Kazik / Kazik na Żywo / Kult

...i inne Kazikowe twory

Moderator: Jaahquubel

Kazik / Kazik na Żywo / Kult

Postprzez Smok » 16 Maj 2011, 18:55

Do założenia tego tematu natchnął mnie wczorajszy występ tego zespołu. Postaram się nie pisać za długo, bo chciałem jeszcze coś dopisać o niedawnym koncercie Luxtorpedy, więc postaram się w miarę krótko...

Miałem okazję być ponad rok temu na koncercie Kazika w lubelskim Graffiti, więc po tamtym (bardzo dobrym) występie nie mogło mnie zabraknąć na Kozienaliach organizowanych przez najlepszą ( ;) ) uczelnie (UMCS)... Podróż do Lublina w strugach deszczu upłynęła dosyć szybko, omijając co większe kałuże śpiewałem teksty piosenek KNŻ płynących z odtwarzacza, o dziwo jakoś wciąż pamiętam sporo z tekstów, szczególnie z płyty "Na żywo, ale w studio". Po zaparkowaniu przy Chatce Żaka udaliśmy się wraz z moją lepszą połową do tureckiego fastfooda i zjedliśmy duże tortille (chyba nie jestem fanem takiego jedzenia, bo mimo, że byłem głodny, to jakoś mi to niezbyt smakowało)... Później dołączyły do nas Invi i Bochen, więc od razu zrobiło się jeszcze sympatyczniej. Niestety, deszcz nie przestawał, więc poszliśmy zorientować się jak sytuacja około sceny, niestety nikogo z muzyków nie spotkaliśmy po drodze...
Jako bezpośredni support wystąpił zespół Renesans... (nie mamy ikonki "załamka"?? <- bardzo by pasowała do moich odczuć. Konferansjer zapowiedział ich jako "rock lat '90", ale ja nie przewidziałem, że to zespół chałturniczy (wtórność!!), który opiera się na hitach polskiego rocka, głównie z przełomu lat '80 i '90 - czyli np. Lombard, Ira, coś tam jeszcze... powiało biesiadą weselną, ktoś podobno krzyczał "disco polo" - cóż, chyba faktycznie ten zespół powinien grać na juwenaliach innej uczelni... czekanie na gwiazdę wieczoru coraz bardziej się przeciągało, ciągle padało (z przerwami na kilka minut, a później znowu padało)...
Zaczęli od "Nie ma litości" - czyli trochę bezkompromisowo... i tutaj nachodzi mnie taka refleksja: które koncerty są lepsze - klubowe czy plenerowe? chyba nie jestem w stanie jednoznacznej dać dziś odpowiedzi. Bo przecież wczorajsze brzmienie KNŻ to był cios (zwłaszcza w stosunku do zbyt mocnego nagłośnienia na zeszłorocznym graffitowym koncercie), ale koncert w deszczu wśród nieraz zbyt przypadkowej publiki + fakt, że wczorajszy dzień niezbyt napawał mnie do tańców w pogo - nie przeważyły szali nad zwycięstwem "pleneru" nad "klubem"... Ale wykonanie utworów - pełen profesjonalizm, wydaje mi się, że wzbogacono setlistę (na pewno zmieniono trochę kolejność utworów)... Do najlepszych utworów wieczoru chcę zaliczyć "Balladę o Janku Wiśniewskim" (bardzo wymowne, dobra forma do ważnej treści, o to chodzi!!), "W południe" i "Artyści"... O tym, że brzmienie było bez zarzutu już wspomniałem, czasem czytam wypowiedzi o słabnącej formie Kazika, ale to są chyba jakieś bzdury, które piszą osoby, które słuchały koncertu albo przez zamknięte okno, albo naprawdę nie wiedzą już co piszą... wydaje mi się, że muzycznie kilka utworów zostało wzbogacone nowymi zagrywkami (Litza!! Burza!!)... a propos Burzy - ubrany był chyba trochę nietypowo, ale to bardzo na plus... niestety nie zostaliśmy na bisy, zauważyłem - że na youtube ładowany jest cały koncert, więc spróbuję coś tam podpatrzeć jeszcze co tam się działo i co zagrali...

ode mnie: "Artyści"
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Re: Kazik na Żywo

Postprzez moher » 16 Maj 2011, 19:33

Tak słuchając wczoraj KNŻ pomyślałem Heavy Metal :)
Brzmienie ciężkie i nawet marynarka Burzy tego nie złagodziła.
Nie chcę żeby nowa płyta brzmiała stonerowo. Ma być ciężka i knztowa.
Bas Kwiatka to walec. Do tego Litza walcuje a Burza ozdabia schizowatymi efektami. To koncertowe brzmienie dobrze gdyby było na nowej płycie.
Masz ryj jak pudelek. Jak mówię, że działa, to działa!
Awatar użytkownika
moher

Postprzez Kristoferoso » 16 Maj 2011, 22:12

Ciężko mi mówić o tym koncercie, bo mnie nie było. Aczkolwiek gdyby nie lało byłbym na 101% mam jakieś fatum nieobecności na KnŻ :/
Awatar użytkownika
Kristoferoso

Miejscowość: Pułavy

Postprzez Olek » 17 Maj 2011, 01:03

Ja bardzo chciałem pojechać na ten koncert...deszcz można powiedzieć nie miał już znaczenia ;)
Niestety kasy zostało tylko na bilet w jedną stronę pociągiem więc wybrałem powrót :(
Mój blog
Wspomóż przez PayPal
Darowizny Bitcoin: 1M8ok4XPqPUrds13H7nB7iqaNEH6aR2SD
Awatar użytkownika
Olek
Administrator

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Smok » 17 Maj 2011, 11:25

zapomniałem jeszcze dodać, że tym razem Kazik pamiętał zwrotki do utworu "Tata dilera" :)
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez Kred » 17 Maj 2011, 11:52

...a to naprawdę, wbrew pozorom, nie jest łatwe. Spoko, jak się śpiewa z płytą, ale z kapelą... hmmmmm... ;)
Chociaż Kazik robi to od lat!
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez Psychodelaa » 17 Maj 2011, 18:02

Ja tam w ogóle Kazika uwielbiam, więc i KNŻ

A moim ulubionym kawałkiem jest właśnie "Tata Dilera". No i chyba na pewno "Artyści".
Tata Dilera mnie często wpędza w lekką depresję, ale to pomińmy. Po prostu kocham ten tekst :)
It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
Psychodelaa

Miejscowość: Jaworzno

Postprzez Smoczyca » 17 Maj 2011, 22:18

Smok napisał(a): niestety nie zostaliśmy na bisy

ano nie zostałm i ja na bisach :( ale wiem,że zagrana została "Celina" :lux: - więc powiem, a raczej napisze DZIĘKI LITZA!!!!
choć nie było ni dane tego usłyszeć na żywo, to i tak sie bardzo cieszę,ze to było zagrane :) bo 15.05 to był dla mnie wyjątkowy dzień :)
czas jeszcze raz uleczy serca ranę
domy z ruin znowu odbudowane
jutro znowu zaczną budować od zera
nadzieja ostatnia umiera
Awatar użytkownika
Smoczyca

Postprzez moher » 17 Maj 2011, 22:37

Tej to ja tu się staram i walczę o Celinę bo w programie Kazo nie chciał a tu jubilatka jedzie na chatę! :mrgreen:

:lux: :lux: :lux: Ok. wszystkiego dobrego!!! :lux: :lux: :lux:
Awatar użytkownika
moher

Postprzez Smoczyca » 18 Maj 2011, 16:39

moher napisał(a):Tej to ja tu się staram i walczę o Celinę bo w programie Kazo nie chciał a tu jubilatka jedzie na chatę

wiem, wiem, odwaliłam żenę :oops: , ale ważne było to, żę się udało i pamiętałeś o tym, to największy prezent jaki mogłam dostać !!Dziękuję i było to bardzo miłę i sympatyczne dla mnie!Jeszcze raz dziękuję!!!!

ps. co zrobić chodząca żenada zę mnie, ale wstyd :oops: :oops: :oops:
czas jeszcze raz uleczy serca ranę
domy z ruin znowu odbudowane
jutro znowu zaczną budować od zera
nadzieja ostatnia umiera
Awatar użytkownika
Smoczyca

Postprzez moher » 18 Maj 2011, 16:59

spoko się odrobi jeszcze nie jedną żene :lol:
Awatar użytkownika
moher

Postprzez acidol » 19 Maj 2011, 14:39

Knż jest jednym z faworytów Kazikowej twórczości.
Można wybaczyć Kaziowi za te pomyłki w tekstach bo Litza z Burzą i Gejsem wszystko nadrabiają :)
Ostatnio często do snu poszczam sobie soundtrack z filmu Zero autorstwa Burzy i zastanawiam się dlaczego jest tak genialny (Burza) a ja jeszcze mu ręki nie podałam O_o :)
acidol

Postprzez Olek » 09 Cze 2011, 08:14

Wczorajszy koncert w stodole uważam za całkiem udany. Fajnie, że występy nie były ułożone wg "gwiazdorstwa". Pierwszy wystąpił z zaskoczenia Kult, który skutecznie i szybko rozgrzał publikę. Dzięki temu gdy na scenę wyszedł TPN25 był już szał :twisted: Następny na scenie Knż - był czad. Jednak najlepiej bawiliśmy się podczas występu Zaciera :D Występy grup Janusz oraz El dupa jakoś nas ominęły, ja tam nie znam tych formacji.
Mój blog
Wspomóż przez PayPal
Darowizny Bitcoin: 1M8ok4XPqPUrds13H7nB7iqaNEH6aR2SD
Awatar użytkownika
Olek
Administrator

Miejscowość: Warszawa

Postprzez acidol » 09 Cze 2011, 16:17

Janusz jest cieńki
el dupa jest żenująca ale może dlatego lubię jej posłuchać
jak ja ci ZAZDROSZCZĘ
Miałam być ale studia się usrały :(

KNŻ 30 czerwca w Poznaniu?
Moher napisz coś więcej gdzie i za ile i o której
acidol

Prawda

Postprzez Kussy » 11 Cze 2011, 23:48

Czołem!
Mam pytanie nie dotyczące samej Luxtorpedy, ale za to Litzy:)
Mianowicie - spotkał się ktoś kiedyś z opracowaniem utworu "Prawda" granego przez KNŻ? I chodzi mi o całość, czyli nie tylko riff przewijający się podczas tekstu...
Kussy

Postprzez rosim » 15 Cze 2011, 00:07

Właśnie włączyłem TV Polonia, a tu leci koncert KnŻ z 1997 r.
rosim

Postprzez Gawain » 15 Cze 2011, 23:58

Miałem kiedyś nagrany ten koncert na kasecie wideo... Muszę poszperać może jeszcze coś ciekawego znajdę ;)
http://www.misje.kapucyni.pl/

Image

"The question is, what is a Mahna Mahna?"
"The question is, who cares?
Awatar użytkownika
Gawain

Miejscowość: Bory Stobrawskie - środek lasu ;)

Postprzez Rog3r » 06 Sie 2011, 12:26

Miesiąc temu jak spotkałem Litzę podczas drogi na Black Label Society to mówił, że prace nad płytą są bardzo zaawansowane, i że w sumie czekają tylko na teksty Kazika. Ciekawe, ciekawe, jeden z moich ulubionych polskich zespołów.
Rog3r

Miejscowość: Nowy Sącz

Postprzez Gawain » 28 Sie 2011, 00:56

Dzisiaj miałem pierwszy, od dłuższego czasu, kontakt z TV. I od razu bardzo miły. Na TVP Kultura koncert knż z 1995. W Krakowie to było. Panowie w wieku prawie nastoletnim;) :ave:
http://www.misje.kapucyni.pl/

Image

"The question is, what is a Mahna Mahna?"
"The question is, who cares?
Awatar użytkownika
Gawain

Miejscowość: Bory Stobrawskie - środek lasu ;)

Postprzez Zakrzak » 28 Sie 2011, 01:07

Gawain napisał(a):Dzisiaj miałem pierwszy, od dłuższego czasu, kontakt z TV. I od razu bardzo miły. Na TVP Kultura koncert knż z 1995. W Krakowie to było. Panowie w wieku prawie nastoletnim;) :ave:

też oglądałem :)
Awatar użytkownika
Zakrzak

Miejscowość: Opolskie

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości