Metallica

Moderator: Jaahquubel

Re: Luxtorpeda na Allegro (i nie tylko)

Postprzez moher » 20 Wrz 2011, 14:40

quis ut deus napisał(a):Coś chyba nie chcesz sprzedać tego wiosła. Trzeba było dać newsy na stronkę i na forum a może i na żydowski portal społecznościowy.
No i newsa do Hetfielda puścić - taki do Ciebie podobny to i Twoje wiosło z chęcia by kupił. Tym bardziej, że taka kasa dla niego to jak dla Ciebie porcja frytek w budce w Paszczykowie.

Dzwoniłem do Jamesa, ale narzekał że po ostatniej płycie cienko z kaską :mrgreen:
Masz ryj jak pudelek. Jak mówię, że działa, to działa!
Awatar użytkownika
moher

Postprzez morte » 20 Wrz 2011, 14:59

Biorąc pod uwagę liczbę osób broniących Death Magnetic niczym Kmicic Częstochowy to aż dziwne ;P
Chyba, że ją po prostu ściągneli ;)
Awatar użytkownika
morte

Miejscowość: Zielona Góra

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 15:03

morte napisał(a):Biorąc pod uwagę liczbę osób broniących Death Magnetic niczym Kmicic Częstochowy to aż dziwne ;P
Chyba, że ją po prostu ściągneli ;)

Ja tam lubię Death Magnetic - jedyną płytą której nie mogę słuchać to St. Anger. Ale w ich przypadku jestem obiektywny jak Infernal w przypadku projektów Litzy.
quis ut deus

Miejscowość: zagubiona

Postprzez PiterKing » 20 Wrz 2011, 15:23

quis ut deus napisał(a):Ja tam lubię Death Magnetic - jedyną płytą której nie mogę słuchać to St. Anger.

A ja mam odwrotnie. Wbrew większości lubię St. Anger (po połowie może trochę już mniej), a Death Magnetic odbieram jako hałaśliwe naśladowanie Metallici.
Awatar użytkownika
PiterKing

Miejscowość: Opole

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 15:28

PiterKing napisał(a):
quis ut deus napisał(a):Ja tam lubię Death Magnetic - jedyną płytą której nie mogę słuchać to St. Anger.

A ja mam odwrotnie. Wbrew większości lubię St. Anger (po połowie może trochę już mniej), a Death Magnetic odbieram jako hałaśliwe naśladowanie Metallici.

mam nadzieję, że zaraz admin mnie nie utnie fujary za offff
DM to po prostu powrót do tego co im najlepiej wychodzi - czyli granie w swoim stylu
St. Anger sporo fajnych riffów jednak na siłę próba udowodnienia, że są nowatorscy i mogą nadal wyznaczać trendy. Jakaś popierducha ze wspólnym pisaniem i inne gówna. Metallica to team Hetfield i Ullrich.
quis ut deus

Postprzez Olo » 20 Wrz 2011, 15:35

To ja pociągnę, że będąc też niejako w mniejszości, podobają mi się Load (bardziej) i Reload.
O.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 15:40

Olo napisał(a): :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
Olo napisał(a):To ja pociągnę, że będąc też niejako w mniejszości, podobają mi się Load (bardziej) i Reload.
O.

TO JA PRZECIĄGNĘ
Mnie się kawałki podobają bardziej na Load ale brzmienie bardzie z reload. Na load jest siakieś zmulone. A ja lubię czyste selektywne.
No i tak żeby coś o luxach było to jest 3 muzyków z którymi chciałem mieć zdjęcie.
Peter Gabriel, Hetfield no i Robert Friedrich. Z ostatnim udało mnie sie rodzinnie uchwycić. Pozostaje jeszcze dwóch;)
quis ut deus

Postprzez Kred » 20 Wrz 2011, 16:25

Olo napisał(a):To ja pociągnę, że będąc też niejako w mniejszości, podobają mi się Load (bardziej) i Reload.
O.
To ja dociągnę, że znów pjona. ;)
Uwaga! Uwaga! Pasażerowie udający się do Londynu samolotem Polskich Linii Lotniczych "LOT", rejs 287E, proszeni są o przejście do wejścia "D" oznaczonego literą "A". Dziękuję.
Awatar użytkownika
Kred

Miejscowość: Poznań

Re: Metallica

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 17:02

no dobra to pociągnę na szybko
kill- powala brutalnością i świetnymi riffami - seek czy four horsemen to perełki
ride - ciężko uwierzyć, że to ci kolesie z kill- for whom to miazga
master- taka płyta to marzenie muzyka- brzmienie, kompozycje, wokal - wszystko pięknie chodzi
and justice- uwielbiam , narzekania na brzmienie jak dla mnie bez sensu- wspaniale komponuje się z długimi i najbardziej technicznymi utworami w ich dorobku
no jeszcze garażówka - fajnie że bas tam słychać - trochę go na justice zabrakło a Newsted fajnie pomykał na gryfie
po tym była chyba ich najlepsza trasa - super dvd live shit - jak dla mnie najlepsze w ich dorobku
czarna- przełom w muzie - prostota i ciężkość - no i mega mega kasa
load i reload- kryzys twórczy ale płyty fajne - inne - dobrze że jeszcze wtedy nie zabrnęli w pułapkę ajronów
garażówka 2 - nic zaskakującego ale kawał fajnego grania no i breadfan dołożony
i disapear - rewelacyjny utwór i teledysk - ostatnie ich naprawdę powalające dokonanie- uwielbiam grę i wokal Jamesa
symfonia - fajna bo pokazuje,że jeszcze potrafią równo zagrać , no i żona dawała radę to strawić
st. anger - fajne riffy, skopana płyta w każdym calu - brzmienie, kompozycje , wokal - noale przetrwali
some kind - to dvd pokazuje że jest to przedsiębiorstwo w którym muzycy muszą dużo zrobić żeby jeszcze być - szacunek dla Jamesa, lars to człowiek pieniądz - straszny egocentryk, kirkto pipa w korach a nowy to pomyłka
death- odbicie od dna - powrót do korzeni, wkroczenie na drogę ajronów
I wielu na nich pluje słusznie czy niesłusznie. Ale życzę każdemu krytykującemu muzykowi takich płyt i kompozycji.
quis ut deus

Postprzez PiterKing » 20 Wrz 2011, 17:07

quis ut deus napisał(a):TO JA PRZECIĄGNĘ

A już na legalu dodam, że Load i Reload też mi się podoba, ale byłoby lepiej gdyby powstała jedna "loadowa" płytka będąca kompilacją utworów z obu.

quis ut deus napisał(a):DM to po prostu powrót do tego co im najlepiej wychodzi - czyli granie w swoim stylu

Raczej średnio udana próba powrotu, a to co wychodziło kiedyś już dziś nie chce wyjść, więc lepiej iść do przodu niż oglądać się za siebie, chyba że weny brak...

quis ut deus napisał(a):St. Anger sporo fajnych riffów jednak na siłę próba udowodnienia, że są nowatorscy i mogą nadal wyznaczać trendy. Jakaś popierducha ze wspólnym pisaniem i inne gówna. Metallica to team Hetfield i Ullrich.

Może tak, może nie, ale płyta urodziła się w wyniku pewnych tarć i emocji, więc brzmi szczerze i bądź co bądź była krokiem do przodu (niezależnie od tego czy się podobał czy nie), kolejny krok w przód mógł przynieść coś jeszcze lepszego, a tak mamy błądzenie w przeszłości.

A tak w ogóle to przecież wiadomo że Metallica rządzi i tyle :P
Awatar użytkownika
PiterKing

Miejscowość: Opole

Postprzez wokr » 20 Wrz 2011, 17:09

Mi też się podoba Load i nawet się tego nie wstydzę :D
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez Gawain » 20 Wrz 2011, 17:12

No to jeszcze ja i mój brzuch i z mniejszości robi się większość ;)
quis ut deus napisał(a):Ale życzę każdemu krytykującemu muzykowi takich płyt i kompozycji.

To chyba najlepsze podsumowanie ;)
Ale ogólnie nie mam już takiego ciągu na Metallicę jak jeszcze z 10-15 lat temu. Bardzo rzadko ich słucham obecnie. Jednakowoż sentyment mam ogromny. Zwłaszcza do tekstów Jamesa.
http://www.misje.kapucyni.pl/

Image

"The question is, what is a Mahna Mahna?"
"The question is, who cares?
Awatar użytkownika
Gawain

Miejscowość: Bory Stobrawskie - środek lasu ;)

Postprzez Kred » 20 Wrz 2011, 17:15

Troszkę przeczysz samemu sobie, bo
quis ut deus napisał(a):and justice- uwielbiam , narzekania na brzmienie

ale
quis ut deus napisał(a):no jeszcze garażówka - fajnie że bas tam słychać - trochę go na justice zabrakło a Newsted

Chyba, że nie chodziło Ci o brak basu na Justice.
Tę płytę zresztą uwielbiam, brak basu jest jednak porażający, nigdy nie wiedziałem, jak go grać. :lol:
Generalnie do Mety mam szacunek za całokształt, ale w rzeczy samej Lars to buc i skutecznie zniechęca do Mety kogo się da.

Od zawsze patrzyłem na Metallikę bardziej pod kątem basistów. Cliff - wiadomo, legenda, nie podlegająca dyskusji i porównaniom.
Jednak bardzo fajnie lubiłem Jasona, może nie za umiejętności (bo te przeogromne nie były, ale miał mocny feeling), ile za image.
Rob - niesamowity muzyk - nie pasuje do nich dla mnie kompletnie. Zwłaszcza z okresu goryla, to było po prostu żenujące.

St. Anger nie trawię od trzeciego numeru kompletnie.
Uwaga! Uwaga! Pasażerowie udający się do Londynu samolotem Polskich Linii Lotniczych "LOT", rejs 287E, proszeni są o przejście do wejścia "D" oznaczonego literą "A". Dziękuję.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 17:17

..

PiterKing napisał(a):Może tak, może nie, ale płyta urodziła się w wyniku pewnych tarć i emocji, więc brzmi szczerze i bądź co bądź była krokiem do przodu (niezależnie od tego czy się podobał czy nie), kolejny krok w przód mógł przynieść coś jeszcze lepszego, a tak mamy błądzenie w przeszłości.

A tak w ogóle to przecież wiadomo że Metallica rządzi i tyle :P

szczerość nie szczerość ale płyta brzmi gównianie - szczególnie perkusja
jedynym kolesiem, który sobie radził z instrumentem był ten, który zobaczył, że na metallice życie sie nie kończy
quis ut deus

Postprzez Kred » 20 Wrz 2011, 17:20

I za to wielki szacun dla Newsteda.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez wokr » 20 Wrz 2011, 17:22

Dodam jeszcze, że wg mnie Lars tak od czasów Load uwstecznia sie w graniu. To wiadro zamiast werbla na St. Anger, czy całokształt bębnów na Death Magnetic - dla mnie rozwalają one płytę. No i jeszcze brzmienie DM - moim zdaniem koszmar. Szczerze mówiąc jeżeli jej słucham to tylko w wersji do Guitar Hero, która kiedyśtam była w sieci.
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 17:23

Kred napisał(a):Troszkę przeczysz samemu sobie, bo
quis ut deus napisał(a):and justice- uwielbiam , narzekania na brzmienie

ale
quis ut deus napisał(a):no jeszcze garażówka - fajnie że bas tam słychać - trochę go na justice zabrakło a Newsted

Chyba, że nie chodziło Ci o brak basu na Justice.
Tę płytę zresztą uwielbiam, brak basu jest jednak porażający, nigdy nie wiedziałem, jak go grać. :lol:
Generalnie do Mety mam szacunek za całokształt, ale w rzeczy samej Lars to buc i skutecznie zniechęca do Mety kogo się da.

Od zawsze patrzyłem na Metallikę bardziej pod kątem basistów. Cliff - wiadomo, legenda, nie podlegająca dyskusji i porównaniom.
Jednak bardzo fajnie lubiłem Jasona, może nie za umiejętności (bo te przeogromne nie były, ale miał mocny feeling), ile za image.
Rob - niesamowity muzyk - nie pasuje do nich dla mnie kompletnie. Zwłaszcza z okresu goryla, to było po prostu żenujące.

St. Anger nie trawię od trzeciego numeru kompletnie.

Garażówka jest całkiem inna brzmieniowo niż justice - nie tylko z powodu basu. Jest bardziej brudna, chropowata, taka w kiblu na kolanie nagrywana. Pokazuje, że Jason umie grać i robi to po swojemu.
Justice jest dla mnie nowoczesna w kompozycjach, brzmieniu, wokalu. Jakoś ten schowany bas mnie tam pasuje ( boję się, że gdyby bas tam dograć tak jak powinien być to by zabiło brzmienie tej płyty. Jason mógł się wykazać na koncertach.
quis ut deus

Postprzez Kred » 20 Wrz 2011, 17:26

wokr napisał(a):Dodam jeszcze, że wg mnie Lars tak od czasów Load uwstecznia sie w graniu.

Ano!
Że zacytuję Rofa:

rofakos napisał(a):

-- 20 Wrz 2011, 16:26 --

quis ut deus napisał(a):Justice jest dla mnie nowoczesna w kompozycjach, brzmieniu, wokalu. Jakoś ten schowany bas mnie tam pasuje ( boję się, że gdyby bas tam dograć tak jak powinien być to by zabiło brzmienie tej płyty. Jason mógł się wykazać na koncertach.
W sumie zgadzam się z Tobą.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez quis ut deus » 20 Wrz 2011, 17:27

Uwstecznili sie Lars i Kirk. Oboje zawodzą na koncertach. Jednak tylko styl gry Larsa czy antystyl pasuje do Metalliki. A Kirka po tylu latach szkoda z kapeli wyrzucić. Uratował go Enter Sandman.
quis ut deus

Postprzez Kred » 20 Wrz 2011, 17:31

Tak, i jak sam powiedziałeś - jeszcze na S&M każdy dawał radę, nawet Lars fajne smaczki wrzucał.

ed.: Obaj, Quis, obaj. :twisted:
Awatar użytkownika
Kred

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości