Soulfly / Sepultura / Cavalera Conspiracy

Moderator: Jaahquubel

Soulfly / Sepultura / Cavalera Conspiracy

Postprzez uszak » 27 Maj 2011, 21:45

Zespół, którym zainteresowałem się dzięki "Roots" Sepultury. Pierwszy album Soulfly'a (świetna okładka!) to dzikość, energia, brud i brak kompromisów. Takie korzenne brzmienie. Chyba mój ulubiony. "Primitive" w zasadzie kontynuuje tę drogę. Ale jednak coś mnie chyba znużyło i począwszy od kolejnego albumu - ॐ - słuchałem już tylko wybiórczo. Aż do "Omen", który jest bardzo mocnym, brutalnym albumem i jednocześnie dość odmiennym od tego, co zaprezentował Soulfly na debiucie. Podobają mi się rozwiązania gitarowe - świetne solówki/melodie - jakieś takie nietypowe. "Omen" to dla mnie starsza Sepultura połączona z pierwszymi albumami Soulfly'a. Rok temu udało mi się być we wrocławskiej W-Z na koncercie Maksa i spółki. Niesamowity koncert. Było też trochę kawałków z wcześniejszych płyt Sepultury. No i "Roots Bloody Roots" na bis... Miód :) .
Awatar użytkownika
uszak

Re: Soulfly

Postprzez Kred » 27 Maj 2011, 22:00

Tak, bardzo lubię Soulfly za tribal. Ale w pewnym momencie zaczął zjadać swój ogon, właśnie do "Omena". Pierwsza i druga to absolutny wypierd, moc takich numerów, jak "Eye For An Eye", "Bumba", Umbabarauma", itd., kontynuacja klimatów "Ratamahatty" to coś, co Kredy lubią najbardziej. :twisted:
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez Gawain » 27 Maj 2011, 22:11

Ależ dawno nie słuchałem Soulfly! Nie mam niestety żadnej płyty bo kopie trzech pierwszych zaginęły mi gdzieś podczas przeprowadzki a kumpel, który zawsze podsuwał mi wszystko co Maxem związane wyjechał więc pozostaje jeno internet. A nabrałem ochoty bo swego czasu miałem spory ciąg do takiej muzy.
http://www.misje.kapucyni.pl/

Image

"The question is, what is a Mahna Mahna?"
"The question is, who cares?
Awatar użytkownika
Gawain

Miejscowość: Bory Stobrawskie - środek lasu ;)

Postprzez Quilombo » 28 Maj 2011, 09:48

A ja właśnie dzisiaj rano sobie słuchałem "3". Napisze to co na forum UT...dla mnie Soulfly to przede wszystkim tribal...dlatego nowe oblicze tego zespołu (Conquer, Omen) do mnie nie trafia...brakuje mi tam tej "plemienności" tych etnicznych instrumentów, języka, birembau ;)...owszem gdzieś tam na tych płytach ostatnich można to jeszcze usłyszeć ale są to śladowe ilości...natomiast pierwsze płyty (przede wszystkim Primitive, 3 i Prophecy to dla mnie mistrzostwo świata i kocham je....może Max jeszcze postanowi wrócić do korzeni i nagra taką płyte jeszcze...ach były to wspaniałe dźwięki metal/grunge/reggae/Asha Rabouin :bravo:
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez Kred » 28 Maj 2011, 10:11

Mi właśnie chodzi po głowie założenie kapeli, nawiązującej zarówno do "Chaos A.D." i "Roots", jak i do pierwszych Soulflajów, a także do Fudge Tunnel i Nailbomba. Właśnie z jakimiś kongami, drumlą, okaryną... Tribal to jest to, Max ma ten vibe we krwi.
To znaczy nie, żeby zrzynać od razu, od tego mamy Kaloryfer. :lol:
Kred

Postprzez wokr » 28 Maj 2011, 10:15

Dawno nie słuchałem, muszę sobie kiedyś przypomnieć. Pamiętam, że bardzo podobało mi się "Dark Ages" - taka rasowa czadowa płyta, fajnie przełamane utwory - jest moment na oddech w tym całym czadzie. Ulubione utwory (z pamięci :shock: ) - Stay strong i Innerspirit

A teraz posłucham i sprawdzę, czy rzeczywiście są fajne :)
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez Smok » 28 Maj 2011, 16:08

Kred napisał(a):Tribal to jest to, Max ma ten vibe we krwi

mam niestety ostatnio wrażenie, że słowo "miał" odpowiadałoby bardziej aktualnemu stanowi w tej kwestii... ciągle nie jest źle, ale do tego co było na początku działalności Soulfly - bardzo daleko...
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez kropa » 28 Maj 2011, 17:05

dla mnie tez licza pierwsze wydawnictwa ale najbardziej lubie 3
mess with the best - die like the rest
Image

http://www.lastfm.pl/user/kropa79
Awatar użytkownika
kropa

Miejscowość: Wołów

Postprzez Root » 02 Cze 2011, 18:37

To God the Most High - Soulfly!
Zespół jeden z najulubieńszych łykam każdą płytę, choć ostatnią już mniej, CHOĆ od niej zaczynałem...
Dzięki Soulfly i Sepie zainteresowałem się muzyką etniczną nie tylko związaną z Indianami Ameryki Południowej ale też nasza rodzimą.
W czołówce u mnie stoją Primitive oraz Prophecy
I Moses jako jeden z naj...
http://youtu.be/LErL8aEpnSg
Primitive full total czad :twisted:
http://youtu.be/deyCVwRE1Eo
"punker:
Image
http://www.studnia.org.pl Zapraszamy!
w soboty o 19 oraz z niedzieli na poniedziałek o północy :)
Awatar użytkownika
Root

Miejscowość: wschód w Polsce zaczyna się na południu

Postprzez Kred » 02 Cze 2011, 18:52

Smok napisał(a):mam niestety ostatnio wrażenie, że słowo "miał" odpowiadałoby bardziej aktualnemu stanowi w tej kwestii... ciągle nie jest źle, ale do tego co było na początku działalności Soulfly - bardzo daleko...
W sumie fakt, jak kolektywnie tu uznaliśmy, ostatnie sołflaje to już nie to, za czysto, za technicznie, za nowocześnie... :cry:
Kred

Postprzez Szowiór » 02 Cze 2011, 21:04

Soulfly kopie dupę , proste ;) Bardzo ich lubię , najlepsza płytka to moim zdaniem Conquer i Phrophecy
Awatar użytkownika
Szowiór

Postprzez Kred » 14 Wrz 2011, 18:48

Smok napisał(a):
rofakos napisał(a):..koncert z bezzębnym Maxem(...)

no, przykro na to patrzeć :(

oprócz tego, że cały czas pokazują zbliżenia na jego zgryz (lub to, co po nim zostało)(...)

Osochozi? :shock:
Kred

Postprzez Olo » 14 Wrz 2011, 19:01

No pewnie, że zębów ni ma menel...
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Kred » 14 Wrz 2011, 19:05

No tak, można się domyślić. Tylko że jakoś nie słyszałem tego na BFT. I od razu mi się przypomniał Frusciante...
Kred

Postprzez Smok » 14 Wrz 2011, 19:28

Kred napisał(a):Tylko że jakoś nie słyszałem tego na BFT.

tego nawet nie słychać za bardzo w wywiadach, ale na zbliżeniach kamery niestety widać...
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez Kred » 14 Wrz 2011, 19:35

Ale wiadomo, czemu? Sypie się Maksymilian, widziałem jakieś wideło z trasy BFT, wygląda na naprawdę zmęczonego. :|
Kred

Postprzez Quilombo » 14 Wrz 2011, 20:57

Ale to już chyba od jakiegoś czasu z Maxem tak się dzieje....już jakiśczas temu na oficjalnym forum SOULFLY czytałem o tym....swoją drogą on jeszcze nei jest taki stary...
śtychem tam, śtychem
Awatar użytkownika
Quilombo

Postprzez Kred » 14 Wrz 2011, 22:12

I w sumie tak nie jedzie chyba z używkami różnorakimi, jak taki Frusciante właśnie, czy Kilmister. A przynajmniej jakoś nie jest o tym głośno.
A co pisano konkretniej, Quil?
Kred

Postprzez Smok » 15 Wrz 2011, 08:53

na forum Soulfly (nie wiem czy to forum jeszcze istnieje) pisali, że na koncercie daje rade, ale już po ledwo się na nogach trzyma - jakby miał się rozpaść za moment...
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez Quilombo » 15 Wrz 2011, 10:18

Kred napisał(a):Quil?

a żebym to ja pamiętał :P ...to już było dawno....ogólnie forumowicze wypowiadali się z troską na temat Maxa...ale żadnych konkretów nie było jeno same domysły jak się czuje, dlaczego i tak dalej...

Smok napisał(a):pisali, że na koncercie daje rade, ale już po ledwo się na nogach trzyma - jakby miał się rozpaść za moment...

a to to smutne i niepokojące jest.
śtychem tam, śtychem
Awatar użytkownika
Quilombo

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości