Acid Drinkers

Moderator: Jaahquubel

Acid Drinkers

Postprzez Kred » 16 Maj 2011, 23:15

Chyba nie trzeba wyjaśniać. ;)
Uwaga! Uwaga! Pasażerowie udający się do Londynu samolotem Polskich Linii Lotniczych "LOT", rejs 287E, proszeni są o przejście do wejścia "D" oznaczonego literą "A". Dziękuję.
Awatar użytkownika
Kred

Miejscowość: Poznań

Re: Acid Drinkers.

Postprzez aasiek » 16 Maj 2011, 23:18

Nie rozumiem...

;)
10, 37, 39, 58, 68, 77, 79, 86, 92, 123, 137, 164, 182, 185, 202, 219, 226, 260, 275, 315, 332, 340, 359,
386, 404, 428, 430, 448, 453
Awatar użytkownika
aasiek

Postprzez Kred » 16 Maj 2011, 23:20

Założenie tematu o AD wymuszone zostało obawą o "zaśmiecanie" nieadekwatnych tematów. 8-)

Jak sugeruje tytuł - o Ejsidzie piszemy właśnie tu.
Uwaga! Uwaga! Pasażerowie udający się do Londynu samolotem Polskich Linii Lotniczych "LOT", rejs 287E, proszeni są o przejście do wejścia "D" oznaczonego literą "A". Dziękuję.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez aasiek » 16 Maj 2011, 23:23

Oj tam, oj tam, przecie dałam ";)"

Dobra, koniec spamu, bo mnie pogoniom.
10, 37, 39, 58, 68, 77, 79, 86, 92, 123, 137, 164, 182, 185, 202, 219, 226, 260, 275, 315, 332, 340, 359,
386, 404, 428, 430, 448, 453
Awatar użytkownika
aasiek

Postprzez veida » 16 Maj 2011, 23:28

IC, VoS, TSoMR, HPCM, Acidofilia

Moje ulubione płyty, od najbardziej do najmniej ulubionej.

Top 10 utworów

Drug Dealer
Infernal Connection
We died before we start to live
Slow and Stoned
Blues beatdown
Maximum overload
Solid rock
HPCM
Proud Mary
Joker
Ostatnio edytowany przez veida, 17 Maj 2011, 09:24, edytowano w sumie 1 raz
.
Awatar użytkownika
veida

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez uszak » 16 Maj 2011, 23:43

No to u mnie kolejność "lubienia" Acidowych albumów wygląda mniej więcej następująco:

1. "Infernal Connection"
2. "The State Of Mind Report"
3. "High Proof Cosmic Milk"
4. "Fisdick"
5. "Are You A Rebel?"
6. "Amazing Atomic Activity"
7. "Broken Head"
8. "Acidofilia"
9. "Strip Tease"
10. "Dirty Money, Dirty Tricks"
11. "Varran Strikes Back - Alive!!!"
12. "Fishdick Zwei - The Dick Is Rising Again"
13. "Vile Vicious Vision"

"RINE" oraz "VoS" znam słabo, więc nie ująłem.
Awatar użytkownika
uszak

Postprzez lotan » 16 Maj 2011, 23:50

To i ja spróbuję:

1. The State of Mind Report
2. Infernal Connection
3. Strip Tease
4. Dirty Money, Dirty Tricks
5. Are You A Rebel?
6. High Proof Cosmic Milk
7. Vile Vicious Vision
8. Amazing Atomic Activity
9. Verses of Steel
10. Fishdick
11. Acidofilia
12. Fishdick Zwei
13. Broken Head
14. Rock Is Not Enough
Awatar użytkownika
lotan

Miejscowość: Brwinów

Postprzez infernal » 17 Maj 2011, 00:40

Moja lista:

1. Infernal Connection
2. Vile Vicious Vision
3. The State of Mind Report
4. Strip Tease
5. Verses of Steel
6. Fishdick
7. Fishdick Zwei
8. Amazing Atomic Activity
9. Acidofilia
10. Dirty Money, Dirty Tricks
11. Are You A Rebel?
12. High Proof Cosmic Milk
13. Rock Is Not Enough
14. Broken Head

Ktoś to potem podliczy? :lol:

483|484|495|496|500||525|530
Awatar użytkownika
infernal

Miejscowość: Kraków

Postprzez moher » 17 Maj 2011, 00:51

1. The State of Mind Report (za klimat, powrót do korzeni, drewniaki na koncertach, Walkway to Heaven, Solid Rock...piękny moment)
2. Infernal Connection (za odważne obniżenie stroju gitar, za ciężar, za riffy, ...taki Acidowy Raining Blood)
3. Are You A Rebel? (za debiut, punk+trash= crossover)
4. High Proof Cosmic Milk (najlepsze vockale Tyty)
5. Vile Vicious Vision (za melodie)

To moje ulubione Acidowe CD.
Masz ryj jak pudelek. Jak mówię, że działa, to działa!
Awatar użytkownika
moher

Postprzez quis ut deus » 17 Maj 2011, 00:59

1.Infernal ( przyjaźń zawarta także dzięki niej trwa do dziś ( dzięki Dickinson), super koncert w Bydgoszczy no i najważniejsze - medalik św. Benedykta
2. The State- bo taki Metallikowy no i piekny Solid Rock
3. Striptease - bo to pierwsza kaseta Acid jaką kupiłem za sprawą Love Edyty Bartosiewicz - najlepsza wokalistka zaśpiewała super Seek
potem to juz jak leci do High Proof
quis ut deus

Miejscowość: zagubiona

Postprzez infernal » 17 Maj 2011, 01:07

quis ut deus napisał(a):1.Infernal ( przyjaźń zawarta także dzięki niej trwa do dziś ( dzięki Dickinson), super koncert w Bydgoszczy no i najważniejsze - medalik św. Benedykta
2. The State- bo taki Metallikowy no i piekny Solid Rock
3. Striptease - bo to pierwsza kaseta Acid jaką kupiłem za sprawą Love Edyty Bartosiewicz - najlepsza wokalistka zaśpiewała super Seek
potem to juz jak leci do High Proof

No to w czymś się zgadzamy - CSPB.
Jak kupiłem koszulkę "Infernal Connection" z krzyżem benedyktyńskim na lewym ramieniu (bo tak wyglądał pierwszy oryginalny t-shirt) tak nie miałem wątpliwości jak będzie wyglądała moja pierwsza dziara, co zmaterializowało się wiele lat później ale jednak! :) A CSPB na dłużej zagościł w wielu aspektach mojej codzienności...

Awatar użytkownika
infernal

Postprzez Kred » 17 Maj 2011, 01:11

Ja generalnie zacząłem od "Are You A Rebel?". Kumpel przyniósł do szkoły, pożyczył mi ("motyla noga, to polski zespół?! No co Ty!"). Zaraz potem wyszło "VVV" (dlatego do tej płyty mam niesamowity sentyment), potem już poszło po kolei.
Ciężko mi zdecydować, która jest według mnie najlepsza, łatwiej - które mi nie podchodzą: "Broken Head", "Acidofilia" i "Rock Is Not Enough". To nie tak, że ich nie lubię, bo mają swoje plusy. Ale najmniej tych właśnie słucham.
Uwielbiam "Infernal" za ciężar, "High Proof" za ciężar i eksperyment, "Streap Tease" za szybkość, perkusję i zajebiste kowery, "Dirty Money" za świeżość i jaja, "State" i "AAA" za rokendrola, "VoS" za brzmienie i za Olasa (osobisty sentyment swoją drogą, o czym opowiem później), oba "RybieKutasy" za mistrzowskie wykonanie kowerów.
Każda płyta ma coś w sobie i ciężko mi zhierarchizować...

Ogólnie Acid jest dla mnie absolutną kapelą metalową numer jeden na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez infernal » 17 Maj 2011, 01:19

Hmmm, Kred - jakkolwiek to brzmi ale w pełni się z Tobą zgadzam. :)

Sentyment do "Vile Vicious Vision" - w wakacje '94 nie było dnia gdzie na Clipolu w TVP2 o 14 nie leciałoby "Pizza driver".
"Infernal Connection - mega ciężar, dla mnie to zdecydowanie najlepsza polska płyta metalowa ever ("polska" dodałem nie wiem po co).
"Amazing Atomic Activity" - rockandroll w czystej postaci, płyta "lekka, łatwa i przyjemna".
"Verses of Steel" - choćby za samo "Blues beatdown"... (i niesamowity koncert we Wrocławiu po odejściu Olka)...

Awatar użytkownika
infernal

Postprzez Kred » 17 Maj 2011, 01:22

infernal napisał(a):"Verses of Steel" - choćby za samo "Blues beatdown"...
PJONA! :twisted:

A co do Olka, to było tak:

Pracowałem swego czasu w klubie studenckim "Baza" na toruńskich Bielanach. Chłopaki mieli znajomości wśród kapel punkowych i metalowych, więc wdrożyłem się we współorganizację koncertów tychże.
Pewnego razu więc przyjeżdża do nas NoNe, a z nimi Homosapiens. Poznałem chłopaków. Pełen luz, zero gwiazdorstwa. Jakiś czas później ściągnęliśmy znów NoNe, tym razem wraz ze Sweet Noise. I znów zero "o ja jebię, jaki jestem bardzo fajny gwiazdor" (przy czym w obu przypadkach mówię o podejściu zarówno NoNe, jak i headlinera!).
Jakiś rok później NoNe grało w toruńskiej OdNowie. Podbijam do Olasa i słyszę "Kred, stara pydo!!!" (nasz wcześniejszy tekst). Czad.
Potem nastąpił czas braku kontaktu i mój wyjazd na Wyspy (łącznie jakieś osiem lat). W międzyczasie dowiaduję się, że Olo zasila szeregi Acid.
Acid gra pierwszy koncert w Londynie. Siedzę w barze, przechodzi Olas z gitarą. Wołam: "Olas, stara pydo!!!", na co On się odwraca i mówi: "Kred?! Kred z Grudziądza?!? Stary, jak bardzo fajnie!". Później przez cały koncert mrugnięcia okiem, uśmiech, pokazanie rogów.
Rok później znów Acid w Londynie. Nie zdążyłem do Olka dotrzeć, ale krzyknąłem z publiki. Olo podchodzi do mikrofonu i mówi: "Kred, bardzo fajnie Cię znów widzieć". A, mało tego - przed koncertem wysłałem do Niego smsa (na numer, który dzień wcześniej znalazłem na nk), z zapytaniem, czy są tłumy i czy starczy biletów, bo już nadjeżdżamy. Odpisał(!), że powinno starczyć, ale jak będzie problem, to mam zadzwonić.

Ot i cały On...
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez Crawley » 17 Maj 2011, 09:06

Ja się tutaj wyłamię, ale moja ulubiona płyta to Broken Head. Uwielbiam brzmienie tej płyty - takie wywracające trzewia. Bardzo też mi się podobają psychotyczne klimaty Perły. Ogólnie krążek poezja, choć w moim odczuciu pełniejszy bez bonusowych Youth i Red&Grey.

Duży sentyment mam też do HPCM i VOS i to by była taka moja wielka trójka. Niemniej, ogólnie rzecz biorąc, każda płyta ma dla mnie jakieś szczególne kawałki. Na TSOMR jest to Walkway to Heaven, na RINE Hate Unlimited.

Wszystko to nie zmienia jednak faktu, że od jakiegoś czasu słucham coraz mniej Acids (ogólnie mam mniej czasu na słuchanie muzyki). Może trochę mi się przejadło, może też być to spowodowane tym, że szukam nowych, często ambitniejszych muzycznych wrażeń. Okazjonalne powroty do płyt czyni to jeszcze smaczniejszymi.
Awatar użytkownika
Crawley

Miejscowość: Katowice

Postprzez wokr » 17 Maj 2011, 09:42

To ja też nie odmówię sobie przyjemności wstawienia swojej listy:

1. Infernal Connection
2. The State of Mind Report
3. High Proof Cosmic Milk
4. Verses of Steel
5. Vile Vicious Vision
6. Broken Head
7. Amazing Atomic Activity
8. Fishdick
9. Fishdick Zwei
10. Strip Tease
11. Dirty Money, Dirty Tricks
12. Are You A Rebel?
13. Acidofilia
14. Rock Is Not Enough

Moja przygoda z Acidami zaczęła się od płyty Strip-Tease. Było to w niezapomnianym roku 1993 w Mandżurii, to znaczy trochę bliżej - w Mrągowie. Kolega z liceum wrócił niesamowicie podjarany z koncertu, który odbył się dzień wcześniej w hali Urania w Olsztynie. Mówi: "Kurde, jakiś niesamowity amerykański band tam grał" - podobno Tytus całą konferansjerkę prowadził wtedy po angielsku - stąd pomyłka.
No i zaczęło się. Kasety, potem płyty, koszulki, koncerty i trzyma do tej pory :D
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez uszak » 17 Maj 2011, 10:04

Jeśli chodzi o początki mojej przygody z Acids, która zaczęła się od... Flapjacka (zaintrygowany "33" kupiłem "The State Of Mind Report"), to jeszcze mam takie okołoacidowe wspomnienie. Otóż bardzo podobał mi się pewien klimat tworzony przez kapele związane mniej lub bardziej z Acidami właśnie. Było tego trochę i było to w pewien sposób świeże. Illusion, Dynamind, Tuff Enuff... Świetne czasy...
Awatar użytkownika
uszak

Postprzez Root » 17 Maj 2011, 10:29

Też zacząłem od TSOMR kupiłem kaseciaka za piątkę w jakiejś budce z książkami i muzyką... Potem Acidofilia no i poleciało dalej... Ulubiona to chyba HPCM za idealne brzmienie i klimat który potem znalazłem w Sepie, wiele bym dał żeby miec podobne na moich nagraniach :D
Image
http://www.studnia.org.pl Zapraszamy!
w soboty o 19 oraz z niedzieli na poniedziałek o północy :)
Awatar użytkownika
Root

Miejscowość: wschód w Polsce zaczyna się na południu

Postprzez Psychodelaa » 17 Maj 2011, 17:43

A ja zaczęłam słuchać Acidów, bo moja familia za młodości bardzo się nimi interesowała.
I tak oto przeszło na mnie :twisted:

Ulubione:
1. Are You A Rebel?
2. Infernal Connection
3. Verses of Steel
4. Fishdick
5. The State of Mind Report
6. Vile Vicious Vision

Ale jest to mój top na dzisiaj.
Za godzinę na pierwsze może wejść TSOMR, a za dwie Fishdick
Kto mnie tam wie.
It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
Psychodelaa

Miejscowość: Jaworzno

Postprzez Gawain » 17 Maj 2011, 23:20

Mam podobnie. Ta pierwsza piątka zmienia się z dnia na dzień ale nieodmiennie i twardo stoją w niej: IC, TSoMR, HPCM. Pozostałe dwa miejsca są ruchome aczkolwiek rzadko zaglądają tam płyty nagrane bez Litzy chociaż czasem się zdarza ;) I to jest też odpowiedź na pytanie kto najlepiej śpiewał Twista ;) Chociaż muszę przyznać, że wykonanie Olassa na PW było bliskie ideału. Zresztą niezwykłe umiejętności Olka zostały na zawsze uwiecznione w " Blues Beatdown". Chyba najlepszym numerze nagranym przez Kwasów w XXI wieku. Nie wiem czy na tę opinie wpływ ma cała otoczka związana z tym utworem ( podatny jestem na takie sprawy) czy rzeczywiście jest to wielka rzecz. Niechaj osądzą Ci, co się znają ;)
A co do opinii Kreda, o przodownictwie Acidów w naszym kraju, to ja pokusiłbym się o stwierdzenie, że i na świecie jest niewiele lepszych bandów. Ale to tez pewnie emocjonalne podejście ;)
A tak na marginesie to muszę się powtórnie zarejestrować na forum Kwasożłopów bo póki co to was tylko bezwstydnie podglądam :oops: Ultima Thule zresztą też...
http://www.misje.kapucyni.pl/

Image

"The question is, what is a Mahna Mahna?"
"The question is, who cares?
Awatar użytkownika
Gawain

Miejscowość: Bory Stobrawskie - środek lasu ;)

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości