Armia

Moderator: Jaahquubel

Armia

Postprzez uszak » 05 Cze 2011, 09:45

Armia jest dla mnie jednym z najważniejszych zespołów. Właściwie wszystkie albumy mi się podobają, ale bezsprzecznie za najlepszy uważam "Ducha" - moc, świetne gitary Popcorna. Najrzadziej wracam do "Ultima Thule", ale właściwie nie wiem, dlaczego. Po prostu. Właściwie każda płyta jest inna. Świetny jest też - z ostatnich dokonań - "der Prozess" (kompozycje Pawła Klimczaka!) no i, o dziwo, bardzo podoba mi się "Freak" (saksofony).
Awatar użytkownika
uszak

Re: Armia

Postprzez Acerixx » 05 Cze 2011, 10:16

W Armii tak jak napisałeś Uszak o Duchu, a co do UT to według mnie to najlepsza płyta Armii. Świetne brzmienie basu i oste brzmienie Popcorna i solówki Pawła Klimczaka oraz mocne granie Ślepego.
Acerixx

Postprzez acidol » 05 Cze 2011, 12:21

a ja ostatnio zakochana w Triodante. Wiadomo dlaczego.

Ej jest może jakieś wydanie audio tego spektaklu na dvd?
Bo mi się popioły strasznie podobają w tamtej wersji i Święto jaksółki. A posiadam i dvd i triodante na cd ale studyjne
acidol

Postprzez Smok » 05 Cze 2011, 12:59

acidolka napisał(a):Ej jest może jakieś wydanie audio tego spektaklu na dvd?

nie, ale są dobre programy do "zdejmowania" ścieżek audio z dvd.
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez acidol » 05 Cze 2011, 13:32

próbowałam ściągnąć ale wyszło cicho i płasko ó_o
a masz jakiś program polecić?
acidol

Postprzez Smok » 05 Cze 2011, 13:46

acidolka napisał(a):a masz jakiś program polecić?

chciałbym Ci polecić, ale zupełnie nie pamiętam nazwy... jak ostatnio próbowałem - przetestowałem ze 20 programów i tylko jeden był naprawdę w porządku... niestety nazwy nie pamiętam :(
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez Quilombo » 05 Cze 2011, 17:43

A ja Armię też bardzo lubię ale jestem "dziwnym" fanem...dziwnym dlatego, że większość fanów Armii dzieli się na frakcje Triodantową lub Legendową...a mnie żadna z tych dwóch płyt nie porywa aż tak jak choćby Droga, Pocałubnek Mongolskiego Księcia, Duch czy der Prozess (w takiej kolejności chyba nawet)
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez Smok » 05 Cze 2011, 17:55

Quilombo napisał(a):a mnie żadna z tych dwóch płyt nie porywa aż tak jak choćby Droga

tuś mi brat :piwo: jeszcze dziś napiszę w kolejności mój top Armii studyjnej...
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez acidol » 05 Cze 2011, 21:09

ja nie jestem w sumie w stanie określić która płyta jest NAJ.
Stronię od Freaka - po prostu mi się nie podoba. Nie ma tej brudnej duszy. Ja jestem zwolenniczką starych płyt i zespołów. Wiem że marudzę. Bracia Bum :flyv: , Popioły, Krótka Forma Czadowa ale także Underground, Ukryta Miłość czy To Moja Zemsta są moimi faworytami no i oczywiście Poza Prawem.

Nie potrafię w przypadku Armi napisać która płyta jest moją ulubioną. Tak jak wspominałam wiele razy waham się między Duchem a Triodante
acidol

Postprzez Emilian » 05 Cze 2011, 21:29

Ja akurat nie mam "Pocałunku Mongolskiego Księcia" i "Ultima Thule". A lubię wszystkie płyty Armii które mam, a najbardziej chyba też "Drogę". Szkoda, że organizatorzy odwołali koncert Armii w Mińsku, bo chciałbym zobacz nowy skład w akcji. Pewnie okazję będę miał na koncercie dla Stopy w Stodole.
Awatar użytkownika
Emilian

Postprzez infernal » 06 Cze 2011, 00:05

quis ut deus napisał(a):To moje subiektywne zdanie. Nie ma na celu obrażanie lidera tej kapeli - proszę zawodników UT o niepodkładanie bomb i grozenia rodzinie.

Dołączam się do prośby. :)
Zwłaszcza, że ja zupełnie nie przepadam za Armią.
Ma kilka fajnych kawałków ale jak czasem Budzy napisze jakiś tekst to potem za cholerę nie potrafię tego zrozumieć
(już nawet nie wspominając o możliwości jakiegokolwiek zidentyfikowania się z tym, co śpiewający ma na myśli).

"Jadowite lunaszki szczypią dla igraszki"??? Kuźwa, co to w ogóle jest ta lunaszka?? Albo lunaszek... :lol:

483|484|495|496|500||525|530
Awatar użytkownika
infernal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Smok » 06 Cze 2011, 00:07

nic nie napisałeś o płycie Freak...
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez veida » 06 Cze 2011, 02:10

Armia to jeden z kilku najważniejszych zespołów w moim życiu. Zespół podobny zupełnie do niczego, klasa sama w sobie, wyrastający poza ramy i szufladki.
Pierwsze nieśmiałe próbki to "Kochaj mnie" z "Legendy" i... nic. Takie se, te gitary takie głośne, lipa jakaś. Musiało minąć parę lat i to ponowne, chociaż właściwie tak naprawdę pierwsze, odkrycie Armii było dla mnie pewnego rodzaju szokiem. Absolutny zachwyt, absolutne "TO JEST TO". Pierwszą płytą był "Duch" i może dlatego wciąż jest na pierwszym miejscu, zostawiając resztę kawałeczek za sobą. Nowy świat, nowa bajka, nowa podróż. Słowa, których wcale nie trzeba "rozumieć", muzyka, która porywa i porusza, moc jaka w tym tkwi. "Bracia bum", "Pięknoręki", "Duch wieje przez świat" - żyłem tymi utworami, oddychałem tą muzyką. I zaczął się szał - "Droga", zupełnie inna, a jednak podobna. Coś innego, ale wciąż to samo. Więcej melodii, łagodniej - w sam raz po "Duchu". Kolejny szereg wspomnień pisany "jest Drogą". Potem PMK - zachwyt niesłabnący, jeszcze łagodniej, jeszcze bardziej melodyjnie. I znowu nowe barwy tej samej Armii i inne przeżycia w tej samej tonacji.
I wreszcie dojrzałem do "Legendy". Najsmutniejsza, najtęskniejsza płyta Armii, moim zdaniem. Dobrym słowem opisującym tą płytę jest MAGIA. Długo zostałem w barwach Legendy.

I potem jakoś przycichło. "Ultima Thule" - owszem owszem, "Poza prawem" przywołuje wspomnienia... z pierwszej połowy wakacji 2005, sam utwór - mistrzostwo, ale całość - to już nie to samo. Jakoś tak... mniej.
Nastąpiła przerwa w Armii, co jakiś czas wracałem do jakiejś płyty i słuchałem z przyjemnością, ale bez szału.
A potem (jakim cudem tak późno?) "TRIODANTE". Jeszcze jedno zjawisko. "Skończyłem rozpoczynaj" długo pozostawało takim moim osobistym hymnem ;).
Przerwa.
Przerwa.
I "Der Prozess" - bardzo mocny, bardzo dobry materiał, ale co ciekawe - nie tyle sam z siebie stał się "topową" płytą, co raczej spowodował powrót do armijnych korzeni. Potem tę samą funkcję spełniło "SSS" (też nie wiem czemu tak późno).
"Freak" - no dziwne to to ;). Myślałem, że nic z tej płyty nie wyciągnę, ale nie - "Green" i "Other side" polubiłem.

Mój armijny top:

DUCH

Droga / Legenda
PMK
Triodante
Ultima Thule
Der Prozess
Freak

A w zdaniu podsumowującym napiszę coś co mnie samego dziwi, zastanawia, szokuje etc. etc. Nigdy nie słyszalem płyt: "Antiarmia", "Czas i byt", "Exodus" ani pozostałych lajfów.
I dodam ciekawostkę: do grania utworów z "Drogi" po raz pierwszy zestroiłem gitarę do D i zacząłem ćwiczenie rytmicznego, riffowego grania.

PS

Co za post. Ciekawe, czy jak go rano przeczytam to będę chciał skasować ;)
pozdro
.
Awatar użytkownika
veida

Miejscowość: Gdańsk

Postprzez Gawain » 06 Cze 2011, 02:14

infernal napisał(a):"Jadowite lunaszki szczypią dla igraszki"??? Kuźwa, co to w ogóle jest ta lunaszka?? Albo lunaszek...

Patrz III księga przygód Tytusa, Romka i A,Tomka. Lunaszki zamieszkują księżyc (luna - księżyc). Akurat tekst tej piosenki jest prosty. To zwyczajnie o grzechu i pokusie a sposobem na nie modlitwa i post. Ale na pewno są kawałki, w których łapie się tylko sam autor no i może Natalia ;)

Dla mnie numer 1 Triodante - Genialna zabawa z Boską Komedią. Świetne teksty, dużo Becketta, cover Doorsów - kiedyś napiszę więcej - dziś padam na twarz ;)
http://www.misje.kapucyni.pl/

Image

"The question is, what is a Mahna Mahna?"
"The question is, who cares?
Awatar użytkownika
Gawain

Miejscowość: Bory Stobrawskie - środek lasu ;)

Postprzez Emilian » 06 Cze 2011, 17:32

Gawain napisał(a):Dla mnie numer 1 Triodante - Genialna zabawa z Boską Komedią. Świetne teksty, dużo Becketta, cover Doorsów - kiedyś napiszę więcej - dziś padam na twarz ;)

Dopiero teraz posłuchałem "Nie dotykając ziemi", bo nie miałem tego na swoim wydaniu "Tiodante" i jest całkiem dobre, zwłaszcza część po polsku. A z całego "Tiodante" najbardziej lubię solówkę gitary ze "Skończyłem rozpoczynaj".
Awatar użytkownika
Emilian

Postprzez Root » 06 Cze 2011, 22:17

uszak napisał(a):bezsprzecznie za najlepszy uważam "Ducha"

veida napisał(a):Mój armijny top: DUCH

:piwo:
Dziwne, że na UT nie powstała żadna pełnoprawna frakcja "Duszna"
Jak dla mnie najlepsza tekstowo i muzycznie płyta Armii, partie gitar Popcorna są nieziemskie, a Stopa i jego partie po moich 5 latach grania na garach nadal pozostają nieosiągalne.
Dla ogromnego znaczenia tekstów dla mnie nie mogę znaleźć słów.
Top topów - Inaczej niż zwykle + Bracia Bum
Image
http://www.studnia.org.pl Zapraszamy!
w soboty o 19 oraz z niedzieli na poniedziałek o północy :)
Awatar użytkownika
Root

Miejscowość: wschód w Polsce zaczyna się na południu

Postprzez aasiek » 06 Cze 2011, 22:32

Root napisał(a):Dziwne, że na UT nie powstała żadna pełnoprawna frakcja "Duszna"

Faktycznie, też ciągle widzę, że u wielu osób to sam top. Dla mnie w sumie również, choć co ja mogę powiedzieć, jak znam w całości tylko dwie płyty :) Tzn. "Legendę" i "Ducha" właśnie. Ale to na punkcie "Ducha" bardziej zwariowałam, począwszy od okładki (ta sama tapeta na kompie od paru miesięcy :D ), a skończywszy na ostatnich dźwiękach "On jest tu".
10, 37, 39, 58, 68, 77, 79, 86, 92, 123, 137, 164, 182, 185, 202, 219, 226, 260, 275, 315, 332, 340, 359,
386, 404, 428, 430, 448, 453
Awatar użytkownika
aasiek

Miejscowość: Poznań

Postprzez uszak » 06 Cze 2011, 22:47

quis ut deus napisał(a):Nie wiem dlaczego ludziska wola Drogę. Jest ona słabszą kontynuacją muzycznego skrętu dokonanego na Duchu.

Chyba też trochę tak to odbieram. "Droga" i "Ultima Thule" trochę dla mnie są - nie wiem, czy dobre określenie - "poszatkowane", gdzieś brakuje wspólnego mianownika. Nie są to złe płyty, ale brak mi jakiejś całości. A taką całość słyszę na choćby "Triodante", "Legendzie" czy "Duchu" właśnie. Może to wynika z tego, że lubię koncept albumy.
Awatar użytkownika
uszak

Postprzez Emilian » 06 Cze 2011, 22:53

Chciałem dziś posłuchać "Ducha" z kasety, ale mi się nie udało i będę musiał ją rozkręcić i poprawić taśmę. Taki urok kaset... :oops:
Awatar użytkownika
Emilian

Postprzez uszak » 06 Cze 2011, 22:56

Emilian napisał(a):Chciałem dziś posłuchać "Ducha" z kasety, ale mi się nie udało i będę musiał ją rozkręcić i poprawić taśmę.

Też najpierw miałem na kasecie. Zajechałem ją, że potem to już nawet się kręcić w magnetofonie nie chciała :). To dobrze o tym albumie świadczy :).
Awatar użytkownika
uszak

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości