmienić nick w nowo założonym profilu po konsultacji z jego właścicielem. Jeśli właściciel nie odpowiada na 3 maile od administratora to jego konto jest kasowane.
Publikacja postów
3. Posty nie mogą zawierać treści obraźliwych wobec innych użytkowników Forum, jak i innych osób, treści pornograficznych i materiałów łamiących prawa autorskie, a także naruszających prawo RP. Ta sama reguła dotyczy awatarów, które - jeśli nie spełniają powyższych zasad - mogą zostać usunięte, jeżeli użytkownik po interwencji moderatora lub administratora sam go nie zechce zmienić.
4. Tajemnica korespondencji to rzecz ważna i mile widziane jest jej zachowywanie.
5. Offtopy są obecne na forum i na pewno będą, ale post nie powinien znacząco odbiegać od tematu wątku, choć moderatorzy i administrator znają i rozumieją zamiłowanie do dygresji na tym forum
6. Pomysły, zażalenia, prośby i inne sprawy na temat działania forum warto zgłaszać w temacie "Sprawy techniczne i problemy na forum" lub do konkretnego moderatora danego działu LuxForum. Technicznymi sprawami zajmuje się przede wszystkim Administrator.
7. Przed założeniem nowego tematu warto się zorientować czy nie ma już wątku o podobnej tematyce. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem nie musisz od razu zakładać kilkunastu tematów, wcześniej warto się rozejrzeć po LuxForum, a nade wszystko zachęcamy do przywitania się w odpowiednim wątku: Witajcie!!
Interwencje moderatorów
8. Za treść postów odpowiada użytkownik, który je napisał.
9. Moderator ma prawo usuwać posty, jak również przenosić je do innego tematu.
10. Moderator może łączyć posty autorstwa jednego użytkownika, które znajdują się jeden pod drugim.
11. Moderator ma prawo zablokować temat, przenieść go do innego działu, lub całkowicie usunąć. Może również ingerować w nazwę i opis tematu.
12. Moderator nie musi tłumaczyć się z podjętych decyzji dotyczących mało istotnych kwestii edycji technicznej postów (poprawiania błędów ortograficznych, poprawki techniczne postów, linkowania, bbcode, literówek, łączenia postów, usuwania postów w wątku "Najbliższe koncerty", usuwania w postach informacji o dacie podczas łączenia się automatycznie postów, a także usuwania zdublowanych postów. Znaczące interwencje, informacje o ostrzeżeniach i banach będą publikowane w temacie: "Sprawy techniczne i problemy na forum".
13. Moderator nie ma prawa zmieniać treści merytorycznej postów, jednak w określonych okolicznościach istnieją odstępstwa od tej zasady. Możliwość zmieniania treści postów polega przede wszystkim na kasowaniu treści niezgodnych z regulaminem, pornograficznych, propagujących rasizm, pochwalających agresję, łamiących prawo polskie, obrażających użytkowników LuxForum.
14. Moderator ma prawo cenzurować wulgaryzmy.
15. Użytkownik ma prawo poznać uzasadnienie decyzji moderatora, wysyłając do niego wiadomość prywatną, na którą (o ile użytkownik przejawia chęć zrozumienia sytuacji, a nie dąży do konfrontacji) moderator powinien odpowiedzieć. Jeśli użytkownik skierował swe pytanie do niewłaściwego moderatora, ten powinien je przekazać do odpowiedniej osoby.
16. Uporczywe nie przestrzeganie regulaminu, a także nie respektowanie decyzji moderatorskich, jak również powtórne publikowanie zakwestionowanych treści, może być ukarane ostrzeżeniem, a w skrajnych przypadkach "banem". Jeżeli użytkownik ma obiekcje dotyczące powodu ingerencji, powinien napisać prywatną wiadomość do moderatora (administratora męczymy tylko w bardzo trudnych, technicznych kwestiach).
17. Moderator ma prawo dać użytkownikowi ostrzeżenie albo wysłać na banicję za rażące łamanie regulaminu.
18. Administrator posiada wszystkie prawa przynależne moderatorom.
19. Każdy użytkownik LuxForum może wnioskować o ukaranie innego użytkownika. Najlepiej zrobić to kontaktując się z moderatorem, administratorem lub publikując swoją wolę w wątku "Sprawy techniczne i problemy na forum", a także zgłaszać wszelkie naruszenia regulaminu klikając na odpowiednią ikonkę przy danym poście (wykrzyknik), oczywiście należy odpowiednio argumentować swoje racje.
20. Zdanie członków zespołu Luxtorpeda udzielających się na Oficjalnym Forum Zespołu jest bardzo cenne dla moderatorów i administratora, więc wszelkie sugestie dotyczące zamykania tematów, kasowania postów i banowania są brane bardzo mocno pod uwagę.
21.Użytkownik, który pragnie skasować swoje konto, powinien zgłosić się bezpośrednio do administratora. Decyzja o tym, czy posty użytkownika zostaną skasowane razem z kontem, zostaje podjęta przez Załogę forum.
22.Użytkownik, który pragnie zmienić swój nick, powinien zgłosić się bezpośrednio do administratora.
23. Regulamin wchodzi w życie z dniem 16. maja 2012 r. i obejmuje wszystkich użytkowników. Jeśli ktoś nie zgadza się z zapisami wyżej przedstawionego regulaminu proszony jest o kontakt z administratorem forum, wówczas jego konto może zostać skasowane.
24. Załoga forum zastrzega sobie prawo do zmiany treści regulaminu. Zmieniony regulamin, jeśli nie napisano inaczej, wchodzi w życie z dniem publikacji.
Administracja Luxforum