Flapjack

Moderator: Jaahquubel

Flapjack

Postprzez q51 » 14 Maj 2011, 01:56

wlasnie pokazali swiatu nowy kawalek: http://www.cgm.pl/video,15613,cgm,video.html
dopiero pierwszy raz slucham, wiec nie oceniam jeszcze.

mysle ze o tym zespole nikomu nie trzeba pisac (w razie czego ukradkiem uzupelniamy zaleglosci), ale nie kazdy wie, ze luxtorpeda to taki flapjack 2.0 - analogie tez sie szybko znajda.
w kazdym badz razie czwarta plyta sie zbliza (jest chyba blizej niz 4 lata temu, kiedy to jednak nowe kawalki grane na trasie murt wyladowaly na... rock is not enough), a polska polnocna ma to szczescie i moze ich zobaczyc na zywo, w nowym skladzie (co za ironia, na gitarze gra acidowy zastepca licy). ja na plyte czekam, choc zdaje sie, ze do poziomu juicy planet earth sie nie zbliza. szkoda, choc w zasadzie to zaczynaja prawie od zera.
q51

Re: lux... flapjack

Postprzez Miki » 14 Maj 2011, 02:02

Ja mogę się wypowiedzieć po jednorazowym przesłuchaniu ;) Zgadzam się, że do "Juicy Planet Earth" droga daleka, ale tylko w warstwie instrumentalnej, bo już wokalnie w spokojniejszych fragmentach (kojarzących się z Chino Moreno) Guzik nawiązuje do tamtego poziomu. Chętnie zobaczyłbym obie kapele na jednym koncercie, a tak pozostaje mi oczekiwanie na występ Deftones, przed którym Flapjack będzie testował materiał. Tam liczę na dużą dawkę ostatniej płyty studyjnej, by osiągnąć zbliżony poziom ni to psychodelii, ni to melancholii, co gwiazda wieczoru.
we must keep our eyes open
Awatar użytkownika
Miki

Miejscowość: Legionowo

Postprzez uszak » 14 Maj 2011, 10:38

Gdy usłyszałem pierwszy raz Luxów, to od razu pomyślałem, że będzie to bliskie mentalnie (nie do końca muzycznie) Flapjackowi. Ciężko jeszcze mi ocenić nowego singla Flapa, chociaż właściwie nie wiedziałem, czego można się spodziewać po JPE. Tam zostało przekroczone tyle muzycznych granic... Za to, gdy słyszę refren "Black Leather Couch", to samo mi się śpiewa: "Fly high, wings are wide, hit the clouds, fall and die..." ;)
Awatar użytkownika
uszak

Postprzez moher » 14 Maj 2011, 11:02

Po jednorazowym przesuchaniu nachodzą mnie takie refleksje:

1. Brzmienie max ciężkie, riff taki bym powiedział typowo metalowy, raczej in plus. Z drugiej strony dobrze,że Luxtorpeda tak nie brzmi.
2. Vockale wiadomo klimatyczne Guzikowe, szkoda jednak że po angielskiemu. To byłby dopiero cios gdyby FJ mógł przekazać treści w zrozumiałym języku. Chodzi mi generalnie, że ....no nie wiem jak to słowami wyrazić....np. wyobrażmy sobie że Luxtorpeda śpiewa tylko po angielsku na płycie. Rozumiecie? Mysślę, że byłoby szkoda, że tylko forma. No takie mnie naszły rozmyślania.

Poczekam na całą płytę, ale zaznaczam, że jestem fanem Ruthless i Fairplay.
Masz ryj jak pudelek. Jak mówię, że działa, to działa!
Awatar użytkownika
moher

Postprzez Smok » 14 Maj 2011, 11:06

mi ten kawałek trochę przypomina Verses of Steel, ale to dobre porównanie. Jeśli chodzi o brzmienie to bębny blisko Cavalera Conspiracy (ale to jeszcze bardziej pozytywne skojarzenie)... przed premierą płyty Luxów bardzo dużo słuchałem juicy planet earth świetnie mi ta płyta wchodziła w ucho...
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez Quilombo » 14 Maj 2011, 11:09

Freaked napisał(a):mi ten kawałek trochę przypomina Verses of Steel,

mam podobnie. ale Deftonsa też w tym słyszę
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez mentallatino » 14 Maj 2011, 11:12

Kawałek pozytywnie. Faktycznie mi także te zabawy z uderzeniami gitar na "i", troszkę połamane rytmy kojarzą się z krówką hajprufką. Przesłuchałem kilkanaście razy i tak zastanawiam się jakby to jeszcze na płycie brzmiało, gdy doda się solóweczki... Ktoś wie kiedy data premiery?
mentallatino

Postprzez lotan » 14 Maj 2011, 11:48

Mnie się nie do końca podoba... Wszystko w tym kawałku jest... poprawne. Poprawny riff, solówka, wokale. Taki typowy ciężki numer przyrządzony według przepisu, ale nic w nim nie zapada w pamięć. Mogłoby się pod nim podpisać 10 różnych zespołów grających od New Jersey po Konin...
Awatar użytkownika
lotan

Miejscowość: Brwinów

Postprzez Winterou » 14 Maj 2011, 12:06

Freaked napisał(a):mi ten kawałek trochę przypomina Verses of Steel, ale to dobre porównanie.

mi też. szczególnie bębny :lol: ciekawe dlaczego...
całkiem fajny ten kawałek. słyszałem jeszcze jeden i moim zdaniem całkiem niezły powrót flapjacka się szykuje!
Awatar użytkownika
Winterou

Postprzez Psychodelaa » 14 Maj 2011, 12:10

mnie się singiel podoba, i o.
Trzeba czekać na resztę płyty, to ocenimy jak tam się chłopcy trzymają :D
mam nadzieję, że skopią tyłki :twisted:
It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
Psychodelaa

Miejscowość: Jaworzno

Postprzez veida » 14 Maj 2011, 12:14

mi też. szczególnie bębny :lol: ciekawe dlaczego...
Może się zasugerowałem tym, co już tu napisano, ale dla mnie wokal - w refrenach - brzmi bardzo titusowato.
.
Awatar użytkownika
veida

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez wokr » 14 Maj 2011, 13:15

Rzeczywiście jest trochę Verses'owato (może nawet za bardzo), brzmienie tłuste, ciężkie - wchodzi nieźle. Guzik tylko jakiś taki mało Guzikowaty jak dla mnie. Ogólnie niezły numer (choć bez fajerwerków). A jak jest na żywo to się sprawdzi przed Deftonsami 8-)
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr
Awatar użytkownika
wokr

Postprzez q51 » 14 Maj 2011, 18:44

freaked napisał(a):bardzo dużo słuchałem juicy planet earth świetnie mi ta płyta wchodziła w ucho...

:shock:
jak wczoraj, pamietam twoje oceny tej plyty.
tym bardziej sie ciesze.

natomiast mam wrazenie, ze jakkolwiek by nie porownywac, to dzis jest to calkiem inny zespol i dla mnie jakby zaczynali od zera. nie licze tez na nic podobnego do juicy..., mam tylko nadzieje, ze nie bedzie banalow ani bezmyslnej lupanki, ale fajna, ambitna jazda. niech tylko guzik sie zebral...
q51

Postprzez Bialy_Kruk » 14 Maj 2011, 21:02

Kawalek bardzo mi przypomina High Proof Cosmik Milk Acidow:)
Bialy_Kruk

Postprzez Crawley » 15 Maj 2011, 11:52

Smok napisał(a):mi ten kawałek trochę przypomina Verses of Steel, ale to dobre porównanie. Jeśli chodzi o brzmienie to bębny blisko Cavalera Conspiracy (ale to jeszcze bardziej pozytywne skojarzenie)... przed premierą płyty Luxów bardzo dużo słuchałem juicy planet earth świetnie mi ta płyta wchodziła w ucho...

Biorąc pod uwagę, że VoS to w dużej części materiał Flapjacka, nie ma co się dziwić.

Co zaś do singla... Instrumentalnie pasuje mi bardzo. Gorzej jest z wokalami Guzika. W tej chwili średnio mi podchodzą, są jakby zbyt zawodzące i kłócą się z muzyką jak dla mnie. Może mi się to zmienić, ale na razie nie przekonują mi do końca.
Awatar użytkownika
Crawley

Miejscowość: Katowice

Postprzez uszak » 15 Maj 2011, 14:37

Przesłuchałem kilka razy singiel Flapjacka i myślę: jest dobrze. Buja. A tak w ogóle przypominam sobie, że dawno temu w wywiadzie w jakimś "Tylko Rocku" czy innym "Brumie" chyba po wydaniu "Fairplay" któryś z członków zespołu mówił, że w przyszłości chcieliby pójść w kierunku takiego grania jak w "Slap my neck". To chyba kompozycja Hraplucka? Nie ma go w zespole teraz, ale wydaje mi się, że "Black Leather Couch" jest realizacją tej zapowiedzi.
Awatar użytkownika
uszak

Postprzez gomez » 15 Maj 2011, 19:40

poszli w tym kierunku bo po drodze była płyta ,,juicy..."na razie nie wiem co mam sądzić o tym numerze bo mam w głowie ten no....tą... :torpeda: :D
gomez

Postprzez quis ut deus » 15 Maj 2011, 20:52

słabe to - takich kawałków, tak brzmiących jest tysiące
niczym nie zaskakuje- nawet Guzik śpiewa byle jak
Ślimak gra zawodowo jednak tak jak zawsze
słabe to jak ostatnie Acid - niestety widać, że najlepsze lata już niektórzy mają za sobą
quis ut deus

Miejscowość: zagubiona

Postprzez Root » 15 Maj 2011, 20:59

Quilombo napisał(a):mam podobnie. ale Deftonsa też w tym słyszę

Mam to samo wrażenie - wokal chwilami łudząco podobnie brzmi, poza tym w MH Ślimak gadał coś o jego inspiracjach Deftonsami...
Edit: To było w Mystic Art tutaj lynk http://www.flapjack.pl/download/flapjack_studio_raport2.jpg
Ślimak w Studio Raport napisał(a):Muzycznie jest to taki hardcore'owy Deftones
Image
http://www.studnia.org.pl Zapraszamy!
w soboty o 19 oraz z niedzieli na poniedziałek o północy :)
Awatar użytkownika
Root

Miejscowość: wschód w Polsce zaczyna się na południu

Postprzez infernal » 16 Maj 2011, 00:21

quis ut deus napisał(a):słabe to jak ostatnie Acid - niestety widać, że najlepsze lata już niektórzy mają za sobą

Oj, bez przesady. "Verses of Steel" było świetne - daj chłopakom kompozytorsko dojść do siebie po stracie takiego gościa jakim był Olass.

483|484|495|496|500||525|530
Awatar użytkownika
infernal

Miejscowość: Kraków

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości