Ochrona praw autorskich

Moderator: Kred

Re: LUXTORPEDA - ochrona praw autorskich

Postprzez Lelek » 01 Maj 2012, 20:13

W takim przypadku, te nagrania musiały by być w bardzo dobrej jakości, coś w stylu tych ostatnich z Gdańska. Inaczej, nie miało by to najmniejszego sensu.
022, 031, 037, 039, 058, 065, 068, 072, 077, 079, 086, 092, 101, 103, 123, 137, 140, 164, 180

Na liczniku: 19
Awatar użytkownika
Lelek

Miejscowość: Swarzędz/Poznań

Postprzez NIEWOLNO » 01 Maj 2012, 20:16

Dla tego napisałem
NIEWOLNO napisał(a):(po wcześniejszej weryfikacji)
Nie jestem mądry,
nie jestem piękny,
jestem całkiem przeciętny.
Awatar użytkownika
NIEWOLNO

Miejscowość: Wierzbice

Postprzez Adan » 01 Maj 2012, 20:36

A moim zdaniem bootlegi to robota od fanów dla fanów - jeśli zespół nie widzi nic złego w nagrywaniu, to powinno żyć swoim życiem.

Przyczepianie się do nagrań z koncertu jest właśnie wynikiem walki z piractwem - niestety często "cierpią" niewinni ludzie. Moim zdaniem taka polityka do niczego nie doprowadzi, bo to nie jest tak, że "pirat" ma do wyboru: ściągnę albo kupię. Jest jeszcze trzecia opcja: oleję.

To nie tak, że ja bronię piractwa. Po prostu kto ma ściągnąć, ten ściągnie, a ten kto kupi ten kupi, a nawet zrobi to chętniej jeśli wcześniej przesłucha pirata. Dobra rzecz obroni się sama.
Awatar użytkownika
Adan

Postprzez Kred » 01 Maj 2012, 20:40

Smok napisał(a):Podsumowując, oczekuję chyba jednak konkretnej informacji - czy zespół Luxtorpeda zwalcza też bootlegi? Bo do tej pory raczej odbierałem, że bootlegi są akceptowane przez zespół, ale po działaniu Blue Mental trochę mnie to zastanawia...

Z maila od adminów Chomika wynikało, że mój koncert z Radia Opole został zgłoszony przez SDC, nie przez Blue Mental. Co za tym idzie - chyba nasz naczelny może na to pytanie bezpośrednio odpowiedzieć.
Co do kwestii odpowiedzialności prawnej udostępniającego - z tego samego maila wynika, że administracja Chomika tylko usuwa, a co robi zgłaszający, to już inna sprawa.

Niemniej fakt - przydałoby się oficjalne oświadczenie Luxtorpedy odnośnie bootlegów, żeby nie było żadnych nieporozumień w przyszłości.
Na dobranoc dałam Klarze buziaka w czoło i powiedziałam, że to od Ciebie. Tak słodko przymrużyła oczy, uśmiechnęła się i wtuliła mocno... Taki spokój nagle zagościł na jej twarzy...
Awatar użytkownika
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez pietrek » 01 Maj 2012, 22:15

Możliwe, że działają w imieniu wydawnictwa.
Kred napisał(a):Co do kwestii odpowiedzialności prawnej udostępniającego - z tego samego maila wynika, że administracja Chomika tylko usuwa, a co robi zgłaszający, to już inna sprawa.

Wrzucałem na początku wątku wywiad z pracownikiem b|m, w którym wypowiada się na ten temat.

Smok, oni to pewnie zgłaszają po nazwach plików zawierających nazwy utworów / zespołu, jak to wspomniał już KRed, i nie patrzą czy to jest bootleg czy koncert. Dopóki nie dostaną takich wytycznych od zleceniodawcy, więc trzeba by napisać do Mohera, by w tej firmie spróbowali oszczędzać bootlegi.
Chyba, że robią to automatycznie, wcale nie sprawdzając zawartości, a skupiając się na samych nazwach plików.
Albo wyszukują to za nich boty, a oni tylko zgłaszają naruszenie regulaminu.
Co do SP Records, wyczytałem na ich forum, że polityka firmy wywołuje często poruszenie wśród fanów. A to, że wprowadzają blokady płyt przed konwertowaniem (co i tak zawsze da się obejść) i przy okazji kazali sobie dodatkowo płacić za wersje elektroniczne piosenek (przykład sprzed 5 lat :arrow: http://www.kazik.pl/forum/viewtopic.php?id=4272).
Według jakiś tam badań, Kazik był najbardziej ściąganym artystą w kraju (zajmował pierwsze 3 lokaty).
Ostatnio edytowany przez pietrek 01 Maj 2012, 22:34, edytowano w sumie 2 razy
"człowieczeństwo zostało rozmienione na drobne
zło wie często jak stać się do dobra podobne..."
Awatar użytkownika
pietrek

Postprzez Kred » 01 Maj 2012, 22:18

pietrze napisał(a):Smok, oni to pewnie zgłaszają po nazwach plików zawierających nazwy utworów / zespołu, jak to wspomniał już KRed, i nie patrzą czy to jest bootleg czy koncert. Dopóki nie dostaną takich wytycznych od zleceniodawcy, więc trzeba by napisać do Mohera by w tej firmie spróbowali oszczędzać bootlegi (chyba, że robią to automatycznie nie sprawdzając zawartości, a skupiając się na samych nazwach plików albo wyszukują to za nich boty, a oni tylko zgłaszają naruszenie regulaminu).
Tak, dokładnie to miałem na myśli, co do słowa.
Na dobranoc dałam Klarze buziaka w czoło i powiedziałam, że to od Ciebie. Tak słodko przymrużyła oczy, uśmiechnęła się i wtuliła mocno... Taki spokój nagle zagościł na jej twarzy...
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez kożo » 01 Maj 2012, 22:53

Istnieje też możliwość, że blue mental działa w imieniu SDC i dlatego to nazwa SDC widnieje w mailu. Po prostu SDC jest jakoś prawnie zarejestrowana i ma moc podpisywania umów. Tak bym to znajdował
Spokojnie, Kredu, to nie tak, że oni to osobiście przeciwko nam. Indywidualnie by nie dali rady tego wyszukać.
Musi za nich działać siakiś program!
i gdy będziesz tak stała, zacznę zmieniać się w fotel
18.25.26.27.41.66.79.80a.100.115.123.137
Awatar użytkownika
kożo

Postprzez Kred » 01 Maj 2012, 22:55

kożo napisał(a):Istnieje też możliwość, że blue mental działa w imieniu SDC i dlatego to nazwa SDC widnieje w mailu.
A, to niewykluczone.
I absolutnie nie mam nikomu nic za złe. ;)
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez kożo » 01 Maj 2012, 23:30

Ja wiem, tak tylko Cię pocieszam, profilaktycznie, bo nie wiem czy nie jesteś z tych wrażliwych, co to po jednym mailu zamykają się w sobie i zawijają rąbek spódniczki....
Awatar użytkownika
kożo

Postprzez Kred » 02 Maj 2012, 09:52

Hehehe, nie, nie bój się. :)
Jak najbardziej chcę wspierać Lux w tej kwestii.

-- 02 Maj 2012, 09:52 --

Dostałem odpowiedź od Chomika.

Witamy,

dziekujemy za informacje.
Byc moze zainteresuje Panstwa wspólpraca w ramach Platformy wydawców (wiecej na
stronie: http://chomikuj.pl/Platforma.aspx ).

Pozdrawiamy,
-- Kontrola legalnosci i naduzyc Chomikuj.pl

Ciekawe, można sprawdzić.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez Gómiś » 02 Maj 2012, 10:07

ogolnie to trafilem na dwa nastepne chomiki z robakami ale nie chciałbym rzucac tutaj linków. podesle ci je na priva Drogi Kredziku :)
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Kred » 02 Maj 2012, 10:08

Spoko!
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez infernal » 02 Maj 2012, 15:04

Na LuxForum pojawiło się dwóch użytkowników z nickiem zawierającym sformułowanie "blue mental". Jeśli faktycznie są oni związania z tą firmą to chyba fajnie by było gdyby nasza "współpraca" z Blue Mental zakładała również wysyłanie wspomnianym użytkownikom LuxForum PW zawierających linki do nielegalnych źródeł.
Dobrze by było gdyby w tej kwestii wypowiedział się Moher bądź ktoś z Blue Mental.

483|484|495|496|500||525|530|543|544|552|||569|573|584|586
Awatar użytkownika
infernal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Kred » 02 Maj 2012, 15:10

A ja dodam, że jeśli ci użytkownicy nie mają związku z w/w firmą, będziemy prosili o zmianę nicków.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez kożo » 02 Maj 2012, 16:54

No to atakujcie do nich na pw jak znajdziecie wolną chwilę, bo mnie nie wypada. :)
Awatar użytkownika
kożo

Postprzez Kred » 02 Maj 2012, 17:23

Spoko, spoko, jeśli się nie odezwą przez kilka dni - pójdą PW. ;)
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez moher » 02 Maj 2012, 17:31

Kred napisał(a):Z maila od adminów Chomika wynikało, że mój koncert z Radia Opole został zgłoszony przez SDC, nie przez Blue Mental. Co za tym idzie - chyba nasz naczelny może na to pytanie bezpośrednio odpowiedzieć.

o nie wiedziałem że taki dział mamy. Podlinkuję bluemantalom. Jasne trzeba zostawić te koncertowe sprawy. Niech chronią tylko studyjne i dvd oczywiście live.
To wszystko kasuje kochany bleumental który ma z nami umowę i pilnuje. Pewnie to przeczyta i bedzie wiedzial :) Bęiecie mogli poznać go 6.05 w Puszczy.

-- 02 Maj 2012, 17:31 --

O widzę że Blue już tu są. Oczywiście podlinkowujcie mu.
Masz ryj jak pudelek. Jak mówię, że działa, to działa!
Awatar użytkownika
moher

Postprzez Kred » 02 Maj 2012, 17:37

Moherzu, czy możesz potwierdzić, że to na pewno oni, jeśli się nie odezwą na Forum?

moher napisał(a):o nie wiedziałem że taki dział mamy.
Sie dba sie. ;)
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez Smok » 02 Maj 2012, 18:11

moher napisał(a):Jasne trzeba zostawić te koncertowe sprawy.

uff... ucieszyło mnie to zdanie :)

Coś czułem, że przeniesienie tego tematu do tego działu to strzał w dziesiątkę!
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez Kred » 02 Maj 2012, 18:37

A, dziękuję. ;)
Awatar użytkownika
Kred

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zespół

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość