Metallica

Moderator: Jaahquubel

Re: Luxtorpeda na Allegro (i nie tylko)

Postprzez moher » 20 Wrz 2011, 14:40

quis ut deus napisał(a):Coś chyba nie chcesz sprzedać tego wiosła. Trzeba było dać newsy na stronkę i na forum a może i na żydowski portal społecznościowy.
No i newsa do Hetfielda puścić - taki do Ciebie podobny to i Twoje wiosło z chęcia by kupił. Tym bardziej, że taka kasa dla niego to jak dla Ciebie porcja frytek w budce w Paszczykowie.

Dzwoniłem do Jamesa, ale narzekał że po ostatniej płycie cienko z kaską :mrgreen:
Masz ryj jak pudelek. Jak mówię, że działa, to działa!
Awatar użytkownika
moher

Postprzez morte » 20 Wrz 2011, 14:59

Biorąc pod uwagę liczbę osób broniących Death Magnetic niczym Kmicic Częstochowy to aż dziwne ;P
Chyba, że ją po prostu ściągneli ;)
Awatar użytkownika
morte

Miejscowość: Zielona Góra

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 15:03

morte napisał(a):Biorąc pod uwagę liczbę osób broniących Death Magnetic niczym Kmicic Częstochowy to aż dziwne ;P
Chyba, że ją po prostu ściągneli ;)

Ja tam lubię Death Magnetic - jedyną płytą której nie mogę słuchać to St. Anger. Ale w ich przypadku jestem obiektywny jak Infernal w przypadku projektów Litzy.
quis ut deus

Miejscowość: zagubiona

Postprzez PiterKing » 20 Wrz 2011, 15:23

quis ut deus napisał(a):Ja tam lubię Death Magnetic - jedyną płytą której nie mogę słuchać to St. Anger.

A ja mam odwrotnie. Wbrew większości lubię St. Anger (po połowie może trochę już mniej), a Death Magnetic odbieram jako hałaśliwe naśladowanie Metallici.
Awatar użytkownika
PiterKing

Miejscowość: Opole

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 15:28

PiterKing napisał(a):
quis ut deus napisał(a):Ja tam lubię Death Magnetic - jedyną płytą której nie mogę słuchać to St. Anger.

A ja mam odwrotnie. Wbrew większości lubię St. Anger (po połowie może trochę już mniej), a Death Magnetic odbieram jako hałaśliwe naśladowanie Metallici.

mam nadzieję, że zaraz admin mnie nie utnie fujary za offff
DM to po prostu powrót do tego co im najlepiej wychodzi - czyli granie w swoim stylu
St. Anger sporo fajnych riffów jednak na siłę próba udowodnienia, że są nowatorscy i mogą nadal wyznaczać trendy. Jakaś popierducha ze wspólnym pisaniem i inne gówna. Metallica to team Hetfield i Ullrich.
quis ut deus

Postprzez Olo » 20 Wrz 2011, 15:35

To ja pociągnę, że będąc też niejako w mniejszości, podobają mi się Load (bardziej) i Reload.
O.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 15:40

Olo napisał(a): :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Olo napisał(a):To ja pociągnę, że będąc też niejako w mniejszości, podobają mi się Load (bardziej) i Reload.
O.

TO JA PRZECIĄGNĘ
Mnie się kawałki podobają bardziej na Load ale brzmienie bardzie z reload. Na load jest siakieś zmulone. A ja lubię czyste selektywne.
No i tak żeby coś o luxach było to jest 3 muzyków z którymi chciałem mieć zdjęcie.
Peter Gabriel, Hetfield no i Robert Friedrich. Z ostatnim udało mnie sie rodzinnie uchwycić. Pozostaje jeszcze dwóch;)
quis ut deus

Postprzez Kred » 20 Wrz 2011, 16:25

Olo napisał(a):To ja pociągnę, że będąc też niejako w mniejszości, podobają mi się Load (bardziej) i Reload.
O.
To ja dociągnę, że znów pjona. ;)
Kred

Miejscowość: Poznań

Re: Metallica

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 17:02

no dobra to pociągnę na szybko
kill- powala brutalnością i świetnymi riffami - seek czy four horsemen to perełki
ride - ciężko uwierzyć, że to ci kolesie z kill- for whom to miazga
master- taka płyta to marzenie muzyka- brzmienie, kompozycje, wokal - wszystko pięknie chodzi
and justice- uwielbiam , narzekania na brzmienie jak dla mnie bez sensu- wspaniale komponuje się z długimi i najbardziej technicznymi utworami w ich dorobku
no jeszcze garażówka - fajnie że bas tam słychać - trochę go na justice zabrakło a Newsted fajnie pomykał na gryfie
po tym była chyba ich najlepsza trasa - super dvd live shit - jak dla mnie najlepsze w ich dorobku
czarna- przełom w muzie - prostota i ciężkość - no i mega mega kasa
load i reload- kryzys twórczy ale płyty fajne - inne - dobrze że jeszcze wtedy nie zabrnęli w pułapkę ajronów
garażówka 2 - nic zaskakującego ale kawał fajnego grania no i breadfan dołożony
i disapear - rewelacyjny utwór i teledysk - ostatnie ich naprawdę powalające dokonanie- uwielbiam grę i wokal Jamesa
symfonia - fajna bo pokazuje,że jeszcze potrafią równo zagrać , no i żona dawała radę to strawić
st. anger - fajne riffy, skopana płyta w każdym calu - brzmienie, kompozycje , wokal - noale przetrwali
some kind - to dvd pokazuje że jest to przedsiębiorstwo w którym muzycy muszą dużo zrobić żeby jeszcze być - szacunek dla Jamesa, lars to człowiek pieniądz - straszny egocentryk, kirkto pipa w korach a nowy to pomyłka
death- odbicie od dna - powrót do korzeni, wkroczenie na drogę ajronów
I wielu na nich pluje słusznie czy niesłusznie. Ale życzę każdemu krytykującemu muzykowi takich płyt i kompozycji.
quis ut deus

Postprzez PiterKing » 20 Wrz 2011, 17:07

quis ut deus napisał(a):TO JA PRZECIĄGNĘ

A już na legalu dodam, że Load i Reload też mi się podoba, ale byłoby lepiej gdyby powstała jedna "loadowa" płytka będąca kompilacją utworów z obu.

quis ut deus napisał(a):DM to po prostu powrót do tego co im najlepiej wychodzi - czyli granie w swoim stylu

Raczej średnio udana próba powrotu, a to co wychodziło kiedyś już dziś nie chce wyjść, więc lepiej iść do przodu niż oglądać się za siebie, chyba że weny brak...

quis ut deus napisał(a):St. Anger sporo fajnych riffów jednak na siłę próba udowodnienia, że są nowatorscy i mogą nadal wyznaczać trendy. Jakaś popierducha ze wspólnym pisaniem i inne gówna. Metallica to team Hetfield i Ullrich.

Może tak, może nie, ale płyta urodziła się w wyniku pewnych tarć i emocji, więc brzmi szczerze i bądź co bądź była krokiem do przodu (niezależnie od tego czy się podobał czy nie), kolejny krok w przód mógł przynieść coś jeszcze lepszego, a tak mamy błądzenie w przeszłości.

A tak w ogóle to przecież wiadomo że Metallica rządzi i tyle :P
Awatar użytkownika
PiterKing

Miejscowość: Opole

Postprzez wokr » 20 Wrz 2011, 17:09

Mi też się podoba Load i nawet się tego nie wstydzę :D
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez Gawain » 20 Wrz 2011, 17:12

No to jeszcze ja i mój brzuch i z mniejszości robi się większość ;)
quis ut deus napisał(a):Ale życzę każdemu krytykującemu muzykowi takich płyt i kompozycji.

To chyba najlepsze podsumowanie ;)
Ale ogólnie nie mam już takiego ciągu na Metallicę jak jeszcze z 10-15 lat temu. Bardzo rzadko ich słucham obecnie. Jednakowoż sentyment mam ogromny. Zwłaszcza do tekstów Jamesa.
http://www.misje.kapucyni.pl/

Image

"The question is, what is a Mahna Mahna?"
"The question is, who cares?
Awatar użytkownika
Gawain

Miejscowość: Bory Stobrawskie - środek lasu ;)

Postprzez Kred » 20 Wrz 2011, 17:15

Troszkę przeczysz samemu sobie, bo
quis ut deus napisał(a):and justice- uwielbiam , narzekania na brzmienie

ale
quis ut deus napisał(a):no jeszcze garażówka - fajnie że bas tam słychać - trochę go na justice zabrakło a Newsted

Chyba, że nie chodziło Ci o brak basu na Justice.
Tę płytę zresztą uwielbiam, brak basu jest jednak porażający, nigdy nie wiedziałem, jak go grać. :lol:
Generalnie do Mety mam szacunek za całokształt, ale w rzeczy samej Lars to buc i skutecznie zniechęca do Mety kogo się da.

Od zawsze patrzyłem na Metallikę bardziej pod kątem basistów. Cliff - wiadomo, legenda, nie podlegająca dyskusji i porównaniom.
Jednak bardzo fajnie lubiłem Jasona, może nie za umiejętności (bo te przeogromne nie były, ale miał mocny feeling), ile za image.
Rob - niesamowity muzyk - nie pasuje do nich dla mnie kompletnie. Zwłaszcza z okresu goryla, to było po prostu żenujące.

St. Anger nie trawię od trzeciego numeru kompletnie.
Kred

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 17:17

..

PiterKing napisał(a):Może tak, może nie, ale płyta urodziła się w wyniku pewnych tarć i emocji, więc brzmi szczerze i bądź co bądź była krokiem do przodu (niezależnie od tego czy się podobał czy nie), kolejny krok w przód mógł przynieść coś jeszcze lepszego, a tak mamy błądzenie w przeszłości.

A tak w ogóle to przecież wiadomo że Metallica rządzi i tyle :P

szczerość nie szczerość ale płyta brzmi gównianie - szczególnie perkusja
jedynym kolesiem, który sobie radził z instrumentem był ten, który zobaczył, że na metallice życie sie nie kończy
quis ut deus

Postprzez Kred » 20 Wrz 2011, 17:20

I za to wielki szacun dla Newsteda.
Kred

Postprzez wokr » 20 Wrz 2011, 17:22

Dodam jeszcze, że wg mnie Lars tak od czasów Load uwstecznia sie w graniu. To wiadro zamiast werbla na St. Anger, czy całokształt bębnów na Death Magnetic - dla mnie rozwalają one płytę. No i jeszcze brzmienie DM - moim zdaniem koszmar. Szczerze mówiąc jeżeli jej słucham to tylko w wersji do Guitar Hero, która kiedyśtam była w sieci.
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 17:23

Kred napisał(a):Troszkę przeczysz samemu sobie, bo
quis ut deus napisał(a):and justice- uwielbiam , narzekania na brzmienie

ale
quis ut deus napisał(a):no jeszcze garażówka - fajnie że bas tam słychać - trochę go na justice zabrakło a Newsted

Chyba, że nie chodziło Ci o brak basu na Justice.
Tę płytę zresztą uwielbiam, brak basu jest jednak porażający, nigdy nie wiedziałem, jak go grać. :lol:
Generalnie do Mety mam szacunek za całokształt, ale w rzeczy samej Lars to buc i skutecznie zniechęca do Mety kogo się da.

Od zawsze patrzyłem na Metallikę bardziej pod kątem basistów. Cliff - wiadomo, legenda, nie podlegająca dyskusji i porównaniom.
Jednak bardzo fajnie lubiłem Jasona, może nie za umiejętności (bo te przeogromne nie były, ale miał mocny feeling), ile za image.
Rob - niesamowity muzyk - nie pasuje do nich dla mnie kompletnie. Zwłaszcza z okresu goryla, to było po prostu żenujące.

St. Anger nie trawię od trzeciego numeru kompletnie.

Garażówka jest całkiem inna brzmieniowo niż justice - nie tylko z powodu basu. Jest bardziej brudna, chropowata, taka w kiblu na kolanie nagrywana. Pokazuje, że Jason umie grać i robi to po swojemu.
Justice jest dla mnie nowoczesna w kompozycjach, brzmieniu, wokalu. Jakoś ten schowany bas mnie tam pasuje ( boję się, że gdyby bas tam dograć tak jak powinien być to by zabiło brzmienie tej płyty. Jason mógł się wykazać na koncertach.
quis ut deus

Postprzez Kred » 20 Wrz 2011, 17:26

wokr napisał(a):Dodam jeszcze, że wg mnie Lars tak od czasów Load uwstecznia sie w graniu.

Ano!
Że zacytuję Rofa:

rofakos napisał(a):

-- 20 Wrz 2011, 16:26 --

quis ut deus napisał(a):Justice jest dla mnie nowoczesna w kompozycjach, brzmieniu, wokalu. Jakoś ten schowany bas mnie tam pasuje ( boję się, że gdyby bas tam dograć tak jak powinien być to by zabiło brzmienie tej płyty. Jason mógł się wykazać na koncertach.
W sumie zgadzam się z Tobą.
Kred

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 17:27

Uwstecznili sie Lars i Kirk. Oboje zawodzą na koncertach. Jednak tylko styl gry Larsa czy antystyl pasuje do Metalliki. A Kirka po tylu latach szkoda z kapeli wyrzucić. Uratował go Enter Sandman.
quis ut deus

Postprzez Kred » 20 Wrz 2011, 17:31

Tak, i jak sam powiedziałeś - jeszcze na S&M każdy dawał radę, nawet Lars fajne smaczki wrzucał.

ed.: Obaj, Quis, obaj. :twisted:
Kred

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości