Robaczywy następca "Autystycznego"

Jaki utwór ma szanse powtórzyć medialny sukces Autystycznego?

Pies Darwina
28
10%
Serotonina
14
5%
Tu I Teraz
3
1%
Wilki Dwa
71
26%
Gimli
29
11%
Mowa Trawa
7
3%
Fanatycy
5
2%
Tajne Znaki
48
18%
Hymn
35
13%
Raus
11
4%
Robaki
6
2%
Amnestia
11
4%
Gdzie Ty Jesteś?
2
1%

Razem głosów : 270

Re: Robaczywy następca "Autystycznego"

Postprzez pietrek » 16 Maj 2012, 15:26

Skoro w radiu puszczają tuwimowskie: Akurat - "Do prostego człowieka", to myślę, że i utwór "Robaki" miałby szansę podbicia serc Polaków.
Głównie chodzi mi o ten skierowany do prostego człowieka motyw porywający ludzkie emocje: "Ty i Ty! Królowie mas, pamiętajcie nas kiedy przyjdzie na was czas" ("bujać to my, panowie szlachta!").
Jakby nie było, utwór zawiera sam w sobie nazwę oraz istotę całego albumu.

Faktycznie ciężko jest wybrać ten jeden jedyny kawałek z "Robaków".
"człowieczeństwo zostało rozmienione na drobne
zło wie często jak stać się do dobra podobne..."
Awatar użytkownika
pietrek

Postprzez zajcew » 17 Maj 2012, 19:18

Kred napisał(a):Zabawa - zabawą, ale przekaz jednak ważniejszy.

powinienem chyba częściej uśmieszki stosować, żeby było jasne że żart to żart.
Jaahquubel napisał(a):Jak dorosnę, chcę być Luxtorpedą - grać pięknie, mówić mądrze i zawsze traktować ludzi z pełnym szacunkiem.

084 128 184 214 233
Awatar użytkownika
zajcew

Postprzez Mosart » 17 Maj 2012, 21:47

rosim napisał(a):Ja wybrałem Gimliego, ale ostatnio trochę się zdziwiłem, bo w samochodzie włączam Robaki i mój syn lat 9 najbardziej podchwycił refren "Tu i teraz"

Gimli dla mnie też jest mega. Trochę taka kontynuacja "Od zera". Ale czy radiowi słuchacze podchwyciliby ten kawałek na maxa - nie jestem przekonany.

Co do dzieci to moje bliźniaki lat 5 (niecałe) podłapały Amnestię - a co lepsze śpiewają to ponoć w przedszkolu :ave:
Awatar użytkownika
Mosart

Miejscowość: Sosnowiec

Postprzez marian3mia100 » 18 Maj 2012, 22:33

Ja stawiam na przejmujące "wilki 2" i na "psa Darwina". Szkoda mi, że "amnestia" kryje tyły w zestawieniu :robak: :robak: :robak:
marian3mia100

Postprzez Lampka » 18 Maj 2012, 23:49

A ja bym chciał Raus. Wiem, że to może już koncertowo ogranie i osłuchane, ale jest w tym kawałku moc i jakaś siła. Ale wiem, że radiowy to on za bardzo nie jest (podobnie jak Gdzie Ty jesteś?) i szara masa tego nie "kupi". Najbardziej mi do radia Wilki dwa pasują jednak. Tajne znaki też się nie przyjmą ze względu na wokal, który mnie też na początku raził. Teraz to jednak jeden z lepszych utworów na płycie. Ale musiałem do niego dojrzeć.
Awatar użytkownika
Lampka

Postprzez Rura » 19 Maj 2012, 18:45

Nastepca już raczej wybrany. Teraz zostaje tylko odświeżyć konta do głosowania na LP3. ;)
Awatar użytkownika
Rura

Miejscowość: Koło

Postprzez Quilombo » 19 Maj 2012, 20:40

Dokładnie - moje się trochę zakurzyło odkąd Autystyczny odpadł
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez Ana » 08 Lip 2012, 22:35

Macie stos w zanadrzu? To czas go podpalić. Dla mnie Autystyczny to najsłabszy utwór z pierwszej płyty i zupełnie nie rozumiem, jakim cudem okrzyknięty został hitem. I idąc tym tropem śmiem twierdzić, że masom najbardziej spodoba się Hymn, ewentualnie Wilki Dwa, Amnestia,może Gdzie Ty jesteś (chociaż ten ostatni może być za 'ciężki').
PS. Jakbym miała wybierać coś dla siebie z tej absolutne wspaniałej płyty to najbardziej podobają mi się Fanatycy (normalnie jakby ktoś napisał tekst o moich sąsiadach), Mowa trawa, Pisiak, Raus, Robaki i oczywiście Serotonina.
Ana

Postprzez quis ut deus » 08 Lip 2012, 22:38

Ana napisał(a):Macie stos w zanadrzu? To czas go podpalić. Dla mnie Autystyczny to najsłabszy utwór z pierwszej płyty i zupełnie nie rozumiem, jakim cudem okrzyknięty został hitem. I idąc tym tropem śmiem twierdzić, że masom najbardziej spodoba się Hymn, ewentualnie Wilki Dwa, Amnestia,może Gdzie Ty jesteś (chociaż ten ostatni może być za 'ciężki').
PS. Jakbym miała wybierać coś dla siebie z tej absolutne wspaniałej płyty to najbardziej podobają mi się Fanatycy (normalnie jakby ktoś napisał tekst o moich sąsiadach), Mowa trawa, Pisiak, Raus, Robaki i oczywiście Serotonina.

ale kogo Pisiak Tobie sie podoba? Czyżby luxy wzorem niektórych kapel nago występowały?
quis ut deus

Miejscowość: zagubiona

Postprzez Olo » 08 Lip 2012, 22:39

A tam od razu stos...
Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
Utwór jest skoczny, melodyjny, fajnie się wiara na nim bawi.
Tekst jest też mocny, szczególnie dla osób w związku, który już trochę trwa.
I dlatego np. u mnie leci często, gęsto.
I to nawet nie dlatego, że dzieciaki za nim przepadają. ;)
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Gawain » 08 Lip 2012, 22:48

Sama prawda. Ja tak mam. że jak utwór jest o mnie, to za cholerę go obiektywnie nie ocenię ;)
http://www.misje.kapucyni.pl/

Image

"The question is, what is a Mahna Mahna?"
"The question is, who cares?
Awatar użytkownika
Gawain

Miejscowość: Bory Stobrawskie - środek lasu ;)

Postprzez Ana » 08 Lip 2012, 22:53

quis ut deus napisał(a):
Ana napisał(a):Macie stos w zanadrzu? To czas go podpalić. Dla mnie Autystyczny to najsłabszy utwór z pierwszej płyty i zupełnie nie rozumiem, jakim cudem okrzyknięty został hitem. I idąc tym tropem śmiem twierdzić, że masom najbardziej spodoba się Hymn, ewentualnie Wilki Dwa, Amnestia,może Gdzie Ty jesteś (chociaż ten ostatni może być za 'ciężki').

ale kogo Pisiak Tobie sie podoba? Czyżby luxy wzorem niektórych kapel nago występowały?

Oczywiście o darwinoskiego Psiaka mi chodziło...

-- 08 Lip 2012, 22:53 --

Gawain napisał(a):Sama prawda. Ja tak mam. że jak utwór jest o mnie, to za cholerę go obiektywnie nie ocenię ;)

no właśnie o mnie też i to mi się w nim najbardziej nie podoba ;-) no, bo w końcu babką jestem, powinna pilnować domowego ciepełka itp, itd, a to song o jakiejś męskiej domenie czy coś ;)
Ana

Postprzez aragorn888 » 15 Lip 2012, 13:48

Widzę, ze to się zmienia, wiadomo wilki nr. 1, ale po nich: najpierw były znaki, teraz coraz bardziej Gimli, ale rośnie tez piesek
bez podpisu
Awatar użytkownika
aragorn888

Postprzez Fantomas » 17 Lip 2012, 16:47

u mnie cały czas rotacja, ale nr 1 to Tu i Teraz zaraz po nim Pies Darwina i chyba tak już zostanie
Awatar użytkownika
Fantomas

Miejscowość: Piła (Schneidemühl, Grenzmark Posen-Westpreußen)

Postprzez zajcew » 17 Lip 2012, 22:30

U mnie od jakiegoś czasu 3 utwory rządzą: Gimli, Raus i Robaki. (kolejność dowolna)
Jaahquubel napisał(a):Jak dorosnę, chcę być Luxtorpedą - grać pięknie, mówić mądrze i zawsze traktować ludzi z pełnym szacunkiem.

084 128 184 214 233
Awatar użytkownika
zajcew

Postprzez AkustycznyPierożek » 22 Lip 2012, 11:49

Wikli są jak dla mnie zbyt klimatyczny jeśli chodzi o LP3, zaś Pies Darwina... Rytm wygrywany na tej 6 strunie i energia utworu napewno wszystkich porwą, a i tekst jest niezgorszy. Z kolei następnym moim typem są Tajne Znaki które także pociągnęłyby dalej tematykę Autystycznego. I ostatni typ Amnestia, to jest piosenka która przekonała mojego kolegę (wiernego odbiorcę muzyki elektronicznej i rapu) do :torpeda: i tego typu muzyki więc musi coś w tym być
AkustycznyPierożek

Postprzez Maasiu » 05 Sie 2012, 00:28

AkustycznyPierożek napisał(a):coś w tym być

przekaz...
IM WIĘCEJ WIDZĘ, TYM MNIEJ WIEM.
Awatar użytkownika
Maasiu

Miejscowość: Poznań

Postprzez Hansu » 05 Sie 2012, 15:33

W kreowaniu tzw. hitów moim zdaniem największy udział mają rozgłośnie radiowe i tv. Poza 15 tyś. osób które nabyły płytę, oraz słuchaczami którzy wolą te bardziej "wytrawne" tudzież "ciężkostrawne" utwory, są np. 3 miliony słuchaczy "Trójki" którzy również oddają głosy. Dane z kapelusza, ale myślę że bliskie faktycznej słuchalności ogólnopolskich rozgłośni radiowych. :geek:
Straszny miał dzień towarzysz Szmaciak.
Ach, wprost odchodził od rozumu,
kiedy uciekać musiał w gaciach
ścigany wyzwiskami tłumu.
Awatar użytkownika
Hansu

Postprzez Paq » 05 Sie 2012, 16:27

Ja jestem fanem luxów od początku i za cholere choćbym się uparł nie mam faworyta. Po wydaniu "Luxtorpedy" najbardziej podobał mi się "trafiony zatopiony" i "niezalogowany", teraz po roku doceniłem moc i siłę "od zera" oraz "w ciemnosci". Kiedy "robaki" wyszły najbardziej spasiła mi "serotonina" z "rausem". 'Tajnych znaków" w ogole nie trawiłem, a teraz stały się jednym z najczęsciej odtwarzanych utworów, tak samo z "Gimlim". I tak to się kręci, przy czym nie uważam żadnego utworu za gorszy, po prostu mniej odtwarzany.

Hansu napisał(a):W kreowaniu tzw. hitów moim zdaniem największy udział mają rozgłośnie radiowe i tv
Dodałbym do tego internet. Jest dobre, promocja-wiadomo. Ale z drugiej strony spotyka się coraz więcej ludzi mówiących :["autystyczny" to jedyny utwór, który się udał Luxtorpedzie], co wywołuje u mnie (lekko mówiąc) irytację :psycho:
Awatar użytkownika
Paq

Miejscowość: Koniaków

Postprzez Olo » 05 Sie 2012, 17:38

No właśnie z wyborem następcy Autystycznego poczekałbym do jesiennej trasy.
Póki co, ten utwór na koncert żre najbardziej. Chociaż serwowany ostatnio jest w postaci trochę rozrzedzonej...
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Prasa/media

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości