Kilka słów o jakości nagrań i jaką jakość z tego mamy.

UWAGA: Kontrowersyjny temat

Moderator: Kred

Re: Kilka słów o jakości nagrań i jaką jakość z tego mamy.

Postprzez adam » 26 Paź 2017, 11:22

I teraz wszystkim zrobi się przykro, że poziom dyskusji nie spełnia Twoich oczekiwań :(
FCK.
All I need, is U.
Awatar użytkownika
adam

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Olo » 26 Paź 2017, 11:54

DiaSan napisał(a):(niska część pasma gitar kontra bas w nagraniach CD)

Mnie od dawna śmieszy moda na przestrajanie gitar coraz niżej.
O ile dropy rozumiem (jak też strojenia tzw. alternatywne również), gdyż stwarza to nowe możliwości warsztatowo-kompozycyjne, ale obniżanie stroju bo tak wszyscy grają i podobno lepiej brzmi to już nie rozumiem.
Cały czas czekam na płytę nagraną (niekoniecznie przez Luxtorpedę) w stroju dropped Q. Wesoła basowa rodzina.
Thank you for helping us help you help us all.
Patriotism is a virtue of the vicious.
Awatar użytkownika
Olo

Miejscowość: BK/NT, Wlkp.

Postprzez DiaSan » 26 Paź 2017, 14:00

adam napisał(a):I teraz wszystkim zrobi się przykro, że poziom dyskusji nie spełnia Twoich oczekiwań :(

Strasznie przepraszam wszystkich pokrzywdzonych i uprzykrzonych - potraktujcie to jako zachętę do dyskusji na poziomie ''moich oczekiwań'' (nie są wysokie :D). Jako zadość uczynienie proponuję anegdotkę, która klei się z poziomem:

Kod: Zaznacz wszystko
Poniedziałek rano, około 6:30. Pogoda późno listopadowa i taka też pora roku. Na którymś tam z kolei przystanku autobusowym, do masakrycznie zatłoczonego autobusu, wsiada uśmiechnięty gościu ... no i dostał w mordę.

Olo napisał(a):
DiaSan napisał(a):(niska część pasma gitar kontra bas w nagraniach CD)

Mnie od dawna śmieszy moda na przestrajanie gitar coraz niżej.
O ile dropy rozumiem (jak też strojenia tzw. alternatywne również), gdyż stwarza to nowe możliwości warsztatowo-kompozycyjne, ale obniżanie stroju bo tak wszyscy grają i podobno lepiej brzmi to już nie rozumiem.
Cały czas czekam na płytę nagraną (niekoniecznie przez Luxtorpedę) w stroju dropped Q. Wesoła basowa rodzina.

Raczej nie o strojenie gitar mi chodzi. Myślę o czymś co jest na nagraniach ''nieoficjalnych'', na YouTub'owych ''popisówkach'' Litzy z małego studia, co słychać na koncertach przed sceną - zarówno live jak i tych rejestrowanych np. przez PR3 Polskiego Radia (nie wiem jeszcze jak będzie z nową płytą koncertową - gruntownie obsłucham w różnych środowiskach w przyszłym tygodniu to może się podzielę wrażeniami :P) ... Ale to ''cuś'' gdzieś mi ucieka na krążkach studyjnych. Dosłownie nie ma tego ''czegoś'' w paśmie tam gdzie być powinno, pomijając w pewnym sensie jakość i całe masterowanie (Ooo ! puryści zaraz pewnie eksplodują - nie warto), jak i również sprzęt - jak czegoś nie ma to tego się nie odtworzy/usłyszy/zobaczy na wykresie etc.

A co do tych super niskich strojów - do dropped Q to chyba szyja miała by z 50'', a do grania czegokolwiek obowiązkowo capo na 25 z 55 progów :D
2017/11/25: Powróciłem po przerwie ! Teraz mam więcej wolnego czasu ... bo
szukam pracy ;)
Awatar użytkownika
DiaSan

Miejscowość: Blachownia / Częstochowa

Postprzez Laser » 26 Paź 2017, 14:20

Olo napisał(a): obniżanie stroju bo tak wszyscy grają i podobno lepiej brzmi to już nie rozumiem.
Na mody nic nie poradzisz. Życie społeczne na tym polega że inspirujemy się nawzajem. Dobre, sprawdzone wzorce i patenty z różnych powodów znajdują szybko naśladowców. Ani to dobre ani złe - tak się po
prostu dzieje. Wszyscy jesteśmy warzywami w jednej zupie.

Przestrajanie w dół nie jest śmieszne. Roots Sepultury nie brzmi śmiesznie. Brzmi imponująco świeżo i potężnie nawet dzisiaj. Mnie to nie dziwi, że wielu ludzi chce to skopiować.

Przestrajanie w dół brzmi "podobno lepiej"? Brzmi groźniej - bardziej że tak powiem złowieszczo - przez to dla metalowców lepiej. Ogólnie metal to jest trochę wiocha - przyznaję.. :D Ale zawsze tak było.

Trzecia rzecz - komponowanie. Przestrojenie gitary i 5 progów w dół powoduje, że banalne (w normalnym stroju) zagrywki nabierają zupełnie nowego charakteru. Granie dwóch prostych dźwięków staje się nagle inspirujące do stworzenia czegoś na co normalnie byś nigdy nie wpadł bez przestrajania. Przestrojenie w dół u osób kreatywnych (to są ci którzy piszą własne utwory, Olo ;) ) stwarza podobny efekt jak stosowanie strojów niestandardowych. Litza, na przykład, wiele razy o tym mówił w wywiadach.
Polska dla Polaków, Ziemia dla ziemniaków.
Awatar użytkownika
Laser

Miejscowość: Szczecin

Postprzez DiaSan » 26 Paź 2017, 14:41

Laser napisał(a):Wszyscy jesteśmy warzywami w jednej zupie.

:D lub śliwkami w jednym kompocie ! Ale, ale: zamówionko restauracji: - Pani kelner ! Zamawiam pączki ... za te pączki całuję w rączki ... - Panie, zamów Pan jeszcze zupe !

Swoją drogą, a dla czemu nie przestrajać w górę :D kiedyś kastraci też byli w modzie ... a moda lubi wracać.
szukam pracy ;)
Awatar użytkownika
DiaSan

Postprzez Smok » 26 Paź 2017, 17:49

Ja tam lubię obniżone strojenie... To bardzo słuszna koncepcja jest...
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg
Awatar użytkownika
Smok

Miejscowość: Wschód

Postprzez MarekM » 26 Paź 2017, 18:37

Ale też na szczęście nie wszyscy poddają się tej "modzie". Na przykład taka Metallica trzyma się bardzo stroju standardowego, z niewielkimi wyjątkami.
Brzmi groźniej - bardziej że tak powiem złowieszczo

I pewnie właśnie dlatego chyba jedyne piosenki Metalliki zagrane w DropC są na St.Anger. Ale dzięki temu podkreśla to jeszcze dodatkowo ich złość i surowość - jednoznacznie wyróżniają się spośród reszty. A Luxtorpeda przyzwyczaja nas do DropB, przez to każda piosenka zagrana bliżej standardowego stroju (Iglo?) brzmi troszeczkę groteskowo (nie jest to najlepsze określenie, ale nie potrafie znaleźć innego). Chociaż zapowiedzi sugerują powrót do grania bliższemu strojowi standardowemu (Przywary w E-dur ? :))
Awatar użytkownika
MarekM

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Kred » 26 Paź 2017, 22:39

DiaSan, o co Ci konkretnie chodzi z tym poziomem, bo nie nadążam.
Uwaga! Uwaga! Pasażerowie udający się do Londynu samolotem Polskich Linii Lotniczych "LOT", rejs 287E, proszeni są o przejście do wejścia "D" oznaczonego literą "A". Dziękuję.
Awatar użytkownika
Kred

Miejscowość: Poznań

Postprzez DiaSan » 26 Paź 2017, 23:23

Kred napisał(a):(...) nie nadążam.

Nom, nie nadążasz :) Nie chodzi o poziom, nie chodzi o dynamikę, nie chodzi o piktogramy itp. Uczepiłem się jeszcze czegoś innego, ale pasującego do tego tematu jak ulał. Rozpiszę się bardziej (... tak to możliwe, że jeszcze bardziej) jak osłucham się wydania koncertowego LUXów. Planuję rozciągnąć sobie tę przyjemność na cały przyszły tydzień więc cierpliwości ... 8-)
szukam pracy ;)
Awatar użytkownika
DiaSan

Postprzez Kred » 27 Paź 2017, 01:30

Nie o ten poziom pytam.

DiaSan napisał(a):Ale poziom tej dyskusji mnie nie ujął :( To też pytania raczej nie zadam ...
...ale o ten.
Uwaga! Uwaga! Pasażerowie udający się do Londynu samolotem Polskich Linii Lotniczych "LOT", rejs 287E, proszeni są o przejście do wejścia "D" oznaczonego literą "A". Dziękuję.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez DiaSan » 27 Paź 2017, 09:55

Pytaniem czuję się zaszczycony. Za to odpowiedź na to pytanie nie mieści się w temacie wątku ... podpuszczasz, a potem :laubzega: cwaniaczek :idea:

Proponuję dyskusję o wymianie poglądów w temacie podnoszenia/obniżania poziomu wypowiedzi na forum przenieść do innego wątku. Jest taki może ? szukałem ... nie znalazłem. Może inaczej ... też bez skutku.

W każdym razie aby nie offtopować sprawy mają się tak:

Kod: Zaznacz wszystko
...
Wysłanie przesyłki    2017-10-25 19:37   WER Komorniki
Nadejście    2017-10-26 01:44   WER Zabrze
Wysłanie przesyłki    2017-10-26 09:55   WER Zabrze
Wysłanie przesyłki    2017-10-26 14:06   UP Częstochowa 2
Nadejście    2017-10-26 14:56   UP Częstochowa 2

... więc cierpliwości.
szukam pracy ;)
Awatar użytkownika
DiaSan

Postprzez Kred » 27 Paź 2017, 14:48

Nie podpuszczam, tylko próbuję się dowiedzieć, o czym mówisz.
A jeśli uważasz, że trzeba znaleźć inny wątek - jest kilka pasujących, ja nie widzę problemu.
Awatar użytkownika
Kred

Postprzez DiaSan » 04 Lis 2017, 15:31

Obsłuchałem się jak ... fan LUXTORPEDY ! Wyniki (subiektywne ?!): na nagraniach studyjnych gitary grają przede wszystkim środkiem i trochę górą pasma (aczkolwiek jest troszkę subtelnego pasma w dole jak "włoży" się ucho w głośnik - dotyczy to nie wszystkich utworów i być może jest związane z niskimi strojami samych gitar), natomiast na koncertach, na albumie LUX LIVE i na filmikach YT (koncerty PR3 i takich z jakością dającą możliwość odsłuchu, NIE TELEDYSKI) akcenty brzmieniowe gitar wiszą bardziej w niskiej części środka i w basie, górka jest zaznaczona ale bardziej tak dla "kontrapunktu" i flażoletów. Mi osobiście odpowiada brzmienie LIVE.

Co do takiego stanu rzeczy na nagraniach CD to najlepiej było by zaprosić do tablicy mohera i niech się wypowie :) Z mojego dotychczasowego doświadczenia w realizacjach, to mogę tylko sobie przypuszczać, że mix studyjny jest maksymalnie selektywny aby nie przykryć gitarami basu (w dole) i wokali (środek i góra). I będzie to bardzo odczuwane na kiepskim sprzęcie ... ALE KTO SŁUCHA LUXTORPEDY NA KIEPSKIM SPRZĘCIE ???!!!

Korci mnie jeszcze aby zweryfikować nagrania na winylu ... ale ale ale ...
szukam pracy ;)
Awatar użytkownika
DiaSan

Postprzez Haczyk » 04 Lis 2017, 16:11

DiaSan napisał(a):Korci mnie jeszcze aby zweryfikować nagrania na winylu ... ale ale ale ...

Stary, śmiało, nie krępuj się. Sami jesteśmy ciekawi jak to gada na czarnym ;)
Synu mój, ufaj, że właśnie tak ma być. Lepiej się naucz już teraz jak bez odpowiedzi żyć!
“Death is just another path, one that we all must take. The grey rain-curtain of this world rolls back, and all turns to silver glass, and then you see it.”
Awatar użytkownika
Haczyk

Miejscowość: Katowice

Poprzednia

Wróć do Zespół

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości