Maleo

Houk, MRR, Izrael

Moderator: Jaahquubel

Maleo

Postprzez mateo » 23 Wrz 2011, 21:47

i 2tm23... Wiadomo, kiedyś HOUK, także Arka Noego... Na samym początku w latach 80 Kultura, 12rael od drugiej płyty i po przerwie (pierwotnie jako Magnetosfera)... Także w Moskwie i chwile w Tilcie... Od ponad 10 lat lider Maleo Reggae Rockers...

MRR koncertuje w najbliższym czasie min:
30.09. WROCŁAW Hala IASE
07.10. CHORZÓW CENTRUM KULTURY
08.10. WARSZAWA Klub Kingston
23.10. KRAKÓW Lizard King
28.10. WRZEŚNIA

najbliższy koncert 12RAELA (Robi+Kelner) :
07.10. WARSZAWA, CDQ, godz. 20.00 + JOINT VENTURE SOUND SYSTEM
pytasz czasem: gdzie meta albo gdzie horyzont czy transcendencja, gdzie to jest?
Awatar użytkownika
mateo

Miejscowość: skądżeznowuż

Re: D.Malejonek

Postprzez Damazy » 23 Wrz 2011, 22:12

jutro MRR za darmo gra w kościele w Aleksandrowicach tj w Bielsku przy hulance. Miałem być ale jednak nie dam rady.
Damazy

Postprzez Olo » 23 Wrz 2011, 22:27

Maleo poznałem w przezajedwabistych latach 90. Znaczy nie osobiście, ale poprzez Houk.
I skreśliłem go, bo Transmision Into Your Heart kompletnie mi nie podszedł.
Potem jakieś romanse z reggae (którego kompletnie nie rozumiem - widocznie nie dorosłem jeszcze).
Trochę się zmieniam ostatnio, być może czas by dać mu drugą szansę.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Robulus » 23 Wrz 2011, 23:14

Bardzo mnie cieszy ten wątek :D Mogę powiedzieć, że jestem fanem Maleo. Świetny facet. Miałem okazję go poznać i kilka razy pogadać. Muzycznie to właśnie w reggae lubię go najbardziej. Bardzo chętnie słucham też Maleo jak wypowiada się na tematy niemuzyczne ;)
Awatar użytkownika
Robulus

Miejscowość: Poznań

Postprzez Chaos » 23 Wrz 2011, 23:48

Ja tam lubię Transmision Into Your Heart, no a kawałek tytułowy to już w ogóle potęga! Chociaż z tych wszystkich płyt Houka, to ja bym sobie poskładał jedną dobrą, bo lubię pojedyncze numery, a tak w całości chyba żadna mi w 100% nie podchodzi. Extra Pan fajnie brzmi, Ślimię wniósł trochę świeżości na garach.
No a MRR... chyba jedyne reagge, które jako tako mi pasuje :D Taka Addis Abeba to całkiem fajna płytka do posłuchania na wakacje!
Z Sodomy do Gomory jedzie się tramwajem.
005 015 018 031 041 058 066 098 103
Awatar użytkownika
Chaos

Miejscowość: Breslau

Postprzez Quilombo » 24 Wrz 2011, 09:50

mateo napisał(a):i 2tm23... Wiadomo, kiedyś HOUK, także Arka Noego... Na samym początku w latach 80 Kultura, 12rael od drugiej płyty i po przerwie (pierwotnie jako Magnetosfera)... Także w Moskwie i chwile w Tilcie... Od ponad 10 lat lider Maleo Reggae Rockers...

No i jeszcze Armia...grał na basie na Legendzie...zdaję się, że na Czas i Byt oraz Exodus też

...również się cieszę z powstania tematu! Ja niestety nie miałem możliwości pogadać z Maleo bo na ostatnich koncertach jak jestem to albo gimnazjo-licealistki go oblegają aby złożył swój podbis na przedramieniu albo ochrona nie wpuszczała na backstage...

Dla mnie Maleo to taki Marley polskiego reggae. Oddany, prawdziwy i szczery względem tego co robi
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez Emilian » 24 Wrz 2011, 10:05

Quilombo napisał(a):No i jeszcze Armia...grał na basie na Legendzie...zdaję się, że na Czas i Byt oraz Exodus też

Jeszcze przecież Moskwa!
Fajny wywiad http://www.cgm.pl/video.php?video_ID=6597 Polecam!
Awatar użytkownika
Emilian

Postprzez Smok » 24 Wrz 2011, 10:19

wielki szacunek za ogromny wkład w polską muzykę... przede wszystkim 2TM2,3, a bardziej autorsko to zespół Houk, który pozwolił mi bez szwanku psychicznego przebrnąć liceum ;) Maleo Reggae Rockers zupełnie inna bajka, najlepsza pierwsza płyta, ale Addis Abeba też super... choć ten zespół jest świetny przede wszystkim na koncertach... lubię posłuchać...
mam kilka filmików z koncertu w Zwierzyńcu podczas Exodusu Młodych, zapraszam do obejrzenia:

Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez Emilian » 24 Wrz 2011, 10:40

No pierwsza płyta rzeczywiście najlepsza. Nie ma ktoś może jej do sprzedania? ;)
Awatar użytkownika
Emilian

Postprzez Smok » 24 Wrz 2011, 10:52

Emilian napisał(a):Nie ma ktoś może jej do sprzedania?

na allegro dochodzi jej cena do 80 zł... niestety wtedy odpuszczam... ja mam tylko wersje kasetową... mam nadzieję, że kiedyś ukaże się reedycja...
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez wokr » 24 Wrz 2011, 11:03

Chaos napisał(a):Ja tam lubię Transmision Into Your Heart

To jedna z najlepszych polskich płyt ever.

Izrael lubię, ale MRR to już nie moja bajka (pierwszą płytę ma moja siostra, ale raczej nie sprzeda ;) )
Ostatnio edytowany przez wokr, 24 Wrz 2011, 11:18, edytowano w sumie 1 raz
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez Smok » 24 Wrz 2011, 11:12

wokr napisał(a):pierwszą płytę a moja siostra, ale raczej nie sprzeda

a szkoda :(

no, zapomniałem o Izraelu! w zeszłym roku byłem na dwóch wspaniałych występach zespołu Izrael (Bałtów i 25-lecie zespołu Armia)... lubię te melodie...
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez Emilian » 24 Wrz 2011, 11:39

Smok napisał(a):na allegro dochodzi jej cena do 80 zł... niestety wtedy odpuszczam... ja mam tylko wersje kasetową... mam nadzieję, że kiedyś ukaże się reedycja...

Pytałem się w sierpniu o "Za-zu-zi" to powiedział, że na razie nie ma nigdzie, ale może będzie jakaś reedycja. Tylko, że jak on mówi, że może, to nigdy nic nie wiadomo. "Extra pana" też by się przydała reedycja.
Awatar użytkownika
Emilian

Postprzez Smok » 24 Wrz 2011, 11:44

Emilian napisał(a):Tylko, że jak on mówi, że może, to nigdy nic nie wiadomo. "Extra pana" też by się przydała reedycja.

o reedycji pisał wieki tem... tzn. zaraz po wydaniu Reggaemovy... jeśli dobrze pamiętam: grudzień 2006... szkoda, że nie wypaliło...
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez mateo » 24 Wrz 2011, 19:27

Quilombo napisał(a):No i jeszcze Armia
Yeah, kto tam nie grał, w czasach Legendy-Czasu-Exodusu oprócz Toma, waltorni Banasika przede wszystkim i z Izraela Goldrocker, Stopa, z Izraela-Kultury i Malejonek, Merlin, no i w chórkach Dziki... Mocny kultowy skład Armii, ale w tamtych czasach Armia miała dwóch liderów Toma i Robiego,,, teraz tylko ten pierwszy...
pytasz czasem: gdzie meta albo gdzie horyzont czy transcendencja, gdzie to jest?
Awatar użytkownika
mateo

Miejscowość: skądżeznowuż

Postprzez quis ut deus » 25 Wrz 2011, 00:31

Smok napisał(a):
Emilian napisał(a):Tylko, że jak on mówi, że może, to nigdy nic nie wiadomo. "Extra pana" też by się przydała reedycja.

o reedycji pisał wieki tem... tzn. zaraz po wydaniu Reggaemovy... jeśli dobrze pamiętam: grudzień 2006... szkoda, że nie wypaliło...

Extra pana to najpierw trzeba by jeszcze raz zmiksować.Kaszana okrutna to była. Brzmiało jakby płytę cd z kasprzaka czy innej klaudii przegrali.
quis ut deus

Miejscowość: zagubiona

Postprzez Quilombo » 25 Wrz 2011, 10:51

A mi się tam Extra Pan najbardziej podoba u Houka...z tym, że ja tak mam, że nie zwracam uwagi na takie żeczy jak jakość, tekst czy muzyka osobno tylko wszystko razem i jeśłi tworzy to jakiś fajny, niesamowity dla mnei klimat to to jest wtedy najważniejsze...tak jest z "Extra Panem" przykładowo
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez infernal » 25 Wrz 2011, 23:41

Houk fajny, "Transmission into your heart" naprawdę super a już "Techno" na tej płycie - rewelacja!
Nie bez powodu właśnie na tej piosence rozwaliłem sobie łuk brwiowy podczas koncertu... :)
Tylko nie wiem, o co chodziło z tymi nawiązaniami do Indian. :roll:

483|484|495|496|500||525|530
Awatar użytkownika
infernal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Emilian » 25 Wrz 2011, 23:46

infernal napisał(a):Tylko nie wiem, o co chodziło z tymi nawiązaniami do Indian. :roll:

Może o to, że gdy byli w Berlinie grając na ulicy, zdarzało im się grać z peruwiańskimi Indianami? O które nawiązania Ci chodzi?
Awatar użytkownika
Emilian

Postprzez acidol » 26 Wrz 2011, 22:08

Ja mam pierwszą płytę Maleo :D ale nie sprzedam
kupiłam w sobote bilety na legnicki koncert który odbędzie się 1 października

ja ogólnie nie lubię reggae bo za dużo o jaraniu śpiewają. Ino że ja jestem przeciwko także mnie wkurwia. Maleo da się strawić bo nie śpiewa o tym że jaraj dziewczyno jaraj chłopaku :P
acidol

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości