Hans

Moderator: Kred

Hans

Postprzez lotan » 17 Maj 2011, 12:53

Nie jestem fanem hiphopu, początkowo zaniepokoiło mnie dołączenie Hansa do składu, ale moim zdaniem sprawdził się bardzo dobrze. A jego nowa solowa płyta momentami cholernie mi się podoba.

http://www.youtube.com/watch?v=EX-gbsDq4eg&feature=related
Awatar użytkownika
lotan

Miejscowość: Brwinów

Re: Hans

Postprzez Kred » 17 Maj 2011, 12:57

Ta, mam to samo. Od hh mnie odrzuca, zwłaszcza polskiego (z baaardzo nielicznymi wyjątkami), ale dzięki Lux wsłuchałem się w 52. Jestem pod wrażeniem. Może nie tyle muzycznie (ale trochę też), ile wokalizowo i tekstowo.

http://www.youtube.com/watch?v=XcQdJyo1B-8

ps.: Hansa Solo jeszcze nie słuchałem, będzie trza.
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez Olo » 17 Maj 2011, 13:07

Robiłem podchody do Solo, ale jakoś mnie nie przyciągnęło. Trza będzie dać drugą szansę.
A Pięć Dwa Dębiec będzie w NT jakoś tak 9 lipca chyba. Pięć dni po Luxtorpedzie... ;)
Obada się na żywo...
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez Root » 17 Maj 2011, 14:13

Ja z 52 Dębca kojarzę tylko Policyjne i To my polacy... Również się deczko zaniepokoiłem o przyszłość Lux ale jak widać (uff!) się myliłem.
Trzeba się wgryźć w nowsze rzeczy i Solo również.
Image
http://www.studnia.org.pl Zapraszamy!
w soboty o 19 oraz z niedzieli na poniedziałek o północy :)
Awatar użytkownika
Root

Miejscowość: wschód w Polsce zaczyna się na południu

Postprzez Quilombo » 17 Maj 2011, 14:46

lotan napisał(a):Nie jestem fanem hiphopu, początkowo zaniepokoiło mnie dołączenie Hansa do składu, ale moim zdaniem sprawdził się bardzo dobrze. A jego nowa solowa płyta momentami cholernie mi się podoba.

http://www.youtube.com/watch?v=EX-gbsDq4eg&feature=related

no to ja się podpisuje pod wszystkim (łącznie z linkiem) dodałbym do tego jeszcze Babilon i jeszcze ten utwór o Polakach..
śtychem tam, śtychem
"Nadzieja jeszcze iskrzy, trzymana w małych dłoniach"
Awatar użytkownika
Quilombo

Miejscowość: Frysztak

Postprzez lotan » 17 Maj 2011, 15:17

Mnie ciekawi jedna sprawa. Może zespół zaspokoi moją ciekawość :P

Wszyscy zgodnie przyznają, że Hans w Luxtorpedzie nie rapuje tak, jak miał to w zwyczaju, ale tworzy inny klimat (bardziej punkowy?). A wiemy też z wywiadu z Litzą, że Robert wziął Hansa do zespołu, bo usłyszał go w studiu podczas nagrań do solowej płyty i zachwycił się jego techniką, "flowem" itd.

Czy więc to inne podejście Hansa było zakładane z góry, czy może Hans wywinął Litzy numer i zamiast olśnić techniką, postanowił zaśpiewać w nieco odmiennej estetyce niż dotychczas? :twisted:

(Kojarzy mi się to trochę z sesją Kazika do Acidowego "Konsumenta", gdy początkowo Kazik zaryczał jak facet z Death, dopiero Acidzi musieli mu powiedzieć: "Stary, nie, śpiewaj po swojemu". Może tutaj też liczyli na czysty hh-owy flow, ale nie było komu powiedzieć "Nie krzycz, rapuj" ;)
Awatar użytkownika
lotan

Miejscowość: Brwinów

Postprzez Robulus » 17 Maj 2011, 16:35

lotan napisał(a):nie było komu powiedzieć "Nie krzycz, rapuj"

I bardzo dobrze moim zdaniem, jeśli tak teoretycznie by było. Mnie Hans solo i w ogóle hip hop zupełnie nie kręci. W Luxach dopełniają się z Litzą świetnie. Jestem ciekawy jaka by była ta płyta, gdyby Litza nie spotkał Hansa. Przecież na początku Litza nie zakładał, że będzie wokal rapowany. Miał być przecież Dariusz Basiński drugim wokalem.
Awatar użytkownika
Robulus

Postprzez Chaos » 17 Maj 2011, 17:36

Czasem lubię posłuchac polskiego HH, ale Hansa kojarzyłem tylko z dawnych lat, z hiciorów jak "Polacy" 52 Dębca, które mi zupełnie nie leżą... No ale teraz na Lux mi się podoba. Może nie w każdym kawałku wpasowuje się w gitary, ale i tak bardzo fajnie się uzupełniają z Licą. Jestem na tak! :D
Z Sodomy do Gomory jedzie się tramwajem.
005 015 018 031 041 058 066 098 103
Awatar użytkownika
Chaos

Miejscowość: Breslau

Postprzez gloomy » 17 Maj 2011, 17:48

52 pierwszy raz usłyszałem w 2 klasie podstawówki, dostałem na I komunię wieżę stereo, bratu podwędziłem kilka płytek wśród których było Poznań VI i strasznie mi się spodobało (pewnie dlatego, że dużo bluzgów) - słuchałem najciszej jak się dało żeby rodzice nie słyszeli :P Potem wróciłem do 52 pod koniec gimnazjum, mimo, że słuchałem już rocka, to jednak podobało mi się to o czym rapowali, dlatego gdy zobaczyłem, że do Lux dochodzi Hans, kilka razy sprawdzałem czy aby na pewno TEN Hans ;)
gloomy

Postprzez Szowiór » 17 Maj 2011, 20:27

A ja polski HH ogólnie lubię , a Hans to był szok od początku. Teraz nawet lepiej, że jest w :torpeda:
Awatar użytkownika
Szowiór

Postprzez kotvica » 17 Maj 2011, 21:46

Po pierwsze - Hans z płyty 8 jest inny niż z czasów "to my polaków" - rozwija się w dodatku w kierunku, jaki mi akurat bardzo się podoba.

Po drugie - Płyta Hansa Solo wyżej wymieniona - była w mych rękach wcześniej niż :torpeda: i napiszę szczerze, że w chacie puszczam ją bardzo często.
Super spodobała mi się okładka - uwielbiam taki styl komiksu! ( no i ten rysunek gdzie zapewnia, że chce " byście mnie kochali" - nawet mój ukochany zrobił przysłowiowe Awww...)
A teksty? nie wszystkie pokrywają się z moim światopoglądem I SUPER :lux: . Bardzo przyjemnie słucha się lekko ironicznych treści myślącego artysty. W dodatku cenię nienaciągany dystans do samego siebie. Babilon jest moim hitem. Jest jeszcze kilka kawałków, które wiele razy cofam z okrzykiem pewnego osła: " JA CHCE JESZCZE RAZ".
Ale nie mam też ( ach jak cudownie) syndromu przełączania do przodu- do ulubionej - bo poprostu płytka jako całość mi się podoba.
A to akurat cenie bardzo. Gdy można bez bólu posłuchać CAŁEJ płyty. Wtedy każdy utwór jest w kontekście! Interpretacja wiersza - czystą przyjemnością  :twisted: :lol:

Żałuję bardzo i chlastam się po twarzy, że nie byłam jak grał jako HS w Poznaniu niedawno.

No a w :torpeda: to wisienka na torcie! Podziwiam za odwage - Takiej "strategii" rozwoju projektu nie napisałby żaden zachowawczy PRowiec!
Urodziło się "samo" i wynik jest GENIALNY moim zdaniem. Teksty obydwóch się przeplatają jak dialog starych kumpli!

Dobra dość tego - trzeba umyć naczynia... chyba sobie puszcze jakąś muzę... hmmm :lux:
:lux:
Awatar użytkownika
kotvica

Postprzez Gawain » 19 Maj 2011, 22:58

Po wywiadzie w radiu Opole stwierdzam, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu :lux:
http://www.misje.kapucyni.pl/

Image

"The question is, what is a Mahna Mahna?"
"The question is, who cares?
Awatar użytkownika
Gawain

Miejscowość: Bory Stobrawskie - środek lasu ;)

Postprzez Smok » 24 Maj 2011, 20:44

pewnie już wszyscy z fb to widzieli, ale może nie każdy jest zalogowany:
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez ERGO » 24 Maj 2011, 22:31

Ej fajne!
Poznań (6.11.10) - Szczecin (12.11.10) - Warszawa (09.05.11) - Warszawa - (24.06.11) - Kostrzyn (5.08.11)
Awatar użytkownika
ERGO

Postprzez Kred » 24 Maj 2011, 22:58

Czad!
Kred

Postprzez Maślana » 25 Maj 2011, 01:21

Widzę tu dobry rap, reggae i trochę ostrzejszych gitar, czyli wszystko co lubie :) utwór już słyszałem wcześniej, chyba mój ulubiony z płyty Hansa.
Maślana

Postprzez phisjol » 25 Maj 2011, 06:57

ten eksperyment to, z całym szacunkiem dla Glacy, nie jest Revolta. Lux kwartet zrobił świetny ruch włączając do składu Hansa.
I choć rapu słucham już szmat czasu to plusy z obecności Hansa w zespole nie widzę na zasadzie połączenia metalu/rock'a z hh. Nie słyszę w tych wokalach rapu jako takiego. Hans tekstami i barwą głosu świetnie kontrastuje z Litzą. Przez co wszystko gra i tańczy. Gdybym napisał, że pierwszy jedynie dopełnia drugiego to bym nie docenienie ;) dobra decyzja, bez rewolt
luz na łączach
Awatar użytkownika
phisjol

Postprzez infernal » 30 Maj 2011, 00:14

To ja uderzę się w pierś przyznając, że początkowo byłem BARDZO sceptycznie nastawiony do udziału Hansa w "projekcie :torpeda: ".
Hip-hopu / rapu kompletnie nie trawię i kojarzył mi się do tej pory tylko i wyłącznie z tekstemi typu "Hej suczki..."
A tymczasem udział Hansa w Luxtorpedzie zupełnie dla mnie niespodziewanie okazał się strzałem w 10-tkę!
Chwała Litzy, że ma takiego "nosa" i chwała Hansowi, że jest tak sympatycznym i mądrym gościem.

483|484|495|496|500||525|530
Awatar użytkownika
infernal

Miejscowość: Kraków

Postprzez tonalite » 30 Maj 2011, 14:44

infernal napisał(a):To ja uderzę się w pierś przyznając, że początkowo byłem BARDZO sceptycznie nastawiony do udziału Hansa w "projekcie :torpeda: ".

Jak kolega wyżej długo nie mogłam się przekonać do udziału Hansa w tym jakże zacnym eksperymencie, z płytą, z koncertem powoli się to zmieniało. A kiedy usłyszałam Babilon i przesłuchałam przeto z 60 razy w weekend jestem całkowicie za. Hans nie ogranicza się do jednego kierunku i w każdym za jaki się weźmie daje z siebie co najlepsze. Brawo! ;)
tonalite

Postprzez mlodzikster » 30 Maj 2011, 21:57

BABILON jest super
...chcesz może lek na lęk a może lek na zło chory od przewlekłych klęsk i trosk....
mlodzikster

Miejscowość: Kraków

Następna

Wróć do Zespół

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości