Kazik / Kazik na Żywo / Kult

...i inne Kazikowe twory

Moderator: Jaahquubel

Re: Kazik / Kazik na Żywo / Kult

Postprzez Viper » 29 Maj 2018, 16:58

Mi też się podoba. Powiem więcej, byłem przekonany, że już nigdy nie będzie mi dane usłyszeć jakiejś konkretnej wersji "Wojen". Dotychczas można było nacieszyć się jedynie garażową wersją z płyty dołączonej do książki "Kult Kazika" oraz amatorskimi nagraniami z koncertów Buldoga, gdy jeszcze Kazik był w składzie. Jak dobrze, że się myliłem. To jest dokładnie to, czego się spodziewałem i jestem zachwycony wykonaniem ze Zdunkiem Ensemble. Zastanawia mnie tylko, po co Kazik postanowił zrobić to na osobnym projekcie, skoro mógł to nagrać z Kultem? Wszak covery już gościły na płytach macierzystego zespołu Kazelota.
163 170 188 197 261 282 298 342 370 417 439 479
Awatar użytkownika
Viper

Miejscowość: Wrocław

Postprzez djadijos » 29 Maj 2018, 19:20

Ten projekt grał na Zacieraliach ;)

Poza tym Kult nie ma aż tylu dęciaków.
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Miejscowość: Lca

Postprzez polake » 30 Maj 2018, 09:41

Viper napisał(a):Zastanawia mnie tylko, po co Kazik postanowił zrobić to na osobnym projekcie, skoro mógł to nagrać z Kultem? Wszak covery już gościły na płytach macierzystego zespołu Kazelota.

Bo gospodarzem tego projektu jest Janusz Zdunek. Kazik jest tylko przez niego zaproszony. Nazwa Kazik + Zdunek Ensemble jest wymuszona względami marketingowymi, gdyż wszystko z nazwą Kazik w nazwie sprzedaje się o wiele lepiej niż bez (stąd jest Kazik + Kwartet Proforma, Buldog koncertował jako Kazik i Budlog itd., a kiedyś był Kazik, Mazzol & Arythmic Perfection, o co Mazzol miał straszne pretensje).
polake

Postprzez Łukasz_eM » 31 Maj 2018, 16:28

Viper napisał(a): Zastanawia mnie tylko, po co Kazik postanowił zrobić to na osobnym projekcie, skoro mógł to nagrać z Kultem? Wszak covery już gościły na płytach macierzystego zespołu Kazelota.

Chwała, bardzo dobrze, że nie nagrał tego z Kultem.
Łukasz_eM

Postprzez ojcieceryka » 31 Maj 2018, 19:21

A ja uważam ,że w końcu ...mógłby ,a nawet powinien to nagrać (w sensie "Warhead" -czy tez ich "Wojny") z Kultem,-bądź co bądź to jak zauważył Viper jedna z pierwszych piosenek nagrana "w garażu " przez Nich właśnie ;)
A propo s jeszcze tej książki pamiętam jak dostałem na urodziny i trochę żałuję ,że kopertę z płytą rozciąłem ,żeby wsadzić do plastikowego pudełka .
GDYBYM WIEDZIAŁ TO CO WIEM...
Awatar użytkownika
ojcieceryka

Miejscowość: PaczKał

Postprzez djadijos » 01 Cze 2018, 17:21

autorem aranżu na dęciaki jest Janusz Zdunek, więc miał prawo powołać swój projekt z GOŚCINNYM udziałem Kazika ;)
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Postprzez Viper » 01 Cze 2018, 17:28

ojcieceryka napisał(a):bądź co bądź to jak zauważył Viper jedna z pierwszych piosenek nagrana "w garażu " przez Nich właśnie ;)

Dokładnie tak i do tego własnie zmierzałem. Warto też dodać, że pierwsze kroki do powstania "garażowej" wersji "Wojen" uczynił już zespół Poland (a dokładniej Kazik z Jeżykiem). No i potem to przeszło do Kultu, przepoczwarzonego z Polandu. Po czym na długo zapomniano o "Wojnach". Dlatego chciałem, aby przynajmniej ten numer pojawił się kiedyś w jakiejś przyzwoitej jakości na jakieś płycie lub bootlegu Kultu. Cóż, dobrze chociaż, że ten cover został w ogóle reaktywowany, więc na płytę ze Zdunkiem Esemble czekam z wielkim zainteresowaniem.
Awatar użytkownika
Viper

Postprzez Loured » 01 Cze 2018, 18:56

djadijos napisał(a):
Poza tym Kult nie ma aż tylu dęciaków.

A i tak i potencjał jest niewykorzystany. Wystarczy przesłuchać ostatnie trzy studyjne płyty Kultu lub pójść na koncert. Za dużo namnożyło się tego. Często jeden instrument zagłusza drugi albo grają to samo. Zwiększenie dęciaków chyba jedyne co zrobi to więcej hałasu, ale pytanie co chcą osiągnąć. Niemniej jestem już trochę zmęczony Kazikiem i powtarzalnością ostatnich płyt. Ten projekt umrze pewnie równie szybko co Zuch Kazik.
A i tak będzie złota płyta, a ja pewnie kupię w preorderze, bo to TEN Kazik.
Nie czekaj laurów, nie czekaj braw. Jedyną nagrodą kpina i piach...
Awatar użytkownika
Loured

Miejscowość: Poznań

Postprzez Viper » 04 Cze 2018, 19:00

Zmieniając trochę temat, powrócę do wątku Kazika z Kwartetem ProForma. Otóż, na wczorajszym koncercie we Wrocławiu, w którym uczestniczyłem, Kazik wykonał z Kwartetem ku mojemu wielkiemu i miłemu zaskoczeniu... "Las Maquinas De La Muerte" oraz "Plamy na słońcu". :shock:

To było pierwszy raz, kiedy Kazik z Kwartetem ProForma wykonał te utwory. Przed ich zagraniem wspomniał, że z jednym z tych utworów Kwartet Proforma jest "zaprzyjaźniony" od 2 godzin, zaś z drugim - od 1,5 godz. Bardzo mnie ucieszyło, że Kazelot zdecydował się odświeżyć te numery. Ciekawi mnie, czy Kazik jakieś jeszcze kawałki KNŻ-u wykona z Kwartetem ProForma. A może nawet zdecydują się na płytę z nowymi aranżacjami wybranych kawałków KNŻ-u (coś na miarę "Wiwisekcji")? Byłbym za. :)
Awatar użytkownika
Viper

Postprzez Michu » 04 Cze 2018, 19:09

Napisałeś o utworach KNŻ, a mnie najbardziej ciekawi ... Ace of Spades? Nie miałem przyjemności posłuchać na żywo Kazika z Kwartetem z wyjątkiem koncertu w Cieszanowie w 2016, więc zapytam, czy utwór ten jest już grany od jakiegoś czasu, czy to też nowinka?
Awatar użytkownika
Michu

Miejscowość: Rzeszów

Postprzez Viper » 04 Cze 2018, 19:33

Już od jakiegoś czasu grają ten cover, chyba ze dwa lata. Bardzo zbliżony do oryginału. Na wokalu udziela się wówczas Przemek Lembicz, a Kazik tylko "podbija" wokal w refrenie.
Awatar użytkownika
Viper

Postprzez djadijos » 10 Cze 2018, 19:58

https://www.antyradio.pl/Muzyka/Recenzj ... NZJA-23130

Ale wtopę musieli zaliczyć:

„Rivers of Babylon” nie jest autorstwa Boney M a The Melodians, jamajski zespół rocksteady/roots reggae.

-- 10 Cze 2018, 19:58 --

https://www.youtube.com/watch?v=zdfUY2JAfj4

Kazik + Zdunek Ensemble - Zabiłem Kolegę na Poligonie
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Postprzez Loured » 19 Cze 2018, 20:57

Przez ostatni tydzień słuchałem "Warhead" i postanowiłem podzielić się przemyśleniami:

Zazwyczaj staram się śledzić poczynania Jego na bieżąco, ale w przypadku tej płyty po raz pierwszy dowiedziałem się o jej premierze stąd, kiedy ktoś wrzucił teledysk do "Wojen". Przyznam, że pierwsze wrażenie było chłodne, nie był to utwór który wywował u mnie podniecenie z myślą o nowej płycie Tego artysty. No, ale jak to wiadomo najbardziej lubimy te utwory które już gdzieś kiedyś słuchaliśmy a w związku z tym, że nowy projekt składa się z 3/9 "młodych" chłopaków z młodzieżowego zespołu na K. to stwierdziłem: "nie no muszę to mieć".

Płyta doszła, autografy są, znowu podnieśli cenę przesyłki, przy okazji "Porozumienie [...]" też zakupione. Można zacząć słuchać.

Cała płyta muzycznie sprawia wrażenie bardzo Kultowej. W oczywisty sposób wynika to ze składu, ale po nowym projekcie liczyłem na coś bardziej odmiennego. Tak naprawdę pod względem muzycznym ciężko napisać coś złego. Aranżacje bardzo mi się podobają, całość ocieka klimatem brudnego punk rocka, za co chyle czoła panom, bo uchwycenie emocji sprzed kilkudziesięciu lat to nielada wyczyn. Z nowych atrakcji trzeba wspomnieć o "poszerzonej" liczbie dęciaków. Zabieg ten spowodował ich wysunięcie jeszcze bardziej niż w K., co daje rewelacyjny efekt zwłaszcza podczas solówek, jak chociażby w "Teenage Warning" czy "Homicide". Jeśli chodzi o wady tej płyty to przede wszystkim poszatkowana, nowa wersja "Prosto", która jak dla mnie ocieka o profanację, jedynego z ważniejszych hymnów XXI wieku. I to nieszczęsne "Rivers Of Babylon". Nie mogę przeboleć... Ta płyta jeszcze dobitniej pokazała mi jak ważna jest dobra sekcja rytmiczna, bo jednak brakuje mi zarówno Wery jak i Goehsa.

Przez tydzień bije się z myślami, ale stwierdziłem, że muszę zaakceptować ten stan rzeczy, bo nie ma co się oszukiwać. Ta płyta, przynajmniej w takiej formie, byłaby lepsza bez Niego. Nigdy jakoś niespecjalnie przepadałem za Pasażerem na koncertach K. a 45-89 też nie powalało kunsztem posługiwania się językiem angielskim przez Niego. Przed premierą liczyłem, że teksty będą spolszczone, bo na "Melodiach [...]" czy "Piosenkach [...] brzmiało to elegancko. Ten akcent, ta niechlujność języka odbiera mi chęci słuchania tego albumu. Dodatkowo dobijają mnie jeszcze krótkie, polskojęzyczne wstawki, które tym bardziej zastanawiają mnie nad brakiem spolszczenia materiału. Powoduje to straszną niespójność materiału, i wrażenie takiego "złożonego" (wokalnie) przypadkowo. Szkoda, bo gdyby chłopaki zaprosili kogoś kto lepiej posługuję się angielszczyzną byłaby to zdecydowania lepsza płyta.

Podsumowując, jeśli chcesz posłuchać dobrego punku z ciekawymi aranżacjami dęciaków to polecam "Wstyd - Suplement". Lepsza sekcja rytmiczna i On śpiewający po polsku, jeżeli jednak wokal nie przeszkadza Tobie w odbiorze muzyki to możesz kupować "Warhead". Trochę żałuję, bo wiem, że ten projekt i ta płyta przepadnie jak "Zuch Kazik", bo On ma za dużo zespołów. Jeśli ten zespół zacząłby grać "Unkaziked" to z chęcią chciałbym otrzymać więcej, na razie podziękuję.
Nie czekaj laurów, nie czekaj braw. Jedyną nagrodą kpina i piach...
Awatar użytkownika
Loured

Miejscowość: Poznań

Postprzez djadijos » 19 Cze 2018, 21:47

Rivers of babylon jest w oryginalnej wersji. Rocksteady/ska.
Kaboooom ??
Awatar użytkownika
djadijos

Postprzez Laser » 27 Cze 2018, 20:11

Dla porządku zamieszczam bo może nie każdy wie..

Image

W końcu wzięli się za te kaenżety. Czekam jeszcze na Las Makinas.. ;)
Drogo trochę, ale to w sumie normalna cena za dwa placki w SP RECORDS - 104,99 zł. Rozejdą się pewnie i tak jak ciepłe bułeczki w Biedronce. 8-)

https://sprecords.pl/strona-glowna/475-knz-porozumienie-ponad-podzialami-2lp-preorder-.html[/quote]
Polska dla Polaków, Ziemia dla ziemniaków.
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez Gómiś » 27 Wrz 2018, 19:42

Nowy Klip
Trzydzieści setków baranów porwołem, dwadzieścia setków baranów zjodłem, w tym cztery śmierdzące i żyje

Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Poprzednia

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości