Ochrona praw autorskich

Moderator: Kred

Re: LUXTORPEDA - ochrona praw autorskich

Postprzez Smok » 30 Kwi 2012, 09:42

nie no, wiadomo - że jakieś pieniądze dopiero po milionowych odsłuchach się dostaje, mam tylko nadzieję - że Luxy z tego korzystają...
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez Olo » 30 Kwi 2012, 09:55

Póki co, to reklam na ich piosenkach nie widziałem...
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Smok » 30 Kwi 2012, 09:56

no tak... raczej miałem na myśli gratyfikacje za ilość wyświetleń...
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez Kred » 30 Kwi 2012, 10:02

Olo, a nie masz AdBlocka przypadkiem?
Na dobranoc dałam Klarze buziaka w czoło i powiedziałam, że to od Ciebie. Tak słodko przymrużyła oczy, uśmiechnęła się i wtuliła mocno... Taki spokój nagle zagościł na jej twarzy...
Awatar użytkownika
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez Olo » 30 Kwi 2012, 10:12

Nie mam.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez pietrek » 30 Kwi 2012, 11:00

Wprowadziłem Was w błąd. Program partnerski umożliwia zarabianie na reklamach, ale nie na samej popularności odtworzeń. Tak więc, żeby z tego korzystać trzeba zaakceptować reklamy albo umożliwiać wyświetlanie po boku "Polecanych filmów" itp.

Partnerzy serwisu mają udział w przychodach generowanych dzięki odtwarzaniu filmów wraz z wyświetlającymi się wraz z nim reklamami.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/int ... zosci.aspx

http://www.pcworld.pl/artykuly/368879/J ... uTube.html

-- 30 Kwi 2012, 10:59 --

Powyższy program skierowany jest do zwykłych użytkowników, którzy chcą generować przychody z wrzucanych poradników, nagrań itp.
Z tego co wyszukałem, to istnieje też osobny program dla "partnerów muzycznych" - http://support.google.com/youtube/bin/t ... ic=1745161
"człowieczeństwo zostało rozmienione na drobne
zło wie często jak stać się do dobra podobne..."
Awatar użytkownika
pietrek

Postprzez Kred » 01 Maj 2012, 11:58

Dobra wiadomość.

Na mojego Chomika (na którym praktycznie nic nie mam) dostałem takiego oto e-maila:
Witamy,

otrzymaliśmy wiarygodną informację, iż na Pani/Pana koncie znajdują się pliki:

01. Intro.mp3 (folder: Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011),
02. Jestem glupcem.mp3 (folder: Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011),
03. Od zera.mp3 (folder: Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011),
04. Trafiony zatopiony.mp3 (folder: Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011),
05. Autystyczny.mp3 (folder: Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011),
06. 7 razy.mp3 (folder: Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011),
07. W ciemnosci.mp3 (folder: Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011),
08. 3000 swin.mp3 (folder: Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011),
09. Niezalogowany.mp3 (folder: Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011),
10. Za wolnosc.mp3 (folder: Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011),
Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011.zip (folder: Luxtorpeda - Na zywo w studio - Studio M, Opole, 19.05.2011)

do których prawa autorskie zostały naruszone, według oświadczenia: Stage Diving Club

który to podmiot skierował do Portalu Chomikuj.pl prośbę o uniemożliwienie ich rozpowszechniania.
W związku z powyższym, pliki zostały usunięte.

W razie pytań lub wątpliwości na przyszłość prosimy o lekturę przewodnika o prawach autorskich (w stopce portalu).

W przypadku niepoprawnego zgłoszenia niektórych plików, bardzo prosimy o kontakt z nami przez odpowiedź na tę wiadomość z podaniem lokalizacji każdego błędnie usuniętego pliku.

Dziękujemy za zrozumienie.

Od razu zaznaczam, że wrzuciłem to tam na prośbę któregoś z Forumiaków, nie w celu rozpowszechniania. ;)

Ergo - SDC działa w tej kwestii! :bravo:
Na dobranoc dałam Klarze buziaka w czoło i powiedziałam, że to od Ciebie. Tak słodko przymrużyła oczy, uśmiechnęła się i wtuliła mocno... Taki spokój nagle zagościł na jej twarzy...
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez pietrek » 01 Maj 2012, 12:05

Czy gdzieś na okładce "Robaków" jest logo jakiejś firmy, która chroni Luxtorpedę w sieci? (jeszcze nie dostałem swojego forumowego egzemplarza :( )

Jakakolwiek by to nie była firma to trzeba dać im trochę czasu (premiery jeszcze nie było), niech wybadają popularność treści i dostosują do niej jak najlepszą strategię ochronną. Kasę biorą, to niech się wykazują.
Awatar użytkownika
pietrek

Postprzez Lelek » 01 Maj 2012, 12:07

pietrze napisał(a):Czy gdzieś na okładce "Robaków" jest logo jakiejś firmy, która chroni Luxtorpedę w sieci?

Jest. blue|mental.
022, 031, 037, 039, 058, 065, 068, 072, 077, 079, 086, 092, 101, 103, 123, 137, 140, 164, 180

Na liczniku: 19
Awatar użytkownika
Lelek

Miejscowość: Swarzędz/Poznań

Postprzez Kred » 01 Maj 2012, 12:18

pietrze napisał(a):Kasę biorą, to niech się wykazują.
Oczywiście, ale to nie wyklucza naszych działań kierowanych dobrą wolą i lojalnością.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez pietrek » 01 Maj 2012, 12:23

Oczywiście ;) Ktoś musi czuwać.
Chomiki są obiektem obserwacji tej firmy, przynajmniej tak napisali w swojej wizytówce na stronie głównej (wstawiałem nawet fragment na pierwszej stronie tego wątku), ale najwyraźniej jeszcze się nie obudzili albo mają wolne 8-)
Awatar użytkownika
pietrek

Postprzez Kred » 01 Maj 2012, 12:28

:piwo:
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez Gómiś » 01 Maj 2012, 12:33

jak juz Artur (nie mama 100% pewnosci czy to On )napisał w wątku o robaakach. kazik i wszystko co zwiazane z kazikiem i kultem oraz cała działalnosć s.p. records jest praktycznie niedostepna w necie do pobrania a na YT są tylko oficjalne filmiki. Luxi powoli do tego dążą i dobrze po Muzyka jest ich sposobem na chleb nikt nei chce być okradany.
Kto kupuje płyty od złodzieja niech się w pieździec wypierdziela! - To nie moje są słowa, to legenda ludowa¤ Heinrich Lüdow - Generał Niemiecki, dowódca 867 armii pancernej. Żył w latach 1934 - tysionc pincet sto dziwincet
Pan Bóg w swej nieskończonej mądrości chyba wybrał sobie mnie na Ateistę

כל המקיים נפש אחת, מעלין עליו כאילו קיים עולם מלא
Awatar użytkownika
Gómiś

Postprzez Kred » 01 Maj 2012, 12:42

Jeśli chodzi o Chomika zaś - odpisałem władzom tegoż w ten sposób:

Szanowni Państwo.

Dziękuję za powyższą wiadomość, pragnę jednocześnie poinformować, że - jako moderator Oficjalnego Forum Zespołu Luxtorpeda - pliki umieściłem jedynie w ramach działania na tymże Forum (udostępnienie ich innemu Forumowiczowi, co mieściło się w polityce Zespołu, i odbyło się za jego zgodą, jako że były to nagrania koncertowe z występu w wymienionym Radio, czyli nie oficjalne, dostępne wydawnictwo).
Rozumiem jednak, że pliki stają się w tym wypadku ogólnodostępne, a jako konketne utwory podlegają ochronie prawnej.
Cieszy mnie również efektywność działania Stage Diving Club w tej kwestii.

W związku z powyższym liczę na owocną współpracę z Państwem w kwestii ochrony praw autorskich zespołu Luxtorpeda.
Jako przedstawiciel Forum pragnę zapewnić, że współpracujemy z Zespołem i czynimy wszystko co w naszej mocy, by prawa autorskie tegoż nie były naruszane.

Z poważaniem,
W imieniu zarówno Zespołu, jak i LuxForum,

Artud "Kred" Mielczarek

Chyba dobrze, nie?
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez Kasiulec » 01 Maj 2012, 12:52

bardzo dobrze :bravo:
Awatar użytkownika
Kasiulec

Postprzez Adan » 01 Maj 2012, 13:13

Ale przecież to koncert, bootlegi też są chronione? Bez sensu.
Awatar użytkownika
Adan

Postprzez Kred » 01 Maj 2012, 14:24

Wiesz, jeśli zgłosił to Stage Diving Club, to nie pozostaje nic innego, niż się z tym zgodzić.
Nie znam dokładnie ustawy o ochronie praw autorskich, może zgłoszenie było automatyczne, na podstawie zestawu zespół_utwór.
Myślę, że Litza może się tu wypowiedzieć.

W sumie ciocia Wiki mówi, że wymiana bootlegów nie jest zwalczana przez prawo, ale czerpanie korzyści materialnych z ich sprzedaży tak.

Ale co jak co - z SDC wykłócać się nie będę ;) , tym bardziej, że bootleg został już przekazany zainteresowanemu.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez Smok » 01 Maj 2012, 20:05

...to jeszcze parę moich robaczywych myśli dot. ochrony praw autorskich...

Bardzo fajnie, że wywalają te linki do nagrań studyjnych, ale jeśli biorą się za bootlegi, a być może w przyszłości za nagrania live z koncertów (YouTube) to już nie za bardzo mi się podoba. Wiem, że Sp Records usuwało amatorskie filmiki z koncertów np. Kultu (nie wiem czy blue mental brało w tym udział czy nie), ale uważam, że jest to lekka nadgorliwość. Szanuję prawo artysty do kształtowania swojego wizerunku (także w sieci) i jeśli zespół dał by mi znać aby usuwać filmiki zrobiłbym to od razu, ale jakoś do tej pory tego nie odebrałem. Już o tym pisałem, ale nagrania z koncertów to jest bardzo fajna pamiątka, która wrzucającemu nie daje żadnych gratyfikacji (zwłaszcza przy oglądalności sięgającej maksymalnie kilkunastu tysięcy odtworzeń)... Podsumowując, oczekuję chyba jednak konkretnej informacji - czy zespół Luxtorpeda zwalcza też bootlegi? Bo do tej pory raczej odbierałem, że bootlegi są akceptowane przez zespół, ale po działaniu Blue Mental trochę mnie to zastanawia... aha, no i rozumiem, że osoby wrzucające na te chomiki i inne tego typu rzeczy są pociągane do odpowiedzialności prawnej (?)... albo być może opacznie zrozumiałem zdanie: "Dobrze że mamy tego faceta."

...koniec robaczywych myśli ;)
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Postprzez Lelek » 01 Maj 2012, 20:11

Smok napisał(a):osoby wrzucające na te chomiki i inne tego typu rzeczy są pociągane do odpowiedzialności prawnej

Wydaje mi się, że jednak kończy się tylko i wyłącznie na usunięciu tych plików.
022, 031, 037, 039, 058, 065, 068, 072, 077, 079, 086, 092, 101, 103, 123, 137, 140, 164, 180

Na liczniku: 19
Awatar użytkownika
Lelek

Miejscowość: Swarzędz/Poznań

Postprzez NIEWOLNO » 01 Maj 2012, 20:11

Smoku wydaje mi się że dobrym pomysłem było by umieszczanie nagrań z koncertów (po wcześniejszej weryfikacji) przez zespól na oficjalnym kanale Youtube.
Nie jestem mądry,
nie jestem piękny,
jestem całkiem przeciętny.
Awatar użytkownika
NIEWOLNO

Miejscowość: Wierzbice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zespół

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość