Kącik gitarzystów

Moderator: Jaahquubel

Kącik gitarzystów

Postprzez uszak » 14 Maj 2011, 13:09

Myślę, że na forum Luxtorpedowym przydałby się taki wątek, w którym można by powymieniać się doświadczeniami na temat gitar, wzmacniaczy, efektów etc.

Kiedyś próbowałem osiągać (przy ograniczonych możliwościach finansowych) brzmienia mesopodobne na zestawie strat z humem, epiphone valve junior (naprawdę świetna lampka) i xv-ampem (i nawet się udawało), ale od momentu zapoznania się z kapelami stonerowymi no i Luxtorpedą, wydaje mi się, że Mesa jest jakaś taka za, hmmm... płaska (choć dalej fajna). Teraz bardziej podoba mi się, gdy nie jest tak gładko. Dobrym rozwiązaniem było nabycie poda gx. Choć to cyfra, to jednak można znaleźć fajne, zadziorne, klasyczne brzmienia. Symulacja JCM 800 z Tubescreamerem albo Orange z TS i na razie nie chcę inaczej. W ogóle na tym podzie to można niezłe demo nagrać. A łatwiej tego używać w domu, niż głowy z paczką ;).
Awatar użytkownika
uszak

Re: Kącik gitarzysty

Postprzez moher » 14 Maj 2011, 13:25

Fajny temacik. W wolnej chwili coś skrobnę. :lux:
Masz ryj jak pudelek. Jak mówię, że działa, to działa!
Awatar użytkownika
moher

Postprzez Kred » 14 Maj 2011, 13:29

Wyjąłeś mię to spod palcy, Moher. :)
Uwaga! Uwaga! Pasażerowie udający się do Londynu samolotem Polskich Linii Lotniczych "LOT", rejs 287E, proszeni są o przejście do wejścia "D" oznaczonego literą "A". Dziękuję.
Awatar użytkownika
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez ERGO » 14 Maj 2011, 14:34

Świetny temat, będzie czas to będzie gdzie się kłócić która lampa jest lepsza.

Apropo dopałek do pieców, jak szukasz uszak świetnej kostki co dobrze zagada na drive''ie poszukaj efektów od Deviltoy'a. Genialny polski elektronik co produkuje różnego rodzaj przestery, TS'y, OCD i inne. Sam mam jego BeeDrive v1, i gra ładnie. Ostatnio ktoś na allegro wyprzedaje sporo kostek od DT - search for it!

PAX
Poznań (6.11.10) - Szczecin (12.11.10) - Warszawa (09.05.11) - Warszawa - (24.06.11) - Kostrzyn (5.08.11)
Awatar użytkownika
ERGO

Postprzez veida » 14 Maj 2011, 14:45

Bugera 6262 212 i Flame Signum Gothic. Jestem zadowolony z leada na tym zestawie, bez żadnych kostek. Ciepły, mięsny, taki jak chcę po prostu ;). Clean - tu już gorzej, ale nie po to ten piec kupowałem. Nie ma tragedii, nic specjalnego.
Podstawowy zarzut w stronę Bugery- są awaryjne. Ten egzemplarz nie jest. Może dlatego że to jeden z pierwszych jakie były w Polsce. Przez 2 lata jedyne co musiałem zrobić to wymienić lampy, z tym, że czas już był na nie.
No i mocy ma tyle, że go na ponad 60% nie rozkręcam nawet w plenerze :P.
.
Awatar użytkownika
veida

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez uszak » 14 Maj 2011, 15:20

ERGO napisał(a):poszukaj efektów od Deviltoy'a

Słyszałem o tych efektach, ale nie słyszałem tych efektów ;). Na razie jest bezzespołowo, więc w domu wystarcza, co jest. Ale jak przyjdzie szukać zestawu na scenę (co oby w końcu nastąpiło), to będziemy testować :). W ogóle byłem sceptyczny, gdy ktoś mi mówił - grasz w domu, kup jakiegoś poda. Jak można fajnie zagrać na kompie? Chyba w Quake'a ;). A tu okazuje się, że styka :).
Awatar użytkownika
uszak

Postprzez Kred » 14 Maj 2011, 15:57

Dobra, to tera ja.
Jako że basowy, toteż przewaga tegoż sprzętu.
Od lewej:
-bliżej nieokreślony fretless,
-kopia MusicMana firmy JHS,
-oczywiście Washburn 333 DimeBolt,
-Spector Performer 4,
-MusicMan Stingray,
-AriaPro II MAB-20/5.

Image

...i do tego:
Image

Piec - Laney RB4 160W (na razie tylko na tyle mnie było stać).
Uwaga! Uwaga! Pasażerowie udający się do Londynu samolotem Polskich Linii Lotniczych "LOT", rejs 287E, proszeni są o przejście do wejścia "D" oznaczonego literą "A". Dziękuję.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez Dracula » 14 Maj 2011, 17:27

Kred napisał(a):Dobra, to tera ja.
Jako że basowy, toteż przewaga tegoż sprzętu.
Od lewej:
-bliżej nieokreślony fretless,
-kopia MusicMana firmy JHS,
-oczywiście Washburn 333 DimeBolt,
-Spector Performer 4,
-MusicMan Stingray,
-AriaPro II MAB-20/5.

Piec - Laney RB4 160W (na razie tylko na tyle mnie było stać).

narazie tylko tyle? ;p lol dobry sprzet ;)
ja skromnie bass yamaha rbx 375 i wzmak ashdown five fiften 100w
kiełkują ziarna nienawiści zasiane
zmieniasz się tak że sam siebie nie poznajesz
Awatar użytkownika
Dracula

Postprzez Kred » 14 Maj 2011, 17:34

Dzięki. ;)
Wiesz, chciałbym jakąś lampę jednak.
Ashdown. No no, renomowana marka!
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez madamimadamk » 14 Maj 2011, 19:28

mnie by bardzo interesowało gdzie zdobyć drężkowy bomb tajmer do pedal boarda bo brak mi czegoś tam
nie pozwólcie doktorowi YRY dotykać swoich genitaliów. to nie jest prawdziwy doktor.

Kmietokrzyżyka na koncertach!!!
madamimadamk

Postprzez Kred » 14 Maj 2011, 23:32

A co on w ogóle robi?
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez Smok » 14 Maj 2011, 23:38

bombtimer przydałby się i w moim zestawie... może nawet nie działać, ale fajnie by wyglądał :)
spróbuję się pochwalić swoimi gratami - jak tylko im jakieś fotki zrobię...
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez ERGO » 15 Maj 2011, 17:45

@Kred - genialne MM, like it!

A bombimer podświetla :P nic szczególnego, lepszy efekt daje jak podłączysz lampkę na usb do zasilacza (na przykład yankee'sa).

Słyszałem o tych efektach, ale nie słyszałem tych efektów . Na razie jest bezzespołowo, więc w domu wystarcza, co jest. Ale jak przyjdzie szukać zestawu na scenę (co oby w końcu nastąpiło), to będziemy testować . W ogóle byłem sceptyczny, gdy ktoś mi mówił - grasz w domu, kup jakiegoś poda. Jak można fajnie zagrać na kompie? Chyba w Quake'a . A tu okazuje się, że styka .

Jak dla mnie nie ma kompromisów, musi być najwyższa jakość nawet podczas plumkania w domu dlatego siedzi mała lampka (Ibanez Valbee), tyle, że muszę do tego jakieś 1x12 dokupić bo za spokojnie jest. Słyszałeś, słyszałeś, Drężmak ma SilverBee (tylko, że ten pojedyńczy, takie Bee v3) z tego co pamiętam.
Poznań (6.11.10) - Szczecin (12.11.10) - Warszawa (09.05.11) - Warszawa - (24.06.11) - Kostrzyn (5.08.11)
Awatar użytkownika
ERGO

Postprzez Kred » 15 Maj 2011, 17:56

ERGO napisał(a):@Kred - genialne MM, like it!
Dzięks. ;) A jak brzmi, nawet na rocznych strunach! Szczerze polecam każdemu, kto da radę z kasą. Mi się udało na raty.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez Olo » 15 Maj 2011, 19:39

Póki co, to wiosłuję na Dean Cadillac Select (w kolorze TigerEye :twisted: ). Podłączona jest ona do Randalla RG75D G3.
Na razie musi starczyć.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Smok » 16 Maj 2011, 16:06

...muszę przyznać, że gitarzyści z youtube dobrze się biorą do pracy... już drugi coverowany kawałek: http://youtu.be/qWOQZRvkLVM
(może ktoś by pokusił się o rozpisanie tabów??)... choć dla mnie w sumie opcja nagrania filmiku jest bardziej inspirująca...
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez Kred » 16 Maj 2011, 16:11

Fajna lampka. :D
Smoku, jak tylko będę miał chwilkę, rozpiszę Ci to.

Ja ostatnimi czasy przez parę dni z uporem maniaka grałem "Świnie". bardzo fajnie się to gra!

ED 1.: Tab włożyłem do tematu "Tabulatury" w dziale "Zespół".

ED 2.: Hehe, właśnie sobie ograłem "Jestem głupcem". :D
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez moher » 16 Maj 2011, 19:53

ED 2.: Hehe, właśnie sobie ograłem "Jestem głupcem". :D

No to nieźle. Wcale nie prosty do zagrania numer. Tzn.
Zwrotki i ref luz ale riff ten muzyczny taki Slayerowy to z palców dym idzie.
Masz ryj jak pudelek. Jak mówię, że działa, to działa!
Awatar użytkownika
moher

Postprzez Kred » 17 Maj 2011, 14:19

Dobra, mam pytanie natury mechanicznej.
W tym moim Washburnie jest licencjonowany FloydRose. Po jakimś czasie machania whammy-barem oraz po obniżeniu akcji strun (za pomocą śrub, na których ten FR się opiera i "pływa") spsuło się coś, a efekt jest taki: przy naciśnięciu whammy-bara do deski i puszczeniu strój (na każdej strunie inaczej) obniża się (ergo - gitara się rozstraja). Gdy w tym momencie podniosę whammy - strój wraca do normy (choć też nie do końca).
1. blokady na mostku i na gryfie trzymają,
2. nie sądzę, by była to wina sprężyn.

Mój wniosek: albo wyrobiła się podstawa mostka w miejscu oparcia o wyżej wspomniane śruby, albo wyrobiły się właśnie śruby.

Czy dobrze kombinuję?
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez potok » 17 Maj 2011, 19:38

Ja również grający.
Mój obecny sprzęt to gitara ibanez as73,do tego grzejnik H&K 60W,plus kilka efektów.
Oprócz tego sprzętu posiadam bas firmy Defil model Luna i gitarę elektryczną produkcji ZSRR.
potok

Miejscowość: Warszawa

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: inri.drac.desk oraz 4 gości